سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 امتحانات پایه دهم نهایی نیست کد مطلب : 3576 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

امتحانات پایه دهم نهایی نیست

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ورود ارزشیابی شایستگی محور چشم اندازی دوساله برای اجرایی شدن را نیاز دارد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

 امتحانات پایه دهم نهایی نیستبه گزارش تیزلند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ؛ در خصوص وضعیت امتحانات دانش آموزان پایه دهم گفت: تا زمانی که مصوبه‌ای جدید در شورای عالی نداشته باشیم، مصوبات قبلی در تمامی مقاطع تحصیلی به قوت خود باقی است.

وی ادامه داد: بنابراین ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی و آیین نامه ارزشیابی مقطع متوسطه براساس روال قبل فعالیت کرده و قانون‌ها برقرار است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش پیرامون ارزشیابی شایستگی محور بیان کرد: این نوع ارزشیابی فعلا در حد پیشنهاد بوده و مطرح شدن در صحن شورا در دستور کار قرار دارد.

نوید ادهم اظهار داشت: نظام ارزشیابی در تمام مقاطع براساس مفاد سند تحول بنیادین باید شکل گیرد که در این راستا ضرورت توجه به ارزشیابی شایستگی محور مورد توجه است.

وی افزود : اکنون ارزشیابی ها براساس حافظه محوری شکل گرفته اند و ساحت های شش گانه تربیتی لحاظ نشده است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: اجرای این نوع ارزشیابی زمان‌بر بوده و پیش بینی 2ساله برای عملیاتی شدن آن داریم چرا که ابتدا باید بررسی‌های لازم برای تمامی مقاطع تحصیلی انجام شود.

نوید ادهم با تاکید بر اینکه این تغییر در ارزشیابی تحولی عظیم در نظام آموزشی ایجاد می‌کند، عنوان کرد: ارزشیابی دانش محور بر سلطه کنکور نیز که اکنون مافیایی آن را تشدید می‌کنند، تاثیر بسزایی دارد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1416 را در این کادر وارد کنید:

   آقای شاهین قاسمی
سلام تو سایت yjcنوشته بود که هماهنگ استانین ایا فقط مدارس عادی یا مدارس تیزهوشان و نمونه هم هستند؟ و کدام درس ها هماهنگ استانی هستند

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام برنامه امتحانت نهایی در سایت قرار کرفته است .
http://tizland.ir/show/?id=3738


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
باشگاه طلایی های ایران  class=
کلاس آنلاین معرفی مسابقات المپیاد علمی کشور  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

امتحانات پایه دهم نهایی نیست

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ورود ارزشیابی شایستگی محور چشم اندازی دوساله برای اجرایی شدن را نیاز دارد.