سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
هفتمین نمایشگاه بازی و اسباب بازی آغاز به کار کرد کد مطلب : 5084 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هفتمین نمایشگاه بازی و اسباب بازی آغاز به کار کرد

هفتمین نمایشگاه بزرگ بازی و اسباب بازی تا 20 بهمن ماه در سالن نمایشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب آماده بازدید علاقه مندان است
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری مهر، محسن حموله دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی در مراسم آغاز به کار هفتمین نمایشگاه ملی بازی و اسباب‌بازی در ایران، که امروز 16 بهمن ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری برگزار شد گفت: مقوله اسباب بازی و سرگرمی که از دیرباز یکی از جذاب ترین دغدغه ­های جامعه بشری بوده، امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تغییرات فرهنگی و نوع زندگی، تبدیل به ابزاری قدرتمند و جذاب برای نیل به اهداف مشخص برخی شرکت‌ها و کمپانی‌ها تبدیل شده و این شرکت­‌ها نسبت به طراحی و تولید انواع اسباب بازی متناسب با فرهنگ و برنامه بازار مخاطب اقدام می کنند.

به گفته دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی، انتخاب درست و بهینه اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان، مطلب بسیار مهمی است که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و در این بین انتخاب اسباب بازی ایرانی که متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی طراحی و تولید شده نقش مهمی در رشد فرزندان این سرزمین خواهد داشت. از این رو در این نمایشگاه، اسباب بازی‌هایی که توسط شرکت‌های ایرانی طراحی و تولید شده اند و همچنین بازی‌های بومی مناطق مختلف کشور عرضه و برای مخاطبان به ویژه کودکان و خانواده‌ها به نمایش گذاشته می شود.

حموله به آثار ارائه شده در هفتمین نمایشگاه ملی بازی و اسباب بازی اشاره و بیان کرد: در هفتمین نمایشگاه بازی و اسباب بازی 52 غرفه حضور دارند که از این تعداد 41 غرفه فقط اسباب بازی‌های ایرانی، 7 غرفه اسباب بازی‌های ایرانی و خارجی و 4 غرفه اسباب بازی‌های خارجی هستند. همچنین در این نمایشگاه انواع اسباب بازی‌های فکری، آموزشی، وسایل بازی همچون اسکوتر، اسکیت، اسباب‌بازی‌های الکترونیکی، چرتکه، پازل، بازی‌های مکعبی سه بعدی، وسایل بازی رنگ شناسی، خمیر بازی، اسباب بازی پلاستیکی، ماشین و کامیون، سه چرخه، رالی اسپرت و عروسک‌ها و... ارائه و در معرض دید علاقمندان به ویژه کودکان و والدین قرار خواهد گرفت.

او به اهداف برگزاری نمایشگاه اسباب بازی اشاره و بیان کرد:معرفی اسباب بازی‌های موثر در رشد جسمی و ذهنی کودکان، آشنایی تولیدکنندگان اسباب بازی با نیازهای این قشر، ارائه و معرفی آخرین دستاوردهای تولیدکنندگان داخلی، یکپارچه سازی فعالیت‌های حوزه اسباب بازی و ایجاد فرهنگ انتخاب درست اسباب بازی و فضای فرهنگی در توسعه سرگرمی و اسباب بازی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه هستند.

حموله همچنین بیان کرد: این نمایشگاه به همت بخش خوصی برگزار می شود و ولید کنندگان اسباب بازی و سرگرمی در گروه‌های آموزشی و کمک آموزشی، فرهنگی هنری، رایانه ای و الکترونیک، کمک درمانی، حرکتی مهارتی و فکری می باشد و همچنین دست اندرکاران توزیع اسباب بازی و سرگرمی و ارائه کنندگان خدمات بازرگانی در آن مشارکت دارند. همچنین مشاوره بازی و اسباب بازی، فضای بازی و مشاوره روانپزشکی از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

 هفتمین-نمایشگاه-بازی-و-اسباب-بازی-آغاز-به-کار-کرد-5843.jpg (400×500)

وی در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه، همچنین به فعالیت‌های دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی اشاره کرد و افزود: این دبیرخانه با توجه به برگزاری هفت جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 382 اسباب بازی را ثبت و گواهینامه صادر کرده و تعداد 88 پرونده مجوز تولید اسباب بازی دریافت کرده اند. نکته قابل توجه این است که از ابتدای سال 91 کلیه اسباب بازی‌های تولید داخل می بایست هولوگرام شورای نظارت بر اسباب بازی را دارا باشند. این هولوگرام همان شناسنامه اسباب بازی ایرانی است که در آن مخاطب از نوع سرگرمی تعداد تیراژ، نام طراح و ... مطلع می شود. و اطمینان پیدا می کند که این سرگرمی در شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت و مورد تایید قرار گرفته است. شورای نظارت بر اسباب بازی از ابتدای سال 91 تا کنون برای 1854 پرونده هولوگرام چاپ و در اختیار متقاضیان قرار داده است.

به گفته حموله، شماره سامانه پیامکی شورای نظارت بر اسباب بازی 300074010 است که خانواده‌ها از طریق این سامانه می توانند با ارسال برخی از واژه‌ها مانند: ثبت، تولید، واردات و اسباب بازی‌های مناسب از تولد تا 12 سالگی و... و. اطلاعات خوبی را در حوزه اسباب بازی دریافت کنند.

هفتمین نمایشگاه بزرگ بازی و اسباب بازی از 16 تا 20 بهمن ماه هر روز از ساعت 9 صبح تا 20 بعدازظهر در سالن نمایشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب آماده بازدید علاقمندان خواهد.


منبع: خبر گزاری مهر


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1383 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

هفتمین نمایشگاه بازی و اسباب بازی آغاز به کار کرد

هفتمین نمایشگاه بزرگ بازی و اسباب بازی تا 20 بهمن ماه در سالن نمایشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب آماده بازدید علاقه مندان است