سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
 از گواهی نامه پایان تحصیلات تا گواهی نامه صلاحیت تدریس کد مطلب : 4420 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

از گواهی نامه پایان تحصیلات تا گواهی نامه صلاحیت تدریس

گواهی نامه پایان تحصیلات، مدرک رسمی و تایید شده ای است که در پایان هر دوره آموزشی از سوی مراجع قانونی و ذی صلاح به افراد اعطا می‎شود.

. . . . . . . . . . . . .

در واژه‌شناسی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در تعریف واژه گواهی‌نامه(Certificate) آمده است: هر نوشته و مدرکی که برای اعتبار بخشیدن به تخصص توانایی افراد در انجام کاری یا گذراندن دوره‌ای در یک حوزه مشخص در نظر گرفته می‎شود. بنابراین گواهی‌نامه‌ای که به یک فرد اعطا می‎شود، بیانگر کیفیت، حوزه و نوع تخصص اوست.

ورقه‌ای که در پایان دوره تحصیلی به محصلین داده می‎شود، پایان نامه تحصیلی، نامه‌ای که در آن یک یا چند شخص گواهی خود را نویسند، شهادت نامه، تصدیق نامه، اجازه نامه برای انجام دادن هر نوع کار یا پیشه ای، جواز رانندگی ماشین.

گواهی‌نامه اختراع/Invention Certificate: گواهی‌نامه‌ای که به فرد یا سازمانی داده می‎شود تا از حقوق مربوط به اختراع یا اکتشاف خود بهره‌مند شود.

نوعی گواهی‌نامه برای نوآوری یا ابداع، ثبت اختراع.

گواهی‌نامه دوره آموزشی/Training Corse Certificate: مدرک یا تاییدیه‌ای که پس از طی دوره‌های آموزشی، کسب معلومات و مهارت‌های لازم اخذ، نمره قبولی و موفقیت در آزمون‌ها‏ی مربوط از طرف آموزشگاه به نام هر یک از شرکت کنندگان صادر می‎شود.

گواهی‌نامه آموزش

گواهی‌نامه پایان تحصیلات/Graduation Certificate: مدرک رسمی و تایید شده‌ای که در پایان هر دوره آموزشی از سوی مراجع قانونی و ذی‌صلاح به افرادی اعطا می‎شود که حد معینی از دانش یا مهارت را کسب کرده و با شرکت در آزمون‌های پایانی، موفق به اخذ حد قابل قبولی از نتایج شده باشند.

گواهی‌نامه پایان دوره/Certificate of Completion: مدرکی که در پایان هر دوره از فعالیت‌های مشخص، به‌ویژه دوره آموزشی، از سوی مراجع قانونی به افرادی اعطا می‎شود که در آن دوره شرکت کرده و حد معینی از فعالیت‌های مربوط را انجام داده باشند.

 

گواهی‌نامه دوره مهارت/Skill Certificate: نوعی از گواهی‌نامه صلاحیت و عنوان اختصاری گواهی‌نامه مهارت است که بر اساس ضوابط ارزشیابی مهارت کارآموزان و نیروی کار و پس از اخذ آزمون مهارت علمی و عملی توسط سازمان ذی‎ربط، صادر و به آنان اعطا می‎شود.

گواهی‌نامه صلاحیت پیمانکاری/Contractor Qualification Certificat: مدرکی که بر اساس مقرّرات و آیین‌نامه مربوط و به اِزای احراز شرایط لازم، از سوی سازمان مدیریّت و برنامه‌ریزی کشور برای فعالیت پیمانکاری در چارچوب کاربرد آیین‌نامه صادر و طی ترتیبات مقرر در آیین‌نامه، اصلاح و تمدید می‎شود.

گواهی‌نامه صلاحیت تدریس/Teaching Qualification Certificate: نوعی گواهی‌نامه که بر اساس مقرّرات و آیین‌نامه تشخیص صلاحیت و طی مراحل مختلف، به‌منظور اعلام صلاحیت تدریس و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مدارس، از سوی آموزش‌ و‌ پرورش یا سازمان ذی‌ربط صادر می‎شود و بدون آن انجام کارهای علمی و آموزشی در مدارس مجاز و امکان‎پذیر نخواهد بود.

 

گواهی‌نامه صلاحیت مشاور/Consultancy Certificate: مدرکی که بر اساس مقرّرات آیین‌نامه تشخیص صلاحیت، به‌منظور اعلام صلاحیت مشاور از سوی سازمان ذی‌ربط و معتبر برای ارائه خدمات مشاوره‌ای صادر می‎شود و بدون این گواهی‌نامه امکان انجام فعالیت‌های مشاوره‌ای وجود ندارد.

گواهی‌نامه مدیریّت/Management Certificate: هر نوشته و مدرکی که برای اعتبار بخشیدن به تخصص افراد در حوزه مدیریت در نظرگرفته شده باشد.

 

گواهی‌نامه معلّم/Teacher Certificate: گواهی‌نامه صلاحیت تدریس

گواهی‌نامه موقت/Temporary Certificate: مدرکی که بر اساس مقرّرات آیین‌نامه مربوط، برای انجام کار خاصی یا ارائه خدماتی از سوی سازمان ذی‎ربط، برای مدت زمان محدود صادر می‎شود و پس از پایان مهلت معین شده از اعتبار ساقط می‌شود.

گواهى امضا/Signing Certificate: تایید امضای ذیل سند عادى در دفترخانه اسناد رسمی؛ چنین سندى عادى است و نمی‌توان طبق آن اجرائیه صادر کرد.

تایید صحت امضا

گواهى انجام کار/Approval of Work/Activity: تاییدیه حاکى از نوع، تاریخ شروع و پایان کار که فردی آن را انجام داده است؛ این گواهی معمولاً از طرف مقام یا مرجعی صادر می‎شود که این کار براى او و تحت نظر او انجام شده است.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1327 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

از گواهی نامه پایان تحصیلات تا گواهی نامه صلاحیت تدریس

گواهی نامه پایان تحصیلات، مدرک رسمی و تایید شده ای است که در پایان هر دوره آموزشی از سوی مراجع قانونی و ذی صلاح به افراد اعطا می‎شود.