سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
کسب 680 مدال  جهانی توسط دانش آموزان در المپیادهای علمی کد مطلب : 5559 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کسب 680 مدال جهانی توسط دانش آموزان در المپیادهای علمی

وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانش آموزان 680 مدال در المپیاد های علمی کسب کردند و سرآمد از این نظر بین جوامع بین المللی هستند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

کسب 680 مدال  جهانی توسط دانش آموزان در المپیادهای علمیبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم استقبال از مقام‌آوران مسابقات جهانی ربوکاپ کانادا 2018 در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، ضمن تقدیر از مقام‌آوران اظهار کرد: یکی از رسالت‌های نظام‌های آموزشی، توسعه استعدادها و پرورش خلاقیت است.

وی با بیان اینکه خلاقیت به معنی تمرین پیدا کردن راه‌حل‌های جدید برای حل مسایل زندگی است، گفت: شاید در 50، 100 سال پیش چنین نقشی برای نظام آموزشی متصور نبود اما مقتضیات زمان، نظام‌های آموزشی را به این سمت کشانده است.

بطحایی با اشاره به اینکه با این مشکل مواجهیم که نظام آموزشی هنوز نتوانسته است سرمایه گذاری از این بُعد داشته باشد، افزود: هنوز روش‌های آموزشی، سنتی و مبتنی بر حافظه محوری است و نیاز به تمرین و ممارست از جنس پرورش خلاقیت وجود دارد.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانش‌آموزان 680 مدال در المپیاد‌های علمی کسب کردند و سرآمد از این نظر بین جوامع بین المللی هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان در ریاضی، فیزیک و شیمی بارها بارها قهرمان جهان شدند و حمیت و پشتکار توانسته‌اند نقایص را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با جهت گیری پرورش خلاقیت در نظام آموزشی بتوانیم موفقیت‌های بیش از پیش داشته باشیم.

بطحایی به گسترش پژوهشسراها اشاره کرد: تعداد پژوهشراهای دانش‌آموزی به بیش از 500 پژوهشسرا رسیده است که محل پرورش خلاقیت است و باید توسعه کمی و کیفی دهیم.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1931 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

کسب 680 مدال جهانی توسط دانش آموزان در المپیادهای علمی

وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانش آموزان 680 مدال در المپیاد های علمی کسب کردند و سرآمد از این نظر بین جوامع بین المللی هستند.