سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اعتراض خانواده ها به حذف آزمون ورودی تیزهوشان پایه دهم در شهرهای بزرگ کد مطلب : 1962 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اعتراض خانواده ها به حذف آزمون ورودی تیزهوشان پایه دهم در شهرهای بزرگ

خبرگزاری تسنیم در مطلبی، به موضوع تجمیع مدارس تیزهوشان در برخی شهرهای بزرگ مانند تبریز، شیراز، تهران و ... و حذف آزمون ورودی پایه دهم در تهران و اعتراض خانواده ها به این موضوع پرداخته است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

آزمون ورودی تیزهوشان به گزارش تیزلند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، عدم جذب دانش‌آموز جدید در پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان شهر تهران سیاست دیگری است که در جهت کاهش ورود دانش‌آموز به این مدارس اتخاذ شده اما اجرای این سیاست موجب اعتراض خانواده‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آموزش‌وپرورش طی دو سال اخیر سیاست کاهش تعداد مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) را در پیش گرفته است. استدلال مسئولان نیز چنین است:‌ استانداردهای جهانی تاکید دارد از هر 100 نفر 2.28 درصد تیزهوش هستند اما در کشور ما این درصد رعایت نشده است بنابراین باید به شاخص‌های جهانی برسیم.

آن گونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند:‌ طی سال‌های اخیر پذیرش در مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) 7 برابر شده است.طبق همین استدلال سیاست عدم توسعه مدارس سمپاد متولد و مقرر شد تا ورودی‌ها به این مدارس کاهش یابد. در شهرهای بزرگ از جمله تهران، اصفهان، تبریز و مشهد سیاست تجمیع مدارس سمپاد دنبال می‌شود چرا که تعداد مدارس در این شهرها زیاد شده است.

آزمون ورودی تیزهوشان

سیاست تجمیع مدارس سمپاد در شهر تهران، قم و یزد اجرا شده است و بخشنامه تجمیع این مدارس برای سال آینده در اختیار مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور قرار گرفته است و مدارس استعداد درخشانی که استانداردهای لازم را نداشته باشند مشمول این بخشنامه می‌شوند.

علاوه بر سیاست تجمیع مدارس سمپاد، آزمون مدارس استعدادهای درخشان در شهر تهران برای ورود دانش‌آموز جدید به پایه دهم برای سال تحصیلی 95-96 برگزار نمی‌شود.

آزمون ورودی تیزهوشان

سیاست عدم جذب دانش‌آموز جدید در پایه دهم مدارس سمپاد شهر تهران موجب اعتراض تعداد زیادی از خانواده‌ها شده است به گونه‌ای که این نارضایتی منجر به حضور و اعتراض آنها در اداره آموزش وپرورش شهر تهران شده است.

** اعتراض خانواده‌ها چیست؟ 

به گزارش تیزلند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، کریمی که فرزندش در پایه نهم تحصیل می‌کند به خبرنگار تسنیم می‌گوید:‌ دخترم در پایه نهم مدرسه‌ای نمونه دولتی درس می‌خواند و از حدود دو سال گذشته با شرکت در کلاس‌های مختلف و درس خواندن بسیار، خود را برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان آماده کرده است اما در اقدامی عجیب آموزش‌وپرورش شهر تهران اعلام کرد که امسال برای جذب دانش‌آموز از پایه نهم به دهم در مدارس سمپاد آزمون برگزار نمی‌شود.

وی می‌افزاید: پذیرش دانش‌‌آموز در پایه دهم مدارس سمپاد برای سال تحصیلی آینده فقط در تهران و اصفهان صورت نمی‌گیرد که اصفهان نیز پذیرفت آزمون برگزار کند و هم‌اکنون فقط آموزش‌وپرورش شهر تهران این موضوع را نمی‌پذیرد.

آزمون ورودی تیزهوشان

کریمی ادامه می‌دهد:‌ 1400 دانش آموز پایه نهم مدارس سمپاد بدون آزمون به پایه دهم می‌روند و آنگونه که مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به ما گفته است 700 ظرفیت در شهر تهران وجود دارد که می‌توانند آزمون تکمیل ظرفیت برای جذب دانش‌آموز در پایه دهم مدارس سمپاد برگزار کنند اما مسئولان آموزش‌وپرورش شهر تهران برگزاری آزمون را نمی‌پذیرند.

