سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تمرکززدایی و عدم تصدی گری سیاست اصلی آموزش و پرورش کد مطلب : 3388 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تمرکززدایی و عدم تصدی گری سیاست اصلی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش، بر تمرکز زدایی و عدم تصدی گری با هدف پرداختن به مسایل اصلی تر به عنوان یکی از سیاستهای اصلی وزارت آموزش و پرورش یادکرد.

. . . . . . . . . . . . .

تمرکززدایی و عدم تصدی گری سیاست اصلی آموزش و پرورشبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی در سلسله نشستهای قطبی با مدیران کل آموزش و پرورش استانهای سراسر کشور ،ضمن اشاره به کارگروه‌های تشکیل شده برای انجام برنامه های کوتاه مدت و اشاره به کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش به عنوان اولین کارگروه، افزود: عنوان دومین کارگروه تشکیل شده، کارگروه تفویض اختیار و ساماندهی فرآیندهاست که وظیفه دارد وضعیت اختیارات استانی را تا اسفند ماه سال جاری مشخص کند و این کار با مدیریت استانها ادامه می یابد، ‌به عبارت دیگر اختیارات در قبال پاسخگویی به استان ها و در سطح استان نیز به مناطق و مدارس تفویض خواهد شد تا بدین ترتیب بحث اصلی مدرسه محوری که در آن مدرسه دارای اختیارات است، شکل گیرد.

وی در ادامه از کارگروه سوم با عنوان کارگروه وضعیت معیشت معلمان نام برد که در صدد است تا با بررسی و برنامه ریزی مشخص کند که با استفاده از ظرفیت های موجود در سطح کشور چگونه می توان به معلمان خدمات بیشتری ارائه داد.

وزیرآموزش و پرورش از کارگروه چهارم با نام کارگروه سند تحول یاد کرد که وظیفه دارد برنامه ها و فعالیت های استانی تا سطح منطقه و مدرسه را تعریف کند و برای زیر نظام هایی که اجرایی شدن سند تحول درآن ها مصوب شده، برنامه عملیاتی مشخص کند .

دکتر دانش آشتیانی از کارگروه نیروی انسانی به عنوان پنجمین کارگروه نام برد که بیشتر مربوط به دانشگاه فرهنگیان است و ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان به تنهایی قادر به تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش نیست ، این کارگروه وظیفه دارد با راهکارهای دیگری از جمله مشارکت با سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش با اولویت آموزش ابتدایی بپردازد .

وی با اشاره به این نکته که در هر یک از این کارگروه ها ، مدیران کل استانی می توانند براساس روال تعیین شده به ارائه نظر و پیشنهادبپردازند تا غنای بیشتری در نتیجه حاصل شود ،‌ خاطر نشان کرد: ششمین کارگروه تشکیل شده، کارگروه هدایت تحصیلی است که البته زودتر از دیگر کارگروه ها تشکیل شده و باید تعیین تکلیف شود .

وزیرآموزش و پرورش ضمن اشاره به این نکته که از منظر تعلیم و تربیت ، نمی توان کسی را به انتخاب رشته تحصیلی اجبار کرد اضافه کرد: این امر باید با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود صورت گیرد ، بنابراین شایسته است، کارگروه مورد نظر در این زمینه به یک راه حل اساسی دست یابد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عضو کابینه تدبیر وامید در ادامه به 2 کارگروه دیگر به نام کارگروه سازمان نظام معلمی با وظایفی چون توانمندسازی، حرفه‌ای بودن ، آموزش های ضمن خدمت ، رتبه بندی معلمان و .... که مرحله به مرحله باید با نظارت بیشتر و البته تصدی گری کمتر در حوزه ستادی و استانی اتفاق افتد ، اشاره کرد و افزود: کارگروه بعدی، کارگروه ارزشیابی است که موظف است شاخص‌های لازم برای ارزشیابی معلمان را منفک از ارزشیابی کارمندان به جهت عدم سنخیت کاری این دو قشر تهیه و تنظیم کند.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1533 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

تمرکززدایی و عدم تصدی گری سیاست اصلی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش، بر تمرکز زدایی و عدم تصدی گری با هدف پرداختن به مسایل اصلی تر به عنوان یکی از سیاستهای اصلی وزارت آموزش و پرورش یادکرد.