سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در ایران برگزار می شود کد مطلب : 3581 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در ایران برگزار می شود

رئیس المپیاد جهانی کامیپوتر 2017 گفت: المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از 6 تا 13 مرداد 1396 در تهران برگزار می شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدعلی آبام رئیس المپیاد جهانی کامیپوتر 2017 در نشست خبری که امروز در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، اظهار داشت: المپیاد جهانی کامپیوتر از سال 1989 کار خود را شروع کرد و قرار است المپیاد جهانی 2017 کامپیوتر در ایران برگزار شود.

وی در خصوص میزبانی ایران در المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 گفت: کمیته بین‌المللی درخواست‌ کشورها را برای میزبانی بررسی می‌کند که ما در سال 2012 در المپیاد کامپیوتر که در ایتالیا برگزار می‌شد پیشنهاد میزبانی را ارائه کردیم و با برگزاری این المپیاد در سال 2017 در ایران موافقت شد که وزارت آموزش و پرورش مجری برگزاری این المپیاد است.

آبام به کمیته‌های المپیاد کامپیوتر اشاره کرد و افزود: این کمیته‌ها شامل فنی، علمی و آموزشی، پشتیبانی و مالی است که در حال حاضر اعضای سه کمیته در ایران حضور دارند و جلسات برگزار شده است.

وی با بیان اینکه المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از 6 تا 13 مرداد 1396 در تهران برگزار می‌شود، گفت: مسابقات در هتل آزادی و هتل اوین برگزار شده و تمام تمهیدات پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه 2 روز برنامه گردشگری مانند بازدید از موزه فرش، کاخ گلستان، کاخ سعدآباد پیش‌بینی شده است تا آنها با فرهنگ ایران آشنا شوند.

آبام در خصوص نحوه انتخاب دانش‌آموزان شرکت‌کننده در المپیاد در ایران گفت: بین 5 تا 10 هزار نفر در مرحله اول المپیاد شرکت می‌کنند که هزار نفر به مرحله دوم می‌روند؛ در مرحله دوم 80 نفر برگزیده می‌شوند و در مرحله دوره تابستان 40 نفر انتخاب می‌شوند و در نهایت 8 نفر انتخاب شده و 4 نفر به مسابقات اعزام می‌شوند اما امسال چون ایران میزبان است تیم دوم نیز داریم که به صورت غیر رسمی شرکت می‌کنند و امتیاز آنها در نتایج المپیاد محاسبه نمی‌شود.

وی در خصوص سن شرکت‌کنندگان در المپیاد گفت: حداکثر سن 18 سال است و در ایران دانش‌آموزان سال دوم و سوم دبیرستان شرکت می‌کنند ولی در بعضی از کشورها سن شرکت‌کنندگان کمتر است.

وی در خصوص جوایز این مسابقه گفت: این مسابقه جوایز نقدی ندارد و صرفاً مدال داده می‌‌شود و به نفر اول مسابقات نیز یک جام اهدا می‌شود.

آبام در خصوص بودجه این مسابقات نیز گفت: دولت قبول کرده است که بودجه مسابقات را تامین کند و آموزش و پرورش فقط مجری است.

حمید ضرابی‌زاده رئیس کمیته فنی المپیاد کامپیوتر 2017 در این نشست اظهار داشت: المپیاد جهانی کامیپوتر، بزرگترین مسابقه برنامه‌نویسی در جهان است که در طی 2 روز مسائل الگوریتمی مطرح می‌شود که در هر دروس داوطلبان باید سه مسئله را حل کنند و هر مسئله 4 تا 8 زیر مسئله دارد.

وی افزود: سوالات علمی از کشورهای مختلف مطرح می‌شود و کمیته بین‌المللی مسئول ارزیابی است که برای المپیاد 2017 ، سوالات در روز گذشته انتخاب شد و اکنون در مرحله آماده‌سازی است.

ضرابی‌زاده با بیان اینکه 320 شرکت‌کننده در این دوره از المپیاد شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: انتقال کامل تجهیزات و بررسی و بازدیدها از محل مسابقه صورت گرفته است.

وی در خصوص امنیت سوالات المپیاد نیز تصریح کرد: سوالات به صورت رمز طراحی می‌شود ضمن اینکه امسال سیستم ویژه‌ای آماده کردیم که سطح امنیت را بالا ببریم و سوالات یک روز قبل از برگزاری مسابقات به نمایندگان کشورها ارائه می‌شود تا ترجمه شود ودر این یکروز، دانش‌آموزان شرکت‌کننده در قرنطینه هستند و اجازه استفاده از تلفن، اینترنت و ارتباطات را ندارند.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1474 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
باشگاه طلایی های ایران  class=
کلاس آنلاین معرفی مسابقات المپیاد علمی کشور  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در ایران برگزار می شود

رئیس المپیاد جهانی کامیپوتر 2017 گفت: المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از 6 تا 13 مرداد 1396 در تهران برگزار می شود.