سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
آیا فرزندتان مشکل رفتاری دارد؟ کد مطلب : 5020 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آیا فرزندتان مشکل رفتاری دارد؟

هیچ چیز بیشتر از حاضر جوابی بچه ها، خون والدین را به جوش نمی آورد. اما رسیدن به یک دعوای بزرگ و بیشتر شدن استرس شما یا فریاد زدن باعث نخواهد شد که او به شما احترام بگذارد.

. . . . . . . . . . . . .

به سن گستاخی در بچه ها خوش آمدید. نحوه ی کنترل حاضر جوابی در هر سنی را کشف کنید.

 نادیده گرفتن مشکل رفتاری فرزندتان به طور معجزه آسایی آن را ناپدید نخواهد کرد. دکتر میشل بوربا، مشاور والدین و نویسنده ی "این رفتار را در قبال من انجام نده: 24 رفتار اعم از گستاخی، خودخواهی، و بی احساسی ای که بچه ها انجام می دهند و نحوه ی متوقف کردن آن ها" می گوید: "بزرگترین اشتباه ما این است که فرض را بر این می گذاریم که رفتاری مثل گستاخی، یک دوره است و به خودی خود از بین می رود. استراتژی های سن به سن ما به شما کمک خواهد کرد که در لحظات عصبانیت آرام باشید و فرزندتان را به مسیر احترام برگردانید.

کودکان نوپا: رئیس مآبانه و لوس

کوچولوی دوست داشتنی شما به یک کودک 2 ساله ی خود رای تبدیل شده که به درخواست شما مبنی بر اینکه اسباب بازی هایش را جمع کند در حالی پاسخ می دهد که دستهایش را روی کمرش گذاشته و می گوید: "تو رئیس من نیستی!".

نمای کوچک: تا سه می شمارم. یک بازخورد تند شاید بتواند به شما کمک کند خشمتان را از بین ببرید اما در واقع هیچ سودی نخواهد داشت. در عوض، به یاد داشته باشید که این یک لحظه ی قابل تعمق و آموزش است: چیزی مثل این را بگویید: "من می دونم اون چیزی که تو واقعا می خواهی بگی اینه که، درسته مامان؛ من اسباب بازی هام رو جمع خواهم کرد". سپس با دادن دستورالعمل های مشخصی که او می تواند از آن ها پیروی کند به او کمک کنید. به خاطر داشته باشید؛ او فقط 2 سالش است—شما باید به او کمک کنید که روی آنچه شما می خواهید انجام دهد تمرکز کند.

نمای بزرگ: به کودکان نوپایتان به عنوان یک دانشمند فکر کنید. او دارد سعی می کند با حالت ترحم برانگیزش کشف کند که با چه نوع واکنشی می تواند شما را تحریک کند. او احتمالا تشخیص داده است که اگر وقتی ازش می خواهید اسباب بازی هایش را جمع کند و این کار را انجام دهد شما می روید که ایمیل هایتان را چک کنید یا شام بخورید. اما کمی حاضر جوابی می کند و می گوید:--هوم، در واقع تمام توجه شما را به خود جلب می کند و شما از سر جایتان تکان نمی خورید. پس قِصِر در نروید و وقتی کودکتان در انجام کاری واقعا خوشحال است به او ملحق شوید. در عوض، روی او تمرکز کنید. این حمایت مثبت به تدریج به او آموزش می دهد که او برای جلب توجه شما نیازی به تحریک کردنتان ندارد. وقتی او رفتاری را انجام می دهد، آن را تشویق نکنید البته نباید هم آن را نادیده بگیرید. دکتر بوربا می گوید: "آن را به روشی واضح، ساده و غیر احساسی برایش توضیح دهید". یک جمله ی خاص داشته باشید که هر وقت او خط قرمز را رد کرد به طور خودکار از آن استفاده کنید. به عنوان مثال؛ "این حرفت خیلی زشت بود. لطفا کمی فکر کن و بعد حرفت رو بگو".

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1889 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

آیا فرزندتان مشکل رفتاری دارد؟

هیچ چیز بیشتر از حاضر جوابی بچه ها، خون والدین را به جوش نمی آورد. اما رسیدن به یک دعوای بزرگ و بیشتر شدن استرس شما یا فریاد زدن باعث نخواهد شد که او به شما احترام بگذارد.