سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور عدالت آموزشی است کد مطلب : 5961 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور عدالت آموزشی است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مجلس خواست تا پیشنهاد بی تاثیر کردن سابقه تحصیلی در کنکور رای بیاورد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور عدالت آموزشی استبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش صبح امروز (سه شنبه) در اردوگاه شهیدباهنر در جمع خبرنگاران یکی از موانع اجرایی نشدن سند تحول بنیادین را کنکور دانست و گفت: شیوه پذیرش دانشجو به روش تستی در چند ساعت محدود آموزش و پرورش را آسیب پذیر کرده است. نگرانی ما این است که برای اجرای مطلوب سند تحول بنیادین کنکور یک مانع اصلی است.

وی ادامه داد: ما در سند تحول به دنبال تربیت شش ساحته دانش آموزان هستیم بنابراین که بچه ها و خانواده های آنها فقط دروس فیزیک، ریاضی و شیمی را مطالعه می کنند برای موضوعات سند تحول بنیادین وقتی نمی گذارند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: به طور مثال در پایه دوازدهم 35 ساعت حضور دانش آموز در مدرسه زیاد است و باید به 24 ساعت کاهش پیدا کند تا دانش آموزان در زمان باقی مانده به دروس کنکور خود بپردازند. این پیشنهاد در شورای عالی آموزش و پرورش پذیرفته نشد. چرا که در این صورت هیچ مدرسه ای نمی پذریرفت از زمان دروسی مثل ریاضی و فیزیک کم شود بنابراین باید از زمان دروسی مانند مدیریت خانواده و یا مطالعات فرهنگی کاسته شود که این دروس، دروس اصلی مورد تاکید سند تحول بنیادین است.

وی با بیان اینکه کنکور به ما اجازه نمی دهد که تحولات مورد نظر سند تحول بنیادین اتفاق بیافتد، گفت: اخیرا بحثی در مجلس شورای اسلامی مطرح است که کمیسیون آموزش و تحقیقات بدون دعوت از کارشناسان آموزش و پرورش این بحث را پیگیری می کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: این بحث این است که براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو سال 92 سابقه تحصیلی باید مبنا باشد و سازمان سنجش باید به صورت تدریجی این موضوع را عملیاتی کند تا سال اول حداقل 25 درصد و تا پایان 5 سال به حداقل 85درصد برسد.

وی اظهار کرد: اکنون تعدادی از نمایندگان به دنبال این هستند که سابقه تحصیلی بی تاثیر و هیچ نقشی در پذیرش دانشجو نداشته باشد. این پیشنهاد مغایر با با روح قانون سال 92 است و باعث بی عدالتی آموزشی می شود.

نویدادهم این تصمیم را خطرناک دانست که باعث بی اعتبار کردن برنامه درسی می شود و بیان کرد: اگر این تصمیم را نمایندگان بگیرند به زبانی بیان کردند که سند نباید در مدارس اجرا شود بنابراین از ریاست مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات و نمایندگان درخواست دارم اجازه ندهند این پیشنهاد رای بیاورد.


منبع: خبرگزاری مهرآشنایی با هوش های هشتگانه

تصور اینکه انسان فقط با توان ذهنی و IQ قابل مقایسه است و امکان پیشرفتی هم برای او در این زمینه وجود ندارد توسط تئوری هوشهای چندگانه آقای گاردنر از میان رفت!


چرا در یادگیری خیلی موفق نیستم؟

موضوع اینکه همه ما گاهی ده ها کتاب در سال می خریم و دانش آموزان ما هم دائم در حال خرید کتابهای مختلف هستند اما در یادگیری همگی ما یک سکون جدی وجود دارد از مواردی است که در ذهن اکثرما بدون جواب مانده است.


تاثیر آزمون های تستی در پیشرفت درسی دانش آموزان

برخی به آزمونهای تستی به عنوان یک پدیده شوم و منفی نگاه می کنند.آیا واقعاً چنین تصوری از آزمون های تستی درست است؟


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1772 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موسسه آموزش عالی بهار  class=
آیا کنکور سراسری سال 98 عادلانه تصحیح می شود  class=
مدرسه ممتاز ایران  class=

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور عدالت آموزشی است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مجلس خواست تا پیشنهاد بی تاثیر کردن سابقه تحصیلی در کنکور رای بیاورد.