سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
هنرستانی ها می توانند بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای تحصیل کنند کد مطلب : 5237 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هنرستانی ها می توانند بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای تحصیل کنند

مدیرکل آموزش های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش گفت: همه هنرجویان هنرستانی می توانند بدون کنکور وارد دانشکده های فنی و حرفه ای شوند؛ ضمن اینکه بر اساس برنامه ششم، 50 درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم باید در هنرستان ها تحصیل کنند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

هنرستانی ها می توانند بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای تحصیل کنندبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سیدمحسن حسینی‌مقدم مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به حذف آزمون هنرجویان هنرستان‌ها برای ورود به دانشگاه‌، اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت علوم قرار است همه هنرجویان هنرستان‌ها که می‌خواهند در دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای تحصیل کنند، بدون کنکور وارد شوند؛ ضمن اینکه اگر این افراد بخواهند وارد دانشگاه‌های دیگر شوند، باید 12 واحد را به عنوان پیش نیاز بگذارند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که وارد دوره هنرستان می‌شوند، باید بتوانند ادامه تحصیل داده و وارد دوره کاردانی پیوسته شوند، اضافه کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه سهم آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای باید به 50 درصد برسد یعنی 50 درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در هنرستان‌ها تحصیل کنند در حالی که الان 35 درصد دانش‌آموزان در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.

حسینی‌مقدم در خصوص «میزان جذب فارغ التحصیلان هنرستان‌ها به بازار کار»، گفت: دانش‌آموزان در متوسطه دوم سه گروه هستند؛ گروهی که با مدرک دیپلم وارد بازار کار می‌شوند و در شاخه کاردانش هستند؛ گروه دوم بعد از اخذ مدرک کاردانی وارد بازار کار می‌شوند و در نهایت گروه سوم، دانش‌آموزانی هستند که در شاخه نظری تحصیل کرده و وارد دانشگاه‌ها می‌شوند.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1828 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

هنرستانی ها می توانند بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای تحصیل کنند

مدیرکل آموزش های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش گفت: همه هنرجویان هنرستانی می توانند بدون کنکور وارد دانشکده های فنی و حرفه ای شوند؛ ضمن اینکه بر اساس برنامه ششم، 50 درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم باید در هنرستان ها تحصیل کنند.