سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاثیر روان شناسانه ی رنگ سبز بر خلق و خوی کودکان کد مطلب : 6072 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر روان شناسانه ی رنگ سبز بر خلق و خوی کودکان

دوران کودکی دورانی است که فرد با کمک حواس و رنگها شناساگر اطراف خود می باشد. از این رو باید با آگاهی و شناخت رنگها را در زندگی کودکان به کار گرفت.

. . . . . . . . . . . . .

در مغز انسان 80 درصد از اطلاعات به وسیله حس بینایی دریافت می شود، از این رو این حس در یادگیری و دریافت ذهنی بسیار موثر است. در این بین، رنگها به شدت حس بینایی را تحریک می کنند و سبب بهبود و تقویت یادگیری و یادآوری می شوند.علاوه بر این رنگها تاثیر بسیاری بر روی خلاقیت افراد دارد. از این رو توجه به رنگها و انتخاب آن، در زندگی افراد نقش مهمی دارد. از آنجایی که کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر، اطلاعات را از طریق حواس عینی دریافت می کنند، توجه به رنگها و چگونگی انتخاب آنها در زندگی شان از اهمیت بسیاری برخوردار است. بر این اساس ضرورت دارد که به مبحث رنگها در زندگی کودکان توجه کافی مبذول نمود. در این مقاله به ویژگی های رنگ سبز و تاثیر آن بر روی کودکان پرداخته می شود.

رنگ سبز، نماد طبیعت سبز بوده و نشانگر تازگی است. این رنگ شعار زندگی و حیات می باشد. از این رو در فرهنگها و دین های مختلف از جمله فرهنگ ایرانی و دین اسلام، به عنوان یکی از رنگهای برتر شناخته شده است. رنگ سبز کاهش دهنده استرس و فشار خون می باشد و خاصیت آرامش بخشی دارد.این رنگ نشانگر عزم راسخ بوده وپایداری و مقاومت در برابر تغییرات را عرضه می دارد.در روانشناسی رنگها، رنگ سبز حالتی از نگرش مثبت را ایجاد می کند و باعث ایجاد ثبات و امنیت می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1324 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تخفیف 15% کتاب  class=
تخفیف 15% بازی پاتک  class=
انتشارات کاگو  class=
دبستان مهر دکتر شاکری  class=

تاثیر روان شناسانه ی رنگ سبز بر خلق و خوی کودکان

دوران کودکی دورانی است که فرد با کمک حواس و رنگها شناساگر اطراف خود می باشد. از این رو باید با آگاهی و شناخت رنگها را در زندگی کودکان به کار گرفت.