سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کارکنان مدارس غیر دولتی براساس قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنند کد مطلب : 2704 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کارکنان مدارس غیر دولتی براساس قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی حقوق و مزایای کارکنان مدارس غیردولتی را براساس قانون کار و ضوابط آن تعیین کردند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از سایت خبری فانوس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه و در ادامه بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اعاده شده از سوی شورای نگهبان، این مصوبه را به تصویب رساندند.

براساس مصوبه نمایندگان، بخشی از حق بیمه سهم موسس و کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی قابل پرداخت خواهد بود.

کارکنان مدارس غیر دولتی براساس قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنندآنان همچنین با اصلاح ماده 26 لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی وپرورشی، تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیرموظف این مدارس و مراکز را به موجب قانون کار و ضوابط آن تصویب کردند.

اصلاح تبصره 2 ماده 32 از دیگر رفع اشکالات نمایندگان در لایحه اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود که مقرر شد، در صورت انحلال یا تعطیلی دائم مدرسه و وجود شرایط مقرر در بندهای الف و ب این ماده و تایید شورای سیاستگذاری برنامه ریزی و نظارت مرکزی، موسس موظف است فروش یا اجاره ملک را از طریق انتشار آگهی به اطلاع موسسان واجد شرایط برساند.

براین اساس، درصورتی که هیچ موسس واجد شرایطی متقاضی خرید یا اجازه ملک نباشد، آموزش و پرورش ملک مورد نظر را خریداری یا برای دایر کردن مدرسه دولتی برابر قوانین و مقررات مربوط اجاره می نماید، درغیر این صورت شورای سیاستگذاری و نظارت مرکزی نسبت به تعیین وضعیت اجاره یا فروش ملک، تصمیم لازم را اتخاذ می کند.

یکی دیگر از موارد بررسی شده در لابحه تاسیس و اداره مدارس غیر دولتی تطبیق جنسیت مدیر مدرسه با دانش آموزان آن مدرسه بود که وکلای ملت این موضوع را از تصویب گذراندند.

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری‌ اسلامی‌ ایران، قانون اصلاح قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی مصوب 5/3/1367 مصوب جلسه مورخ 6/5/1387 کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطابق اصل هشتاد و پنجم(85) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مدت پنج سال به صورت آزمایشی اجرا شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی اردیبهشت سال 1395 با دستور کار قرار دادن لایحه «تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی» و پس از قرائت 39 ماده این لایحه، با 153 رای موافق، 5 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن، با آن موافقت کردند.

این لایحه در 39 ماده ضوابط صدور مجوز و تاسیس مدارس غیر دولتی، آموزشگاه های علمی آزاد، آموزشگاه های زبان خارجی و آموزشگاه های فنی حرفه ای و کاردانش را تعریف می کند؛ همچنین این لایحه ضوابط نظارت بر مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی، اعطای تسهیلات حمایتی به موسسان این مدارس و جزئیات برخورد با تخلفات صورت گرفته در آنها را تشریح می کند.

براساس این گزارش شورای نگهبان با وارد کردن اشکالاتی بر این مصوبه آن را برای بررسی مجدد به مجلس بازگرداند.

کارکنان مدارس غیر دولتی براساس قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنند


منبع: سایت خبری فانوسنحوه نظارت والدین بر انجام تکالیف دانش آموزان ابتدایی

سوال مهم این است که آیا مداخله والدین در انجام تکالیف سبب افت تحصیلی خواهد شد یا این کار در سنین مختلف تاثیر متفاوتی دارد.


تاثیر آزمون های تستی در پیشرفت درسی دانش آموزان

برخی به آزمونهای تستی به عنوان یک پدیده شوم و منفی نگاه می کنند.آیا واقعاً چنین تصوری از آزمون های تستی درست است؟


آشنایی با هوش های هشتگانه

تصور اینکه انسان فقط با توان ذهنی و IQ قابل مقایسه است و امکان پیشرفتی هم برای او در این زمینه وجود ندارد توسط تئوری هوشهای چندگانه آقای گاردنر از میان رفت!نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1143 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موسسه آموزش عالی بهار  class=
آیا کنکور سراسری سال 98 عادلانه تصحیح می شود  class=
مجتمع آموزشی مشکوه  class=

کارکنان مدارس غیر دولتی براساس قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی حقوق و مزایای کارکنان مدارس غیردولتی را براساس قانون کار و ضوابط آن تعیین کردند.