اعظمی مادر دیگری که فرزندش در پایه نهم تحصیل می‌کند، می‌گوید: دخترم در پایه نهم تحصیل می‌کند و از مدت‌ها قبل خود را برای حضور در آزمون مدارس استعدادهای درخشان آماده کرده بود اما هنگامی که برای ثبت‌نام اقدام کردیم در سایت مشاهده کردیم که شهر تهران برای پایه دهم پذیرش دانش‌آموز جدید ندارد.

وی می‌افزاید: معدل دخترم 20 است و تمام تلاش خود را برای قبولی در آزمون مدارس سمپاد انجام داده است اما الان به بن بست خورده‌ایم و آموزش و پرورش شهر تهران می‌گوید آزمون تکمیل ظرفیت ندارند چون در سال‌های گذشته مدارس سمپاد تعداد زیادی پذیرش داشته‌اند. مدارس غیردولتی شهر تهران از زمانی که مطلع شده‌اند مدارس سمپاد در پایه دهم پذیرش جدید ندارند شهریه خود را 25 درصد افزایش داده‌اند.

آزمون ورودی تیزهوشان

اعظمی ادامه می‌دهد:‌ اگر فرزندم به مدارس سمپاد نرود یا باید به مدرسه غیردولتی یا نمونه دولتی برود چرا که کیفیت آموزش در مدارس دولتی پایین است.

اگرچه عدم برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت برای جذب دانش‌آموز جدید در مدارس سمپاد برخلاف سند تحول بنیادین نیست اما رونق گرفتن بازار مدارس غیردولتی با کاهش ورودی به مدارس سمپاد موضوعی است که برخی کارشناسان آموزشی نیز نسبت به آن هشدار می‌دهند و این نکته‌ای است که نباید از آن غافل بود. 

آزمون ورودی تیزهوشان

محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درخصوص عدم برگزاری آزمون جذب دانش‌آموز جدید برای پایه دهم مدارس سمپاد در شهر تهران می‌گوید:‌ در شهر تهران برای ورود به پایه دهم به جز دانش آموزان سمپاد از سایر مدارس امکان پذیرش دانش‌آموز جدید نداریم و در مدارسی که پذیرش را صفر کردیم، دانش آموزان موجود تا پایان تحصیل خود در مدرسه حضور خواهند داشت.

آزمون ورودی تیزهوشان

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش‌وپرورش شهر تهران نیز در این رابطه عنوان می‌کند: ظرفیت کنونی پذیرش دانش‌آموزان در پایه دهم سمپاد 2070 نفر است، این بدان معناست که باید برای 384 نفر به جز ظرفیت اعلام شده، ایجاد ظرفیت کنیم تا تمام دانش‌آموزان پایه نهم سمپاد تهران در پایه دهم ثبت‌نام شوند.

آزمون ورودی تیزهوشان

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه شرط ورود دانش‌آموزان پایه نهم به پایه دهم سمپاد، داشتن حداقل معدل 17 است، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی دانش‌آموزان پایه نهم شهر تهران این شرط را دارند لذا برای ورودی به پایه دهم باید کمبود 384 ظرفیت را تامین کنیم. بنابراین برای ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 96-95 در پایه دهم شهر تهران آزمون برگزار نخواهیم کرد و چاره‌ای جز افزایش 384 ظرفیت نداریم.

 لینک : مشاهده در خبرگزاری تسنیم

کلمات کلیدی : تیزهوشان | آزمون ورودی تیزهوشان | آزمون ورودی تیزهوشان 95 | سرزمین تیزهوش ها


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1579 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدید کننده سایت
ببخشید من شنیدم که تیزهوشان نهم به دهم ۹۸-۹۹می خواهد فقط تست هوش باشه
آیا این خبر واقعیست؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با سلام
سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم به دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم می شود. سوالات استعداد تحلیلی که سابقه زیادی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ندارند به منظور ارزیابی قدرت تحلیل دانش آموزان و از منبعی خارج از کتاب های درسی طرح می شوند و شامل 15 سوال است. سوالات استعداد تحصیلی که شامل درس های قرآن و معارف اجتماعی ، زبان و ادبیات فارسی ، مطالعات اجتماعی ، علوم تجربی و ریاضی و مجموعا شامل 75 سوال می باشد و 80 درصد نمره آزمون را به خود اختصاص می دهد. منبع سوالات استعداد تحصیلی آزمون تیزهوشان نهم به دهم کتاب های درسی پایه هشتم و نهم می باشد.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ببخشید میشه لطفا حتما به سوالم جواب بدید ایا ازمون تیزهوشان نهم به دهم برای سال 98 بر قرار هست

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
در صورت برقرار شدن این آزمون شرایط و ضوابط آن اعلام خواهد شد.


