سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ممنوعیت دریافت شهریه در مدارس هیئت امنایی کد مطلب : 3538 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ممنوعیت دریافت شهریه در مدارس هیئت امنایی

مدیر کل شوراهای آموزش و پرورش گفت: دریافت هر گونه وجهی تحت عنوان شهریه در مدارس هیئت امنایی ممنوع است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

ممنوعیت دریافت شهریه در مدارس هیئت امناییبه گزارش تیزلند، به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما نورعلی عباس پور در مصاحبه اختصاصی، افزود: در هیچ یک از دستورالعمل های شورای عالی آموزش و پرورش برای مدارس هیئت امنایی واژه شهریه نیامده است و هیچ مدرسه دولتی به بهانه هیئت امنایی شدن حق دریافت شهریه را ندارد.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس هیئت امنایی در صورت دریافت شهریه؛ باید شهریه دریافتی را به اولیاء برگردانند.

عباس پور گفت: تغییر مدرسه دولتی به هیئت امنایی تنها با مجوز آموزش و پرورش و قبل از شروع سال تحصیلی مجاز است؛ بنابراین تغییر مدرسه از دولتی به هیئت امنایی در طول سال تحصیلی منع قانونی دارد.

وی از افزایش500 مدرسه هیئت امنایی به مدارس دولتی خبرداد و افزود: 14 مدرسه هیئت امنایی نیز به دلیل رعایت نکردن مقررات مدرسه هیئت امنایی و دریافت شهریه به مدرسه عادی دولتی تبدیل شده اند.

عباس پور به قانون ساخت مدرسه در برج های بالای200 واحد اشاره کرد و گفت: متاسفانه تعدادی از انبوع سازان این قانون را رعایت نمی کنند و هم اکنون پرونده20 انبوه ساز متخلف در منطقه 22 تهران (منطقه 5 آموزش و پرورش) به قوه قضاییه ارسال شده ولی هنوز جوابی دریافت نشده است.

مدیر کل شوراهای آموزش و پرورش افزود: انبوه سازان در طرح های مسکن مهر از جمله مسکن مهر پرند مدارسی ساخته اند اما این تعداد مدرسه جوابگوی دانش آموزان ساکن در شهرک ها نیست.

عباس پور گفت: شهرداری ها طبق ماده 16 (عوارض واحدهای ساخته شده تجاری) باید از سه تا پنج درصد از عوارض نوسازی را به آموزش و پرورش بدهند که تا کنون این قانون اجرایی نشده و شهرداری ها هم اکنون هزار میلیارد تومان از این جهت به آموزش و پرورش بدهکار هستند.

وی افزود: این موضوع از طریق نامه ای که وزیر آموزش و پرورش به معاون اول رئیس جمهور نوشته در حال پیگیری است.


منبع: خبرگزاری صدا و سیمانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1859 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تخفیف 15% مجموعه آدم نباتی  class=
کلاس آنلاین معرفی مسابقات المپیاد علمی کشور  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

ممنوعیت دریافت شهریه در مدارس هیئت امنایی

مدیر کل شوراهای آموزش و پرورش گفت: دریافت هر گونه وجهی تحت عنوان شهریه در مدارس هیئت امنایی ممنوع است.