سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ثبت نام مدارس تیزهوشان : دستورالعمل و منابع

اطلاعات بیشتر ...

منابع آزمون تیزهوشان و بودجه بندی

اطلاعات بیشتر ...
تاثیر المپیادها بر افزایش سطح مطالعه دانش آموزان کد مطلب : 5599 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر المپیادها بر افزایش سطح مطالعه دانش آموزان

المپیاد یک فرایند تراز اول علمی است که برگزاری آن در کشورمان باعث تقویت هر چه بیشتر حس خودباوری در میان دانش آموزان و معلمان می شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سامان حسینخانی رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 تهران با بیان اهمیت المپیادها، اظهار کرد: المپیاد یک فرایند تراز اول علمی است که برگزاری آن در کشورمان باعث تقویت هر چه بیشتر حس خودباوری در میان دانش‌آموزان و معلمان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه المپیاد فی نفسه یک رویداد مثبت است، گفت: المپیادها بستری را فراهم می‌کنند که ضمن آن استعدادهایی که توانایی رقابت دارند، به منصه ظهور می‌رسند و این یک اصل پذیرفته شده در تمام دنیاست؛ کما اینکه در مورد کشور ما هم در طول برگزاری المپیادها بسیاری از استعدادها شکوفا شده‌اند.

حسینخانی با تشریح عملکرد کمیته علمی المپیاد جهانی زیست شناسی تهران تصریح کرد: اعضای کمیته علمی المپیاد زیست شناسی 2018 تهران را در چهار گروه سلولی مولکولی، زیست جانوری، زیست گیاهی و بوم‎شناسی و تکامل، اساتید دانشگاه‌ها و تعداد محدودی از دانش‌پژوهان و برگزیدگان المپیادهای دوره‌های قبل تشکیل می‌دهند.

وی افزود: طراحی سوالات هر ساله به عهده کشور میزبان است و کمیته علمی بیست و نهمین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی تهران هم بر همین اساس طراحی سوالات را انجام داده است؛ فقط یک گروه پشتیبانی از ستاد جهانی المپیاد هر سال و یک هفته قبل از برگزاری المپیاد، در کشور میزبان حاضر می‌شود و سوالات را بررسی می کند تا در صورت داشتن ایراد جدی، نسبت به برطرف شدن آن اقدام شود.

حسینخانی با تاکید بر تاثیرات مثبت برگزاری المپیاد زیست شناسی در کشورمان گفت: در تمام دنیا، برگزیدگان المپیادها در همان رشته در دانشگاه ادامه تحصیل می‌دهند اما متاسفانه در کشور ما به دلیل مسائل حاشیه‌ای که بر فرهنگ ما حاکم است، به طور مثال بسیاری از برگزیدگان المپیاد زیست شناسی در رشته پزشکی ادامه تحصیل می‌دهند ولی جای خوشحالی است که حتی در این صورت هم با نسلی از پزشکان علاقه‌مند به علم مواجهیم.

وی در پایان استقبال خوب کشورها از المپیاد زیست شناسی تهران را از نکات حائز اهمیتی دانست که نوید برگزاری المپیادی پربار را در کشورمان می‌دهد.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1128 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه علامه امینی  class=
انتشارات آموزشی کاگو  class=
مدرسه سفیران پردیس  class=

تاثیر المپیادها بر افزایش سطح مطالعه دانش آموزان

المپیاد یک فرایند تراز اول علمی است که برگزاری آن در کشورمان باعث تقویت هر چه بیشتر حس خودباوری در میان دانش آموزان و معلمان می شود.