سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری به ایستگاه پایانی رسید کد مطلب : 5830 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری به ایستگاه پایانی رسید

اختتامیه جشنواره «نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری» با هدف تحقق راهکار 11/7 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال برگزاری است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه جشنواره «نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری» در حال برگزاری است. این جشنواره که دومین دوره خود را پشت سر می گذارد با هدف تحقق راهکار 11/7 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبتنی بر توسعه زمینه و افزایش توانمندی‌های حرفه‌ای به شکل فردی و گروهی میان معلمان و تبادل تجارب و دستاوردها در سطح محلی و ملی برگزار شد.

به گفته معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش که بانی برگزاری این جشنواره است، ایجاد فرصت‌های بازآموزی مستمر علمی و تحقیقاتی و مطالعاتی و برگزاری جشنواره‌های الگوی تدریس برتر از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شده است.علی زرافشان معاون آموزش متوسطه در اختتامیه این جشنواره گفت: در سند تحول بنیادین، راهکار شماره 5، تکلیفی برای ‌معلمان در نظر گرفته شده است تا در این سند به امر کیفی سازی امر تعلیم و تربیت توجه ویژه شود. اما برای دستیابی به کیفیت ‌باید مدرسه متحول شود. ‌وی ادامه داد: برای تحول در مدرسه و تغییر در معلمان دو راهکار در راهکار 5 تکلیفی مورد توجه قرار گرفته است. معلم باید ‌کلاس درس را به سازمان و کلاسی با کیفیت تبدیل کند و لازمه این کار ارتقا شایستگی های حرفه ای معلمان است. در راهکار ‌11 سند تحول بنیادین به این مهم برای تاثیر بیشتر معلمان در برنامه درسی توجه شده است. ‌معاون آموزش متوسطه اضافه کرد: برنامه ویژه مدرسه در برخی مدارس متوسطه اول و دوره دوم ابتدایی اجرایی می‌شود ‌همچنین سازوکارهایی که به تقویت هویت حرفه‌ای می انجامد، مورد توجه قرار خواهد گرفت. ‌ افزایش توانمندی‌های حرفه ای به ‌شکل فردی و بومی اتفاقی است که در این جشنواره افتاده است و برای دومین سال بر ارتقای شایستگی‌ها به طور گروهی کار ‌کرده ایم. ‌

وی همچنین در این برنامه از آغاز برنامه های مدرسه حسینی از فردا خبر داد و گفت: ثبت‌نام در کلاس‌های مدرسه محرم برای ‌همه آزاد است. در مدرسه محرم معلمان درباره محرم با کلید واژه‌های متعدد سخن می گویند و من امروز دو کلیدواژه آب و ادب ‌را به کار می برم. آب مهریه مادر شهدای کربلاست. در عین حال اگرچه کربلا، صحنه جنگ است اما آنچه در این مدرسه ‌درخشان است، ادب است. ‌


منبع: خبرگزاری مهر


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1828 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری به ایستگاه پایانی رسید

اختتامیه جشنواره «نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری» با هدف تحقق راهکار 11/7 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال برگزاری است.