سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات اجرای طرح «عید و داستان» در نوروز امسال کد مطلب : 6426 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات اجرای طرح «عید و داستان» در نوروز امسال

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح عید و داستان در سه فعالیت داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی تعریف شده است و دانش آموزان به انتخاب خود می توانند یکی از این فعالیت ها را انتخاب کنند.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 84 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

جزئیات اجرای طرح «عید و داستان» در نوروز امسالبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: طرح عید و داستان در سه فعالیت داستان‌خوانی، داستان‌نویسی و داستان‌گویی تعریف شده است و دانش‌آموزان به انتخاب خود می‌توانند یکی از این فعالیت‌ها را انتخاب کنند.

وی به توضیح هرکدام از فعالیت‌ها پرداخت و گفت: در فعالیت «داستان‌خوانی»، دانش‌آموز می‌تواند به انتخاب خود و خانواده و با کمک معلم یک کتاب داستان را بخواند و خلاصه آن را با دستخط خود بنویسد؛ البته مشخصات کتاب حتماً در صفحه اول گزارش دانش‌آموز باید نوشته شود.

حکیم‌زاده به فعالیت داستان‌نویسی اشاره کرد و ادامه داد: دانش‌آموز می‌تواند با توجه به علاقه و رغبت خود در هر موضوع دلخواه، داستانی را با دستخط خود بنویسد و در صورت علاقه و متناسب با آن نقاشی‌هایی را هم ترسیم کند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان می‌توانند گزارش سفر عید خود را به صورت مصور یا غیر مصور با دستخط خود بنویسند، افزود: دانش‌آموزان می‌توانند پای قصه مادر بزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها یا سایر افراد بنشیند و ضمن شنیدن قصه، آن را با دستخط خودشان در قالب کتاب داستان بازآفرینی کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت داستان‌گویی اظهار کرد: دانش‌آموزان می‌توانند داستانی را با تخیل خود یا از روی متن، روایت کنند و صدای خود را ضبط کنند یا صدا و تصویر خود را در هنگام روایت داستان یا نمایش، ضبط کنند.

وی با تاکید بر اینکه در فعالیت داستان‌خوانی، خانواده‌ها به هیچ عنوان مجبور به خرید کتاب خاصی نیستند، گفت: آموزگاران و مدیران می‌توانند در انتخاب کتاب مناسب فقط راهنمایی لازم را داشته باشند و خانواده‌ها را نباید به خرید کتاب خاصی اجبار کنند.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1275 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

جزئیات اجرای طرح «عید و داستان» در نوروز امسال

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح عید و داستان در سه فعالیت داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی تعریف شده است و دانش آموزان به انتخاب خود می توانند یکی از این فعالیت ها را انتخاب کنند.