سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند کد مطلب : 1051 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند

دکتر حسین شجاعی رئیس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در کرمان : با اجرای طرح شهاب مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند بلکه اجرای این طرح مکمل این مدارس است .
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند،به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان دکتر حسین شجاعی روز پنج شنبه مورخ 9/7/94 در جلسه شورای معاونان این اداره کل با اشاره به تاریخچه تاسیس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان در کشور گفت : دومین مدرسه استعدادهای درخشان سال 1356 در کرمان تاسیس شده است .

دکتر شجاعی مهمترین هدف تاسیس مدارس استعدادهای درخشان را اقنای علمی دانش آموزانی دانست که مدارس عادی از عهده انجام آن بر نمی آیند .

شجاعی افزود : مدارس استعدادهای درخشان در سال های اخیر غیر کارشناسی توسعه یافته است.

شجاعی خاطرنشان کرد: ایران یکی از کشورهای دارای سابقه نزدیک به چهل سال و پیشگام در اداره مدارس خاص تیزهوشان است .

شجاعی با انتقاد از برگزاری آزمونهای استانی و مشترک با آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای شناسایی و پذیرش استعدادهای درخشان گفت : کاهش ظرفیت پذیرش و برگزاری آزمونها به صورت ملی و با هدف تعدیل عدد پذیرش و بالابردن کیفیت جداسازی صورت می گیرد .

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر(شهاب) در 64 منطقه کشور ویژه دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند بلکه این طرح مکمل این مدارس است.

شجاعی ادامه داد: روش تلفیقی نمونه بارز طرح شهاب است و در صورت استقرار این طرح، می تواند یکی از مهمترین طرح هایی باشد که در آموزش و پرورش کشور اجرا شده است.

وی گفت: در اجرای این طرح عجله ای نداریم و امیدواریم با پاییش لحظه ای و گرفتن اطلاعات مفید از مدارس مجری در طول 10 سال این طرح در آموزش و پرورش استقرار یابد.

وی با تاکید بر اینکه مخالف حجیم شدن سمپاد هستیم گفت: کل فارغ التحصیلان سمپاد از سال 62 تا 85 به 65 هزار نفر نمی رسد اما هم اکنون 34 هزار دانش آموز در پایه اول متوسطه دوره دوم تحصیل می کنند.

شجاعی با اشاره به پذیرش 18 هزار دانش آموز در مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی جاری خاطرنشان کرد: امید واریم این رقم برای سال تحصیلی آینده کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گرایش دانش آموزان به سمت رشته های تجربی گفت: گرایش دانش آموزان در شهرهایی که دانشکده های علوم پزشکی احداث شده زیاد است.

وی افزود: مراکز فنی و حرفه ای و کاردانش نیز باید برای گرایش دانش آموزان به این رشته ها انگیزه ایجاد کنند.

شجاعی اظهار کرد: شناخت استعدادهای برتر هدف دوره ابتدایی است اما هدایت در متوسطه اول و متوسطه دوم باید اتفاق بیفتد و طرح شهاب براساس همین رویکرد طراحی شده است.


منبع: مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1565 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
باشگاه طلایی های ایران  class=
کلاس آنلاین معرفی مسابقات المپیاد علمی کشور  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند

دکتر حسین شجاعی رئیس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در کرمان : با اجرای طرح شهاب مدارس استعدادهای درخشان حذف نمی شوند بلکه اجرای این طرح مکمل این مدارس است .