سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ثبت نام مدارس تیزهوشان : دستورالعمل و منابع

اطلاعات بیشتر ...

منابع آزمون تیزهوشان و بودجه بندی

اطلاعات بیشتر ...
درس خواندن به طعم میوه های تابستان کد مطلب : 4068 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

همین الان تکلیف خودتان را روشن کنید! یک روز تابستانی برای شما چه قدر ارزش دارد؟آیا شما هم جزء آن دسته دانش آموزانی هستید که می خواهند درس خواندن را از تابستان شروع کنند؟ پس در این مقاله با ما همراه باشید.

. . . . . . . . . . . . .

بعضی از دانش‌آموزان تابستان را فصل استراحت می‌دانند و برنامه‌ای برای درس خواندن ندارند، اما بسیاری از دانش‌آموزان نیز تابستان را فرصت خوبی می‌دانند تا علاوه بر مرور درس‌های سال گذشته، نگاهی به درس‌های سال آینده داشته باشند. کنکوری‌ها بهتر می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. اگر می‌خواهید ارزش یک روز تابستان را بدانید، آن را از یک دانش‌آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرسید.

اگر شما در سال‌های قبل تجربه‌ی درس خواندن در تابستان را داشته باشید، امسال هم مشکلی نخواهید داشت؛ اما اگر امسال اولین سالی است که می‌خواهید درس بخوانید، یک نیروی گریز از مرکز در شما وجود دارد که به شما می‌گوید «سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود». سعی کنید به حرف‌های این نیروی گریز از مرکز توجه نکنید و برنامه‌های تابستان خود را اجرا کنید.

برنامه‌ریزی نقش موثری در موفقیت دارد. این درست است؛ اما فراموش نکنید که فقط برنامه‌ریزی کردن، موفقیت نیست. برنامه‌ریزی، بسترهای موفقیت را برای‌تان فراهم می‌کند؛ اما برای موفق شدن باید برنامه را اجرا کرد. اجرا کردن برنامه هم یعنی درس خواندن. بعضی از دانش‌آموزان ممکن است در تابستان خیلی به فکر بروند ودرس خواندن در تابستان جزء برنامه‌های اصلی آن‌ها باشد ولی 90 درصد وقت خود را برای برنامه‌ریزی و 10 درصد را برای اجرا بگذارند. شما جزء این دسته از دانش‌آموزان نباشید. پیشنهاد می‌کنم حتماً درس‌های سال آینده را در برنامه بگنجانید و فقط به فکر مرور درس‌های سالی که پشت سر گذاشتید، نباشید. خواندن درس جدید، انگیزه‌ی بیش‌تری به شما می‌دهد.

به فکر کتاب‌های کمک‌آموزشی باشید، اما نباید هر کتابی را که دوستانتان می‌گویند یا در کتاب‌فروشی می‌بینید، بخرید. یک الگو برای خود داشته باشید. برای هر درس، یک یا دو کتاب تهیه کنید و سعی کنید آن‌ها را کامل بخوانید. داشتن کتاب‌های زیاد، در بلندمدت برای‌تان اضطراب به وجود می‌آورد. همه‌ی ما میوه‌های تابستانه را دوست داریم. درس خواندن هم جزء میوه‌های تابستانه است که من دوست دارم. فکر می‌کنم شما هم دوست داشته باشید.


منبع: کانون قلم چی


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1895 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتشارات آموزشی کاگو  class=
مدرسه سفیران پردیس  class=

درس خواندن به طعم میوه های تابستان

همین الان تکلیف خودتان را روشن کنید! یک روز تابستانی برای شما چه قدر ارزش دارد؟آیا شما هم جزء آن دسته دانش آموزانی هستید که می خواهند درس خواندن را از تابستان شروع کنند؟ پس در این مقاله با ما همراه باشید.