ثبت نام مدارس فرهنگ شهر تهران آغاز شد (کلیک کنید)   ::  راهنمای هدایت تحصیلی در سایت همگام   ::  انجام تست های هوش آقای مشاور (کلیک کنید)   ::  عضویت در کانال تلگرام
در کانال اصلی تیزلند، اخبار، اطلاعات آموزشی، تفریح و سرگرمی تیزهوشان و اطلاعات مورد نیاز اولیای دانش آموزان در اختیار شما است :
     کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها (تیزلند)     

در کانال های تلگرامی نمونه سوالات آموزن های ورودی (تیزهوشان، نمونه دولتی، مدرس خاص) و آزمون های مستمر و جامع عضو شوید:
          پایه چهارم، پنجم و ششم                پایه هفتم، هشتم و نهم                پایه دهم     

نظرات بازدیدکنندگان درباره این مطلب

   آقای دانیال (96/02/06)
برای رفتن ب فنی شاخه مکانیک باید معدل چند باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای انتخاب رشته 100 امتیاز در نظر گرفته می شود. 65 امتیاز بررسی مشاوره ای و 35 امتیاز سابقه تحصیلی می باشد.


   خانم بهنواز (96/01/28)
سلام. ببخشید من علاقه شدیدی به هنر دارم خصوصا شاخه طراحی و دوخت لباس ولی در کنار این من عااااشق آشپزی هستم. والدین من انتخاب رشته رو گذاشتن به اختیار خودم ولی من موندم کاردانش بردارم یا فنی حرفه ای از طرفی هم مشاوره رفتم و گفتن که فنی حرفه ای از هر لحاظ بهتره. ولی من واقعا نمیدونم برم سمت طراحی یا اینکه مدرک سرآشپزی بین المللیمو بگیرم از طرفی هم خانواده مادرم اسرار به رشته تجربی دارن و سعی در تغییر عقیدم.خواهش میکنم کمکم کنین...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، موفقیت به خواسته شما بستگی داره اگر تلاش کنید در هر مسیری موفق می شوید مطمئن باشید خانواده صلاح و توانایی شما رو هم در نظر گرفته است. حتما در مورد علاقه بررسی شود. و با یک مشاو ر تحصیلی صحبت کنید.


   آقای والا رادمنش (96/01/19)
سلام
من الان پایه نهم هستم و در درس ریاضی نوبت اول 15 شدم و در درس علوم 20 آیا میتونم به رشته ریاضی فیزیک برم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم مهسا (95/12/27)
سلام من معدل هفتم وهشتمم 20شده وریاضی وعلومم همیشه 20میشم .رشته تجربی وریاضی فیزیک و به اندازه هم دوست دارم ،بین انتخاب این دوتا موندم راهنمایی کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم سارا (95/12/11)
سلام من میخواهم به رشته ی علوم انسانی بروم اما متاسفانه خانواده فکر میکنند به علت تنبلی است ولی چون دیپلم زبان انگلیسی دارم و زبان فرانسوی رو هم دارم تمام میکنم فکر میکنم از طریق ادبیات در رشته ی زبان های خارجه موفق خواهم شد و نمرات همه ی درس هایی که برای ادبیات بود رو 20 شدم ولی از زبان های فارسی همیه 20 است اما به دلایلی نتوانستم برای ترم اول بخوانم و 17 شدم به نظر شما میتوانم در این رشته موفق بشم و چجوری خانواده ام را توجیح کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
علاقه به رشته خیلی مهمه هدف شما هم مشخصه. اینکه رشته انسانی برای تنبل هاست خیلی فکر اشتباهی است. می تونید از مشاور مدرسه در جهت توجیح خانواده تان کمک بگیرید.


