سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
یک چهارم دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان کد مطلب : 5203 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

یک چهارم دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان

مدیرکل متوسطه اول آموزش و پرورش از نام نویسی 350 هزار دانش آموز برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در پایه هفتم خبر داد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

یک چهارم دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشانبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عظیم محبی گفت: از بین یک و نیم میلیون دانش آموز پایه ششم ابتدایی، 350 هزار نفر حدود یک چهارم آن‌ها برای آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نام نویسی می‌کنند.

وی افزود: 50 هزار نفر در مدارس نمونه دولتی و 15 هزار نفر در مدارس تیزهوشان برای پایه هفتم برگزیده می‌شوند.

محبی گفت: حدود 300 هزار دانش آموزان به سبب محدودیت پذیرش در آزمونی که به جای استعداد سنجی در واقع پیشرفت تحصیلی را می‌سنجد از پذیرش باز می‌مانند که موجب ناامیدی و گاه نگرش‌های نادرست اطرافیان می‌شود.

مدیر کل متوسطه اول آموزش و پرورش افزود: بهتر است به دانش آموزان در دوره متوسطه اول (راهنمایی) فرصت دهیم تا در مقطع متوسطه دوم همزمان با هدایت تحصیلی، که بر مبنای علاقه و استعداد، نمرات و انتخاب رشته دانش آموزان است، مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با همین روش کنونی فعالیت کنند.

محبی گفت: در مناطق کوچک با جداسازی دانش آموزان نخبه، مدارس عادی از دانش آموزان پرتلاش خالی و موجب کاهش کیفیت آموزش می‌شود.

وی افزود: طرح لغو آزمون تا پایه ششم ابتدایی به منظور حفظ شادابی در این دوره است که اکنون به سبب برگزاری آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان از سال چهارم ابتدایی تا ششم، گاهی شبیه کلاس‌های تست زنی می‌شود که با اهداف سند تحول آموزشی مطابقت ندارد.


منبع: خبرگزاری صدا و سیمانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1214 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدیدکننده سایت
سلام
یعنی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان راهنمایی دوباره برگزار میشه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون ورودی مدارس برای دوره اول حذف شده است که هنوز به تایید و امضای ریاست جمهوری نرسیده است.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

یک چهارم دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان

مدیرکل متوسطه اول آموزش و پرورش از نام نویسی 350 هزار دانش آموز برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در پایه هفتم خبر داد.