سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاثیر روان شناسانه رنگ قرمز بر روی کودکان کد مطلب : 6073 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر روان شناسانه رنگ قرمز بر روی کودکان

رنگها تاثیر بسیاری بر روی روان و خلق و خوی افراد دارند.این امر در رابطه با کودکان نمود بیشتری پیدا می کند.در میان رنگ ها، رنگ قرمز قادر است که بیشترین تاثیر را روی کودکان داشته باشد.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ ها دارای مفاهیم روان شناسانه هستند و هر رنگ از نقاط جاذبه و دافعه برخوردار است. در این بین، رنگها بر روی کودکان تاثیر به غایت بیشتری را دارند، زیرا از یکسو کودکان با عینینت، محیط را شناسایی می کنند و از سویی دیگر روح لطیف تر و حساس تری دارند. در بین رنگها، رنگ قرمز از حساسیت بسیاری برخوردار است و در انتخاب آن، باید دقت کافی را مبذول نمود. در ادامه به بررسی ویژگی های رنگ قرمز و تاثیر آن بر روی کودکان پرداخته می شود.

رنگ قرمز، سمبل قدرت، و یکی از گرم ترین رنگها می باشد. این رنگ،رنگی فرمان دهنده بوده و به سرعت می تواند افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد. از این رو این رنگ را پدر رنگها نامیده اند. در برخی فرهنگ ها نیز رنگ قرمز به علت گرمی ، لقب مادر رنگها را به خود اختصاص داده که این نظر چندان مقبولیت عام ندارد. رنگ قرمز در فرهنگ های مختلف ، معانی و مصداق های متفاوتی نیز دارد. به عنوان مثال در چین رنگ خوشبختی، در آفریقای جنوبی رنگ سوگواری و در روسیه رنگ سرنگونی تزار می باشد. لیکن در اغلب فرهنگها این رنگ، رنگ تندی و هیجان است تا جایی که سیاره مریخ به علت قرمز بودن، نام خدای جنگ را به خود گرفته است.در این مقوله به طور اجمالی به ویژگی های رنگ قرمز پرداخته شد. در ادامه به تاثیر رنگ قرمز بر روی کودکان پرداخته می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1529 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تخفیف 15% کتاب  class=
تخفیف 15% بازی پاتک  class=
انتشارات کاگو  class=
دبستان مهر دکتر شاکری  class=

تاثیر روان شناسانه رنگ قرمز بر روی کودکان

رنگها تاثیر بسیاری بر روی روان و خلق و خوی افراد دارند.این امر در رابطه با کودکان نمود بیشتری پیدا می کند.در میان رنگ ها، رنگ قرمز قادر است که بیشترین تاثیر را روی کودکان داشته باشد.