   آقای احمدرضا محمودی (95/12/04)
سلام من علوم سال هفتمم 18.5 شده در سال هشتم علومم 12 شده میخواستم ببینم اگر علوم نهمم حداقل 19 شود می توانم رشته ریاضی فیزیک بردارم معدل سال هفتم 19.38 سال هشتم 19

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم بازدید کننده سایت (95/12/04)
سلام من سال هشتم ریاضی و تجدید شدم و معدلم 16شد وسال هفتم معدلم17 و خورده ای شد والان نهم هستم ترم اولم 15شدم عایا میتونم به رشته ی انسانی دست یابم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای امیر عباس (95/11/10)
تفاوت رشته هادر مقطع کاردانی برای کسی که دیپلم صنعت فنی حرفه ای داره با کسی که دیپلم صنعت کاردانش داره چیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فرقی نمی کنه


   آقای صفی ابادی (95/10/25)
من در حال حاضر دانش اموز پایه نهم هستم. من معدل هشتمم شد 19.90 و ریاضیم خیلی خوب بود و میخواستم به این رشته برم.ولی امسال نمیدونم چرا ریاضیم ضعیف شده.در تمام دروس از جمله علوم و ادبیات خوب هستم و نمره های دو سال گذشته 20.ولی الان گیج شدم و نمیدونم باید کدوم رشته برم.کمک کنید لطفا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است.


   خانم عسل (95/10/17)
سلام ... من دانش آموز پایه نهم هستم . به رشته تجربی علاقه دارم ولی همه میگن درسای تجربی خیلی سنگین نمیدونم چیکار کنم ...به رشته تربیت بدنی هم علاقه دارم ولی پدرومادرم میگن رشته تجربی ... میشه راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیلی خوب است که شما نگرانی هایتان رامی شناسید اما این کافی نیست. توصیه می کنیم که با شناخت نگرانی ها، به سمت حل آن قدم بردارید. ترس از شکست موضوعی است که ذهن خیلی از ما را درگیر می کند. در هر مسابقه ای همیشه احتمال شکست و پیروزی وجود دارد. مطالعه زیاد به شما کمک می کند که ذهن ورزیده ای داشته باشید. این حرف شما شبیه این است که یک ورزشکار بگوید : تمرین نمی کنم چون می ترسم خسته شوم.به خودتان اعتماد داشته باشید و نترسید. خدا یار شماست و ما در تیزلند در کنار شما هستیم. منتظر شنیدن خبر های خوب از موفقیت های شما هستیم.


   آقای عرفان نیکبخت (95/10/15)
سلام من معدل هفتم 19/64وهشتم19/79ونهم ترم اول علوم20وریاضی 16است میتوانم تجربی برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم بازدید کننده سایت (95/10/14)
خیلی خوب بود


   آقای حسین (95/10/09)
سلام . من سال هفتم معدل بیست بوده اما امسال یکم درسام ضعیف شده و هر چی هم میخونم هیچی نمی فهمم
و می خوام برم تجربی . چکار کنم که صعف درسامو جبران کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
ساعت مطالعه درس هایی که در آنها احساس ضعف می کنید را بیشتر کنید. از کتاب های کمک آموزشی، دوستان و یا دبیر کمک بگیرید.


   خانم بازدیدکننده سایت (95/09/21)
سلام مرسی ازسایت خوبتون.میخواستم بدونم ازطریق رشته انسانی دبیر،چه کتاب هایی میشه شد،،؟؟؟باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
این سوال مربوط به انتخاب رشته دانشگاه است. در دفترچه انتخاب رشته که بعد از آزمون سراسری در اختیارتون قرار می گیرد رشته های دبیری و دانشگاه های مربوط معرفی شده اند.


   آقای اسماعیل زاده (95/09/20)
با سلام من میخوام رشته فنی و حرفی رو انتخاب کنم زمینه خدمات &کامپیوتر....میخواستم ببینم رشته خوبی هست یا نه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته خوبی هست ولی به نمرات و علاقه مندی شما هم وابسته است


   آقای مهیاار (95/09/17)
سلام اگه تو درس ریاضی ضعیف باشم میتونم تو رشته کامپیوتر موفق باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
یکی از دروس اصلی کامپیوتر ریاضی هست پس باید روی نقطه ضعفتون کار کنید.


