سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
تمام مدارس غیر دولتی متخلف نیستند کد مطلب : 829 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تمام مدارس غیر دولتی متخلف نیستند

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با بیان اینکه نتیجه ارزیابی از مدارس غیر دولتی به شورای نظارت استان ها ارسال شده است، گفت: در راستای ارزیابی های سه ساله، ارزیابی فرآیند آموزشی در حین سال تحصیلی یکی از اهداف این سازمان است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

مرضیه گرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص ارزیابی مدارس غیر دولتی اظهار کرد: این ارزیابی‌ها به منظور برخورد با مدارس متخلف نیست لذا باید دیدگاهمان در این زمینه تغییر کند زیرا تمام مدارس غیر دولتی متخلف نیستند.

وی با بیان اینکه در این ارزیابی‌ها بعضا برخی از مدارس قوانین مربوط به ثبت‌نام را رعایت نکرده‌اند، افزود: در بین مدارسی که مورد ارزیابی قرار گرفتند مدارسی وجود داشتند که به بخشنامه ارسال شده از سوی ما کم‌توجهی کرده بودند.

ما توانایی مدارس را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا مدارس خوبی که مورد تایید شهروندان هستند تقویت شوند.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با بیان اینکه نوع تخلف‌ها در این خصوص مختلف است، اضافه کرد: اجباری کردن کلاس‌ها، خدمات ویژه و یا سرویس ایاب‌ و‌ ذهاب از نظر ما تخلف محسوب می‌شود. در این زمینه باید انجمن اولیا‌ و‌ مربیان نظر مثبت خود را ارایه داده و یا مدارس مجوز منطقه را دریافت کرده باشند.

گرد با اشاره به اینکه ما در سازمان مدارس غیردولتی تلاش می‌کنیم تا ارزیابی‌های انجام شده از مدارس همه جانبه باشد، تصریح کرد: در این ارزیابی‌ها ما توانایی مدارس را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا مدارس خوبی که مورد تایید شهروندان هستند تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه برخورد با مدارس متخلف با توجه به نوع تخلف متفاوت است، توضیح داد: در برخوردهای شدیدتر می‌توانیم یک مدرسه را از ادامه فعالیت باز داریم. هم‌اکنون گزارش ارزیابی‌ها به شورای نظارت هر استان ارسال شده است و گزارش‌ها در حال بررسی است.

گرد ادامه داد: در برخوردها از لغو ابلاغ تا جریمه نقدی، بازگرداندن شهریه به خانواده دانش‌آموز و یا توبیخ دیده می‌شود. در نهایت اگر فرد خاطی اعتراضی به نوع جریمه خود داشته باشد اعتراض او در مرجع بالاتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در برخوردها از لغو ابلاغ تا جریمه نقدی، بازگرداندن شهریه به خانواده دانش‌آموز و یا توبیخ دیده می‌شود. در نهایت اگر فرد خاطی اعتراضی به نوع جریمه خود داشته باشد اعتراض او در مرجع بالاتر مورد بررسی قرار می‌گیرد

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی تاکید کرد: اگر خانواده‌ای نسبت به هر موضوعی در خصوص مدارس غیر دولتی اعتراض داشته باشد می‌تواند اعتراض خود را در سایت وزارت آموزش‌ و‌ پرورش در بخش مدارس غیردولتی ثبت کند و یا در هر شهرستانی یک نماینده از مشارکت‌های مدارس غیر دولتی در اداره مناطق آموزش و پرورش وجود دارد که به شکایت خانواده‌‌ها رسیدگی می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا این ارزیابی‌ها در راستای ارزیابی‌های سه ساله است یا خیر؟ گفت: این ارزیابی بخشی از این روند است. بخش دیگر مربوط به فرآیند آموزشی در حین سال تحصیلی است تا نقاط مثبت شناسایی و تقویت و نقاط منفی رفع شود.


منبع: خبرگزاری آنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1899 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=
وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=
  class=
باشگاه طلایی ها  class=
وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=

تمام مدارس غیر دولتی متخلف نیستند

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با بیان اینکه نتیجه ارزیابی از مدارس غیر دولتی به شورای نظارت استان ها ارسال شده است، گفت: در راستای ارزیابی های سه ساله، ارزیابی فرآیند آموزشی در حین سال تحصیلی یکی از اهداف این سازمان است.