سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ساخت سازه ماکارونی فشاری - جلسه سوم کد مطلب : 6215 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ساخت سازه ماکارونی فشاری - جلسه سوم

اهداف: ساخت صفحه ای سازه فشاری (سازه ماکارونی فشاری)

. . . . . . . . . . . . .

وسایل مورد نیاز: کاتر، پلات سازه فشاری، شیشه در ابعاد پلات، چسب نواری، چسب حرارتی، ماکارانی درشت، ماکارانی نازک

همان طور که در جلسه قبل گفته شد سازه های فشاری دو نوع می باشند: 1- ستون های فشاری 2- پل های فشاری که در این جلسه ما طریق ساخت صفحه ای سازه فشاری را آن هم به صورت ستون فشاری را آموزش می دهیم برای ساخت ابتدا باید طرح یا همان پلات مربوط به سازه فشاری به شکل زیر داشته باشیم.

ساخت سازههای ماکارانی

پلات را به صورت کاملاً مسطح به زیر شیشه می چسبانیم به صورتی که بین پلات ها و شیشه هوا باقی نماند زیرا اگر بین پلات و شیشه هوا بیفتد باعث تا خوردن پلات شده و از طرف دیگر شیشه اندازه واقعی پلات دیده نمی شود پلات را مانند شکل زیر به شیشه بچسبانید.

ساخت ساز ه های ماکارانی

حال به صورت شکل زیر ماکارونی درشت و نازک را مانند شکل زیر بر روی خطوط روی شیشه با چسب نواری بچسبانید توجه کنید که صورتی ماکارونی را روی پلات بچسبانید که وقتی به صورت عمودی از بالا به پلات و ماکارونی ها نگاه می کنید خط های پلات مشخص نباشد یعنی این خط ها به وسیله ماکارونی پوشیده شده باشد در این صورت است که ماکارونی ها دقیقاً بر روی پلات قرار گرفته است و خطا حاصل نمی شود.

ساخت ساز های ماکارانی

پس از قرار گرفتن کامل ماکارونی ها بر روی خطوط و چسباندن ماکارونی ها روی صفحه ی شیشه ای و مطمئن شدن از این موضوع که ماکارونی ها دقیقاً روی خطوط قرار گرفته شروع به چسب زدن ماکارونی ها به وسیله ی چسب حرارتی می کنیم.

باید چسب حرارتی را در نقطه هایی که به آن گره گفته می شود بزنیم.

گره در واقع همان محل هایی است که ماکارونی ها به هم رسیده اند و آن نقطه همگی از هم قطع هستند و باید به وسیله ی چسب حرارتی به هم متصل کنند.

شکل زیر محل های چسب خوردگی را به وضوح نمایش داده است.

ساخت سازه های ماکارانی

پس از این که چسب حرارتی را بر روی گره ها زدیم و ماکارونی به هم متصل گردیدند و چسب نیز خشک شد حال باید چسب های نواری را بکنیم. تا بتوانیم سازه را از شیشه جدا کنیم. پس از جدا کردن سازه از شیشه باید طرف دیگری برای سازه مانند همین سازه ساخته تا بتوان توسط این دو سازه ی صفحه ای سازه را سه بعدی کرد و سازه ی نهایی را بدست آوریم.

تکلیف: چند بار از هر یک از این صفحه ها را بسازید.


منبع: موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیاننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1236 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

ساخت سازه ماکارونی فشاری - جلسه سوم

اهداف: ساخت صفحه ای سازه فشاری (سازه ماکارونی فشاری)