   آقای امانی (95/09/01)
سلام من میخواستم درباره تربیت بدنی اطلاعاتی داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تربیت بدنی و علوم ورزشی یکی از شاخه های علوم انسانی است که از جهات مختلف با علوم پایه و علوم تندرستی پیوند یافته و مالاً اثر و نقش آن در رابطه بسیار توانبخشی و بهسازی جسمی و روانی افراد جامعه غیر قابل انکار است و در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردار میباشد. دامنه فعالیت و کارآئی تربیت بدنی و علوم ورزشی در امر آموزش و پرورش و بهداشت فردی و اجتماعی بسیار وسیع و گسترده است بطوری که تمام گروههای سنی را، از بیش از تولد تا دوره سالخوردگی و کهولت در بر میگیرد. علاوه بر این ترتیب بدنی و ورزش بعنوان یک عامل پیشگیرنده از بروز برخی از ناراحتی ها و عوارض جسمی و روحی نیز مورد توجه بوده و ثابت شده است که از پیشگیرنده از بروز برخی از ناراحتی ها و عوارض جسمی و روحی نیز مورد بوده و ثابت شده است که از پیشروی پاره ای از بیماریها مانند امراض قند و نارسائی های قبلی – عروقی جلوگیری بعمل میاورد. با عانایت به این مهم و بمنظور تحقیق بخشیدن به بند سه از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی تربیت بدنی نیروی انسانی متعهد و متخصص در این رشته ضروری است


   خانم ستاره بانوانه (95/08/29)
سلام . خیلییییییی ممنون بابت مطالب مفیدی که میزارید . من دانش اموز سال نهم هستم و سال پیش معدلم 19.57شد. من تو درس ریاضی از درسای دیگه توانایی بیشتری دارم و همیشه از این درس 20 میگیرم . علاقه ای به تجربی و انسانی ندارم . اما به رشته های فنی خیلیی علاقه دارم مثل معماری یا عمرا ن . اما همه میگن که دانش اموزان این دو رشته خیلی زیاد شده و رشته های خوبی نیستن . خیلی گیج شدم .بنظر شما بهترین رشته برای من میتونه چی باشه ؟ ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته های فنی، رشته های خوبی هستن خوب فکر کنید قصد دارید در چه رشته ی دانشگاهی تحصیل کنید. بعد بهترین مسیر برای رسیدن به آن را انتخاب کنید .
می تونید از کمک یک مشاور استفاده کنید.


   آقای محمد حسین حبیبی (95/08/10)
من تو مدرسه دولتی هستم و هیچ کس تو مدرسه نیست که به من مشاوره بدهد لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
می تونید از بخش معرفی مشاوران و معلمان شماره تماس یکی از مشاورها رو بردارید و برای مشاوره باهاشون هماهنگ بشید.


   خانم قلمی (95/07/23)
سلام ممنونم از مطالب مفیدتون موسیقی زیر شاخه ی کدوم یکی از رشته هاس؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
از فنی حرفه ای می تونید اقدام کنید.


   آقای علیرضا (95/07/23)
سلام من پایه نهم در مدرسه تیزهوشان هستم
من به کامپیوتر و برنامه نویسی علاقه دارم و از طرفی ریاضیم قوی نیست ولی مثلا فیزیک و شیمی و زیستم نسبتا قوی هست ولی علاقه زیادی به رشته تجربی ندارم ـ به نظر شما چیکار کنم؟
و در ضمن یه سوال دیگه من سال بعد یعنی سال دهم رو میخوام برم مدرسه نمونه درس بخونم امکانش هست اگه امتحان ورودیش رو بدم؟
و سطح نمونه از تیزهوشان پایین تر هست؟
چون من واقعا از این همه درس تیزهوشان خسته شدم
لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با مشاورتون صحبت کنید تا کمکتون کنه بهترین تصمیم رو بگیرید.
در مورد سوال دوم مدارس نمونه پایین تر از تیزهوشان نیستند بلکه اهدافشون فرق میکنه و برنامه هاشون برای دانش آموزهای خاص خودشون طراحی شده اگر فکر میکنید در مدارس تیزهوشان فشار زیادی روی شما هست بهترین کار تغییر مدرسه است


