سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بکارگیری ورزش و تمرکز برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان کد مطلب : 2692 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بکارگیری ورزش و تمرکز برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان

چه فعالیت هایی می توانند به نوجوانان برای داشتن سلامت جسمی، ذهنی و اجتماعی کمک کنند؟ ورزش و تمرکز برای دانش آموزان چه نتایج آموزشی و اجتماعی ای دارد؟ در این قسمت از برنامه «جهان آموزش» به چند نمونه موفق در این زمینه پرداخته ایم.

. . . . . . . . . . . . .

 

سلامت جسمی و روانی به کمک بوکس

مارکوس کامجو، بوکسور سابق کوبایی، یک آکادمی بوکس کوبایی در لندن تاسیس کرده است. کلاس های رایگان او بدنبال آموزش جوانان با استعداد برای رقابت های سطح بالاست. او همچنین برای نوجوانانی که با اختلالات رفتاری مواجه اند، انجمن بوکس تاسیس کرده است.

جلوگیری از ازدواج زودرس دختران در اتیوپی به کمک ورزش

اتیوپی یکی از بالاترین نرخ های ازدواج کودکان در جهان را دارد و تنها 30 درصد دختران وارد دبیرستان می شوند. در این کشور بنیادی تاسیس شده که به این دختران کمک می کند بجای ازدواج زودهنگام و خانه داری، رویاهایشان را پی بگیرند.

افزایش قابلیت یادگیری کودکان با استفاده از تمرکز روزانه

مطالعات گوناگون نشان می دهد که تمرکز می تواند به افزایش قدرت ذهن و توجه به مواد درسی کمک کند. مدرسه ابتدایی نلسون در ونکوور کانادا، با اجرای تمرکز سه دقیقه ای در کلاس، به دانش آموزان کمک می کند که ذهن های آرام تری داشته باشند و نوعی آرامش درونی را تجربه کنند. فرایندی برای تمرکز حواس که دوبار در طول روز تکرار می شود.

براساس یافته های پژوهش دانشگاه بریتیش کلمیبا، این تمرین ها باعث افزایش تمرکز حواس در میان دانش آموزان شده است. رفتار تهاجمی دانش آموزان 24 درصد کاهش یافته و سطح نمره ریاضیات آنها 15 درصد افزایش داشته است.

 

کلمات کلیدی: تاثیر ورزش بر تقویت حافظه | تاثیر ورزش بر یادگیری دانش آموزان |  تاثیر ورزش بر یادگیری | ورزش و تمرکز حواس | روش های تقویت تمرکز حواس
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1614 را در این کادر وارد کنید:

   خانم لیدا پورعلی
عالیه


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نکاتی که قبل از آزمون تیزهوشان باید بدانید  class=
دبستان مهر دکتر شاکری  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

بکارگیری ورزش و تمرکز برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان

چه فعالیت هایی می توانند به نوجوانان برای داشتن سلامت جسمی، ذهنی و اجتماعی کمک کنند؟ ورزش و تمرکز برای دانش آموزان چه نتایج آموزشی و اجتماعی ای دارد؟ در این قسمت از برنامه «جهان آموزش» به چند نمونه موفق در این زمینه پرداخته ایم.