   آقای علیرضا
سلام. ببخشید می خوام بدونم ازمون ورودی نمونه دولتی و تیزهوشان از نهم به دهم حذف شده است؟
خیلی مهمه لطفا جواب بدین .من موندم بخونم یا نه .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نه آزمون در دوره دوم برگزار می گردد.


   خانم بازدیدکننده سایت
پسرم کلاس ششم است کلی هزینه کردم تا بتونه در آزمون قبول بشه تمام تابستان و اوقات فراغت را درس خونده به نظرم انصاف نیست یک دفعه بگویند آزمون حذف شد


   آقای فربد سلیمانی
سلام
آیا آزمون تیز هوشان و نمونه دولتی برای پایه های دهم حذف شده است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، طرح حذف آزمون ورودی دوره اول تیزهوشان در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شده است. ولی هنوز خبر قطعی از این تصمیم منتشر نشده است. منتشر اخبار مربوز باشید.


   خانم سیما
من اعتراض دارم به اینکه نتونستم در ازمون تیزهوشان 96 قبول بشم. من 12 ساله هستم یعنی کلاس ششم تو رو خدا نمیشه پذیر شم کنن.استان ایلام.


   خانم فائزه
سلام اگر شهر ما اخراجی زیاد داشته باشه مثلا از شصت نفر فقط47نفر باقی مونده باشن برای یازدهم تکمیل ظرفیت برگزار نمیکنن؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
این موارد را حتما از آموزش و پرورش شهر یا استان خود پیگیری نمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
بده میخوام حذذذذذذذف شوم


   خانم یک نفر
خیلی بد شد چون من ششم فرزانگان6قبول شدم اما برای کیفیت پایینش نرفتم و با خودم گفتم نهم 1یا5 قبول می شم
انشا...2سال بعد بذارن که آزمونش رو شرکت کنم
چون واقعا بچه های تاپی هستن که از این مدارس جا موندن
دعا کنید


   آقای علی
سلام ممنون از پاسختون.
می خواستم بدونم تیزهوشان سال 96- 97 که همین روزهای اخیر ثبت نام آن به پایان رسید برای شهر تهران آزمون ورودی به دهم ثبت نام داشت یا مثل پارسال آزمون به خاطر تکمیل ظرفیت دوباره حذف شده؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر به دستور العمل ابلاغی سازمان استعدادهای درخشان مراجعه کنید .


   آقای علی
سلام
آیا برای سال تحصیلی آینده یعنی 96- 97 ورودی پایه دهم باز هم شهر تهران آزمون نداره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز بستگی به دستو رالعمل ابلاغ دارد.


   خانم مریم
خیلی خوب شد که ازمون تیز هوشان حذف شد و ما بچه ها بسیار خوشحال شدیم چون واقعا`خسته شدیم


   آقای وزیری تبار
ازمون ورودی تیزهوشان معیار معتبری برای شناخت افراد سرامد یانخبه نیست اینطورهمه میتوانند به این مدارس دست پیداکنند


   آقای مهرداد زنگنه
سلام میخواستم ببینم ازمون برای شهر تهران برگزار نمیشود؟یعنی شهرستان های تهران مثل شهرری برگزار میشود؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
هنوز اطلاع رسانی نشده


   خانم فاطمه پودینه
ببخشیدبه چه صورتی می توانم در قسمت ویرایش ثبت نام بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
از لینک زیر روش ویرایش اطلاعات را بخوانید:
http://tizland.ir/show/?id=1929


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
باشگاه طلایی های ایران  class=
کلاس آنلاین معرفی مسابقات المپیاد علمی کشور  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

اعتراض خانواده ها به حذف آزمون ورودی تیزهوشان پایه دهم در شهرهای بزرگ

خبرگزاری تسنیم در مطلبی، به موضوع تجمیع مدارس تیزهوشان در برخی شهرهای بزرگ مانند تبریز، شیراز، تهران و ... و حذف آزمون ورودی پایه دهم در تهران و اعتراض خانواده ها به این موضوع پرداخته است.