   خانم بازدیدکننده سایت (95/07/08)
سلام.من معدل هشتمم ۱۹.۲۵شد.الانم نهمم درسمم خوبه.تو ریاضی استعداد دارم اما هنرم خوب نیست و تو درسهای حفظ کردنی مشکل دارم یکم.خودم میخام برم انسانی و حقوق یا هر چیز دیگه ای بخونم از طرفی میترسم از پس دروس خفظ کردنیش که زیاده بر نیام.به تجربی علاقه ندارم و به نظرم ریاضی ب دردم نمیخوره.میشه کمکم کنید،مرسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای رشته انسانی باید حفظیاتتون خوب باشه می تونید روش های افزایش حافظه رو تمرین کنید ببینید نتیجه می گیرید یا نه


   خانم فاطمه (95/07/06)
سلام.خسته نباشید...من پایه نهم هستم تا الان فکر میکردم که علاقه زیادی به تجربی دارم تا رشته های دیگه ولی با مطالعه های بیشتر فهمیدم که میتونم توی رشته ی ریاضی فیزیک موفق تر باشم و آینده ی شغلیم بهتر بشه.از طرفی هم به علوم تجربی و مباحث و درس های رشته تجربی بیشتر علاقه مندم تا درس ریاضی.ولی در هر صورت معدل کل من تا به الان بیست بوده.میشه لطفا راهنمایی کنید و مطالب بیشتری در مورد رشته ها و زیر شاخه هاشون بگذارید؟ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حتما مطالب بیشتری میگذاریم.


   خانم عسل (95/07/06)
مفید بود ولی هیچ چیزی نمی تونه نظر منو راجب رشته ام عوض کنه چون از شش سالگی می دونستم که دبیرستان می رم تجربی و دانشگاه میرم پزشکی و همه ی تلاشمم کردم و تا الان معدلم همیشه بیست بوده


   آقای شروین (95/07/02)
سلام مطالبتون عالی بود من به دندان پزشکی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم شرایطش چیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فیلم همایش انتخاب رشته پایه نهم را ببینید.


   خانم بازدید کننده سایت (95/06/13)
سلام
خسته نباشید
من دانش آموز دهمی هستم ،معدل نهمم 20 و به رشته ی پزشکی علاقه دارم .اخیرا کتاب ها و مطالب زیادی رو در این مورد مطالعه کردم و همین باعث شده دودل بشم نسبت به انتخابم یه ترس مبهمی دارم و هرچقدر سعی میکنم دوباره مثل قبلم بشم نمیتونم اعتماد به نفسم خیلی کم شده
ترس اصلیم در مورد دروس عمومی هستش.مطمئنم میتونم دروس تخصصی رو بخونم و پاس کنم ولی تمرکز کردن روی دروس عمومی مثل عربی،ادبیات و اینجور دروس برام فوق العاده سخته
لطفا کمکم کنید و یه راهی رو بهم نشون بدید
ممنون از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهترین کار برنامه ریزی روی دروس عمومیه باید زمان بیشتری رو به مطالعه این دروس بپردازید و تمرین های مربوط به افزایش تمرکز داشته باشید.


   خانم آیدا (95/06/12)
سلام من تربیت بدنی دوست دارم اما از طریق فنی حرفه ای ... بعد از دبیرستان و تو دانشگاه به نظرم به مشکل بر می خورم چیکار کنم؟انسانی و تجربی هم که ازشون متنفرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
متوجه سوال شما نشدم بهتره با مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای احمد (95/06/06)
سلام خیلی ممنونم از شما ببخشید من میخوام برم نهم و یه رشته خوب میخوام انتخاب کنم در هنر خیلی مهارت دارم ولی خوانواده ام میگن رشته ای که کم هزینه باشد میشه کمکم کنید


   خانم فاطمه بیکران (95/06/03)
سلام من به رشته تربیت بدنی علاقه بسیاری دارم .چگونه باید وارد این رشته بشوم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته تربیت بدنی زیرشاخه فنی حرفه ای است.


   خانم زهره دریس (95/06/03)
سلام رشته علوم تجربی با نمره ی 19 در سال هشتم خوب است برای علوم تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
نمره شما خوبه ولی یادت باشه با دانش آموزان قدری رقابت می کنی پس تلاشت رو بیشتر کن


   خانم کیمیا خاندان (95/05/28)
مطالبتون واقعا عالی هستند .ببخشیدفقط میخواستم بدون رشته ی معماری خوبه یانه و ایا هزینه های زیادی دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته خوبیه ولی هزینه های جانبی داره و اینکه باید دید برای شخصیت شما و توانایی هاتون مناسبه ؟ با مشاور صحبت کنید.


