سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
برگزاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد کد مطلب : 5298 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برگزاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد

وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت ادامه کار مدارس سمپاد در دوره متوسطه اول، گفت: امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد جلسه داریم.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری بین این وزارتخانه و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران امضا شد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا شد متعاقب تفاهم‌نامه‌های سال گذشته است و با توجه به موضوعات جدید جامعه که اتحادیه می‌تواند در آنها به آموزش و پرورش کمک کند، تصحیح شده است و به ویژه در راستای توسعه آموزش مهارت‌ها منعقد شده است.

وی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ظرفیت بسیار خوبی در مدارس دارد و در حوزه توسعه و پیشرفت مهارت‌های اجتماعی و فردی مبتنی بر الگوی ایرانی و اسلامی مورد توجه است.

بطحایی با اشاره به سیاست جایگزینی پیام رسان های داخلی در آموزش و پرورش گفت: بخشنامه‌ای را چند روز پیش صادر کردیم و در آن تاکید شده است که با توجه به سیاست‌های کلی نظام نباید برای پیام رسان های خارجی انحصار وجود داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با برخی از پیام رسان های داخلی مذاکرات را شروع کردیم و تا چند روز آینده با دو پیام رسان داخلی قراردادی را منعقد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تمام واحدهای اداری باید برای امور اداری از پیام رسان داخلی استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به صدمات تربیتی پیام رسان‌های خارجی به دانش آموزان بیان داشت: از دانش آموزان می خواهم پیام رسان های داخلی را جایگزین نمونه های خارجی کنند.

بطحایی خاطر نشان کرد: برخی اختلالات فنی پیام رسان های داخلی در حال مرتفع شدن است و به زودی جایگزین پیام رسان های خارجی در آموزش و پرورش خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه جلسات با سازمان سنجش گفت: هنوز با سازمان سنجش به نتیجه نرسیده ایم، جدول زمان بندی حذف کنکور توسط وزارت علوم در حال تدوین است و ما اعلام آمادگی کرده ایم که بخش های مربوط به آموزش و پرورش برای حذف کنکور را به طور کامل اجرا کنیم.

بطحایی عنوان کرد: جدول زمان بندی حذف کنکور پس از تصویب به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: احتساب سنوات تحصیلی در کنکور مثل سال های قبل است و ما اصرار داریم تعداد دروس امتحان نهایی کم شود تا فشار کمتری به دانش آموزان وارد شود اما وزارت علوم معتقد است کاهش تعداد دروس اعتبار نمرات برای احتساب سنوات تحصیلی و حذف کنکور را دچار مشکل می کند.

وی در خصوص وضعیت ادامه کار مدارس سمپاد در متوسطه اول عنوان کرد: امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد جلسه داریم.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1787 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

برگزاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد

وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت ادامه کار مدارس سمپاد در دوره متوسطه اول، گفت: امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد جلسه داریم.