سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
 آموزش تنها خوابیدن به کودکان کد مطلب : 4390 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آموزش تنها خوابیدن به کودکان

عوامل بسیاری بر تنها نخوابیدن کودکان در اتاقشان تاثیر می گذارند. اما برای رهایی از این مشکل راهکارهای مختلفی هست که در این مقاله به شما خواهیم گفت.

. . . . . . . . . . . . .

اضطراب، عدم احساس امنیت، حواس پرتی و امثال آن ها باعث می شوند تا فرزند شما نخواهد در تخت خودش بخوابد و به اتاق شما بیاید. خوشبختانه می توانید این عادت خوابیدن را تغییر دهید. در ادامه راهکارهایی برای تشویق کودک برای تنها خوابیدن ارائه می شود.

1. عوامل حواس پرتی را از بین ببرید .

تلویزیون، کامپیوتر و دیگر وسایل الکترونیکی را از اتاق حذف کنید تا فضایی خواب آور ایجاد کنید. تحریک های ناشی از فیلم دیدن یا بازی های کامپیوتری انجام دادن و نور کامپیوتر و تلویزیون، به خواب رفتن را بسیار سخت می کنند. نوری کم مانند نور چراغ خواب برای کودکانی که به نور احتیاج دارند، مناسب است.

2. زمان خواب معینی را تعیین کنید .

ایجاد یک برنامه منظم قبل از خواب باعث می شود تا کودک برای خوابیدن احساس امنیت داشته باشد. دوش آب گرم بگیرید، لباس خواب بپوشید، مسواک بزنید و قصه شب بخوانید. این کارهای قابل پیش بینی کودکان را از نظر روانشناختی آماده می کنند و اضطراب شبانه آن ها را کاهش می دهند و یک توالی ایجاد می کنند و کودک می تواند پیش بینی کند که وقت خواب است و برای آن آماده می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنیدنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1292 را در این کادر وارد کنید:

   خانم محمد حق پرست شجاع آباد
آموزنده و مختصر بود ... با تشکر ... در صورت معرفی مقالات یا مطالب آموزشی دیگر اعلام نمایید تا بیشتر با روشهای جدید آشنا شویم.


   خانم خانم شینا آریان
با سلام ؛مطالب سایت بسیار خوب ومفید میباشد .سپاسگزارم


   خانم آقای محمد حسین منتجب نیا
خیلی مفید بود


   خانم آقای علی اسعدی
ممنون خوب است مطالب تان


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=
وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=
  class=
وبینار ناگفته های انتخاب مدرسه  class=

آموزش تنها خوابیدن به کودکان

عوامل بسیاری بر تنها نخوابیدن کودکان در اتاقشان تاثیر می گذارند. اما برای رهایی از این مشکل راهکارهای مختلفی هست که در این مقاله به شما خواهیم گفت.