   خانم رقیه محمدیان (95/05/20)
سلام ..خسته نباشید..واقعا مطالبتون بدردم خورد...من دانش آموز پایه دهم هستم و برای انتخاب رشته از سایت شما کمک زیادی گرفتم...فقط یک سوال داشتم..اینکه آیا رشته حسابداری بازار کار خوبی دارد یا خیر؟یا اینکه اگر امکانش هست برایم بیشتر توضیح بدهید...با سپاس

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته حسابداری بازار کار خوبی داره اما باید دقت و علاقه رو داشته باشید.


   خانم نگین (95/05/08)
سلام من همه درسام عالیه اما با ریاضی مشکل دارم بیشتر علاقم به انسانیه ولی پدرومادرم میگن با معدل 19 باید بری تجربی نمیدونم چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سعی کنید خانواده تان را توجیح کنید یا از آنها بخواهید دلیل قانع کننده ای برایتان بیاورند. علاقه شما به رشته تحصیلیتان تاثیر به سزایی در موفقیت های آتی شما دارد.


   آقای باقری (95/04/28)
سلام. رشته خدمات شامل چه رشته هایی میشود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حمل و نقل-خدمات اجتماعي-خدمات غذايي- صنايع دستي-كامپيوتر- مالی و اداری- هنر- پوشاك- گروه بهداشت و درمان


 بسیار خوشحالیم که از مطالب سایت سرزمین تیزهوش ها استفاده می کنید. ممنون می شویم اگر نظر خود را با دیگر بازدید کنندگان سایت درباره این مطلب به اشتراک بگذارید.
با به اشتراک گذاشتن نظرات خود، به دیگران کمک می کنید که درباره این موضوع بیشتر بدانند. همچنین، دیگران، به نظرات شما پاسخ خواهند گفت و تبادل نظر خواهید داشت.

ضمناً، می توانید پرسش های خود درباره این مطلب را در این بخش ثبت کنید به این پرسش ها پاسخ داده می شود.

 

برای ثبت نظر، لطفاً عدد 1373 را در کادر زیر وارد کنید


 


  مشاوره انتخاب رشته


مطالب مرتبط

مطالب مشابه

جستجوی مشابه

خبرنامه ایمیلی

اعضای جدید


» کمیل زمانلو
» پریسا گودرزی
» لیلا مبارکآبادی
» سينا علي اكبر سلطان
» حسین ملایی
» سيد فرهاد يزدان
» حسنعلی تنسخ
» ندا مجیدی
» امیرحسین طیبی
» مجید کاوه سدهی

**به اعضای جدید، خوش آمد می گوییم.**

شما هم به حدود 70 هزار عضو ما بپیوندید. اینجا کلیک کنید!


در 24 ساعت گذشته به تیزلند پیوسته اند : 523 نفر!
شما هم به ما بپیوندید. عضو شوید (کلیک کنید)

مطالب قبلی شما


در اینجا فقط چند صفحه آخر بازدید شده خود را می بینید. اگر عضو سایت شوید، می توانید همه مطالبی که در سایت جستجو می کنید و می بینید را در آرشیو خود داشته باشید و در مراجعات بعدی به سادگی آنها را پیدا کنید.
عضو شوید : اینجا کلیک کنید
عضو هستید؟ وارد شوید!

مجوزهای قانونی

کلیه فعالیت های این سایت حسب مورد زیر نظر مراجع قانونی جمهوری اسلامی ایران است.

logo-samandehi

کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها

آشنایی با رشته های تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم

از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان پایه اول انتخاب رشته تحصیلی پس از اتمام سال اول دبیرستان می باشد. دانش آموزان با انتخاب رشته ، مسیر تحصیلی خود را انتخاب می کنند و به تحصیلات خود در این مقطع ادامه می دهند. رشته تحصیلی اگر درست و صحیح انتخاب شود می تواند زمینه دانش و توانایی را تعیین کند.