سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
«شهریه» و زمان «ثبت نام» در مدارس شاهد کد مطلب : 5459 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

«شهریه» و زمان «ثبت نام» در مدارس شاهد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش جزییات ثبت نام در مدارس شاهد را اعلام کرد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

«شهریه» و زمان «ثبت نام» در مدارس شاهدبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدرضا رزاقی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه زمان ثبت نام در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم میان پایه‌ها از اول تا دهم مرداد است افزود: بررسی مدارک نیز از دهم تا پانزدهم مرداد انجام می‌شود و ثبت نام قطعی آنها شانزدهم مرداد خواهد بود.

وی افزود: امسال هم 1350 مدرسه شاهد فعالیت می‌کنند و بر اساس ظرفیت مدرسه، آمار ثبت نام مدارس تعیین شده و امکان تغییر ظرفیت مدارس وجود ندارد.

رزاقی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم بعد از هفدهم مرداد در مدارس متوسطه فعالیت‌های کلاسهای پیش نیاز انجام شود گفت: جدول امتیازات نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و همانند سال گذشته است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره «شهریه» مدارس شاهد نیز اظهار کرد: شهریه نسبت به سال گذشته مشمول افزایش 10 درصدی شده است. شهریه برای دوره ابتدایی بین 380 تا 640 هزار تومان، دوره متوسطه اول بین 440 تا 730 هزار تومان و دوره متوسطه دوم بین 530 تا 950 هزار تومان تعیین شده که به حسب شرایط بومی و منطقه‌ای استانها بین این دو رقم خواهد بود.

رزاقی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد از طریق سامانه سجا شروع می‌شود و تا 15 خردادماه ادامه دارد گفت: از 17 تا 19 خرداد پیامکی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال می‌شود و از 20 تا 27 خرداد به والدین مهلت داده می‌شود مدارک را به مدرسه تحویل دهند تا بررسی شود. تا سوم تیر مراحل بررسی مدارک انجام و به این ترتیب تا سوم تیر، تکلیف ثبت نام نهایی و قطعی آنها مشخص می‌شود.

وی افزود: ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه اول دوره متوسطه اول (هفتم) از اول تیرماه شروع می‌شود و تا چهاردهم تیرماه به اتمام می‌رسد گفت: 16 تیرماه پیامکی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال و از 17 تا 27 تیر ماه مرحله بررسی و تایید مدارک انجام و در 28 تیرماه تا سوم مرداد ماه ثبت نام قطعی آنها صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام ورودی پایه اول دوره متوسطه دوم (دهم) نیز از 10 تا 24 تیرماه از طریق سامانه سجا صورت می گیرد عنوان کرد: 25 تیر اعلام نتیجه غیر قطعی برای پذیرفته شدگان مرحله اول در قالب پیامکی انجام می‌شود و از

26 تیر تا سه مرداد بررسی مدارک صورت می‌گیرد و از سوم تا 11 مرداد فرصت مراجعه برای ثبت نام قطعی است.

وی با بیان اینکه حدود 60 درصد دانش آموزان در سال گذشته از جامعه ایثارگری بودند گفت: مابقی دانش آموزان بر اساس اولویت هایی اعم از برگزیدگان مسابقات ملی و فرزندان فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز بودند.

رزاقی افزود: بر شمار مدارس شاهد افزوده نخواهد شد. اما اگر تراکم در منطقه‌ای وجود داشته باشد امکان انتقال کدها و ظرفیت از مناطق با جمعیت دانش آموزی کم جمعیت تر به مناطق و استانهای پرجمعیت وجود دارد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان دخل و تصرف در سامانه حین ثبت نام وجود ندارد گفت: تنها جایی که ممکن است تخلف رخ دهد گواهی و مدارکی است که افراد اعلام می‌کنند. باید گواهی ها از مراجع معتبر باشند. با مجموعه نهادهای مربوط هماهنگیهای لازم را انجام دادیم تا این مشکل نیز رفع شود.

وی تاکید کرد: اولیاء حتما برای ثبت نام به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir مراجعه کنند. متاسفانه سایت‌های تقلبی در فضای مجازی ایجاد شده‌اند که پولی دریافت و کلاهبرداری می‌کنند.

رزاقی افزود: در حال تلاشیم تا مهارت آموزی را در مدارس شاهد رونق دهیم. به دنبال آن هستیم امسال در گام اول در استان ها یک کلاس ضمیمه کاردانش در هر مدرسه ایجاد کنیم که مقدمات آن فراهم شده است.

رزاقی با اشاره به اینکه هیچ گونه آزمونی در مقاطع تحصیلی مختلف مدارش شاهد برگزار نمی شود اظهار کرد: فیلتر خاصی برای ورود دانش آموزان به این مدارس نداریم.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1268 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

«شهریه» و زمان «ثبت نام» در مدارس شاهد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش جزییات ثبت نام در مدارس شاهد را اعلام کرد.