سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به 98.4 درصد رسید کد مطلب : 184 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به 98.4 درصد رسید

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با بازگشت 40 هزار کودک بازمانده از تحصیل به کلاس درس، پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به 98.4درصد در سال تحصیلی جاری رسید.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

8 اردیبهشت 1394

صادق صادق پور روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: برنامه وزارت آموزش و پرورش در قالب اجرای طرح انسداد بی سوادی است که در این راستا پوشش تحصیلی در سال تحصیلی آینده به 98.7 درصد خواهد رسید.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید از نگاه وزارت آموزش و پرورش طبق آماری که مرکز آمار ارائه کرده حدود 1.6 درصد از کودکانی لازم التعلیم، همچنان جزء کودکان بازمانده از تحصیل محسوب می شوند.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری حدود هفت میلیون دانش آموز در مقطع ابتدایی در حال تحصیل هستند.

وی نبود آمار دقیق از کودکان بازمانده از تحصیل را ناشی از مهاجرت و فوت و ثبت نشدن احتمالی آمار این گروه از کودکان در فهرست مراکز آماری دانست.

*کمبود 20 هزار معلم ابتدایی 

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: هم اکنون این وزارتخانه با اضافه شدن سال تحصیلی ششم به مقطع ابتدایی با 20 هزار کمبود معلم مواجه است.

صادق پور افزود: وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری با بهره گیری از سایر معلمان در قالب اضافه کاری و ارائه بسته های حمایتی به مدارس غیردولتی توانست کمبود نیروی موجود را در این مقطع جبران کند.

وی اضافه کرد: بسته حمایتی وزارت آموزش و پرورش برای سنوات آینده تحصیلی برای دانش آموزانی که پارسال در این طرح قرار گرفته اند، همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: از سال آینده تحصیلی نمره بار دیگر به ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان این مقطع افزوده می شود.

صادق پور افزود: قرارگیری نمره به عنوان یکی از ابرازهای ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان به حساب خواهد آمد که در کنار ارزشیابی توصیفی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: بررسی ها نشان داده که ارزشیابی توصیفی اقدام مناسبی در راستای ارتقای کمی و کیفی تحصیلی دانش آموزان بوده و موفقیت خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.

صادق پور ملاک ادعای موفقیت آمیز بودن ارزشیابی توصیفی تحصیلی در مقطع ابتدایی را افزایش میزان قبولی این گروه از دانش آموزان در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دانست.

به گفته وی 70 درصد از دانش آموزانی که مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان قبول شده اند، دانش آموزان با ارزشیابی توصیفی بودند.

مدیرکل دفترآموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با مهم توصیف کردن آموزش مقطع ابتدایی گفت: در بیشتر کشورهای پیشرفته از جمله ژاپن میزان حقوقی که به معلمان ابتدایی پرداخت می شود؛ گاها چند برابر حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه هاست.

صادق پور افزود: با این رویکرد انگیزشی بیشتر دانش آموزان نخبه و دارای رتبه های برتر دانشگاهی در این کشورها به معلمی در مقاطع ابتدایی تمایل دارند.

وی معتقد است: در کشور ما نیز برای ارتقای سطح کمی و کیفی تحصیلی و ایجاد انگیزه در معلمان برای مقطع ابتدایی باید به این قشر توجه بیشتری شود و این رویکرد نیز در دولت تدبیر و امید وجود دارد.

 


منبع: خبرگزاری ایرنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1254 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به 98.4 درصد رسید

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با بازگشت 40 هزار کودک بازمانده از تحصیل به کلاس درس، پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی به 98.4درصد در سال تحصیلی جاری رسید.