سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
اضافه شدن یک سال تحصیلی به هنرستان کد مطلب : 5333 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اضافه شدن یک سال تحصیلی به هنرستان

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با استقرار ساختار جدید آموزشی از امسال یک پایه تحصیلی به هنرستان ها اضافه می شود و هنرستان ها سه ساله می شوند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی زرافشان گفت: با افزایش پایه تحصیلی هنرستان‌ها 330 هزار دانش آموز به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اضافه خواهد شد و جمعیت دانش آموزان هنرستان‌ها به یک میلیون دانش آموز می‌رسد.

وی افزود: 6 رشته جدید تحصیلی برای هنرستانی‌ها به شورا عالی آموزش و پرورش پیشنهاد داده ایم که پس از تایید شورا اجرایی خواهد شد که بیشتر آن‌ها رشته‌های هنری در شاخه فنی و حرفه‌ای خواهند بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح اهدا حق الزحمه به هنرجویان خبر داد و گفت: برای ارتقا تولید محصول همراه با آموزش در هنرستان‌ها به هنرجویانی که محصول تولیدی قابل قبولی تولید کرده و درآمدزایی داشته باشند بخشی از درآمد حاصل از فروش محصولات به عنوان حق الزحمه تولید به هنرجویان اهدا می‌شود.

زرافشان به سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در کنکور 97 اشاره کرد و افزود: دانش آموزانی که امتحانات نهایی پارسال را گذرانده اند، امسال در 4 درس امتحان نهایی دوره پیش دانشگاهی شرکت خواهند کرد و نمرات این دروس به عنوان سوابق تحصیلی در اختیار سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همه دانش آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای هنرستان‌ها در کنکور 97 بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته خواهند شد.

زرافشان گفت: طرح ایران مهارت برای افزایش مهارت دانش آموزان امسال در 8 استان و 250 مدرسه آغاز شده است و این طرح از مهر سال تحصیلی آینده برای همه دانش آموزان مقطع متوسطه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح به هنرجویان هنرستان‌ها گواهی نامه مشترک آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای اهدا خواهد


منبع: خبرگزاری صدا و سیمانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1174 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

اضافه شدن یک سال تحصیلی به هنرستان

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با استقرار ساختار جدید آموزشی از امسال یک پایه تحصیلی به هنرستان ها اضافه می شود و هنرستان ها سه ساله می شوند.