سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تکلیف شب حذف نشده است!

اطلاعات بیشتر ...

منابع آزمون های المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 98-1397

اطلاعات بیشتر ...
 چگونه برای کنکور واژگان را به خاطر بسپاریم؟ کد مطلب : 4385 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه برای کنکور واژگان را به خاطر بسپاریم؟

یکی از دروس عمومی آزمون کنکور، درس زبان انگلیسی است، که از قضا با توجه به ضعف اکثر دانش آموزان در این درس نقش تعیین کننده ای در رتبه دانش آموزان دارد. دانش آموزان در صورتی که قصد دارند در این درس مهارت بالایی کسب کنند، می بایست در چند مهارت درک مطلب، قواعد و واژگان توانایی پیدا کنند.

. . . . . . . . . . . . .

مبحث واژگان همیشه برای دانش آموزان یک سد بزرگ بوده است و بسیاری از دانش آموزان از ترس این مبحث اصلا به طرف آن هم نمی روند. اما مشکل اصلی آنجاست که دانش آموزان گمان می کنند برای آزمون کنکور باید تمام واژگان زبان انگلیسی را حفظ کنند و با دیدن هر عبارتی در هر متنی استرس به آنها وارد می شود.

مسلما این باور صحیح نیست. ما در این مقاله سعی می کنیم با ارائه چند توصیه، و معرفی چند کتاب دانش آموزان در طی کردن این مسیر کمک کنیم.

بهترین راه به خاطر سپردن واژگان:

بزرگترین مشکل دانش آموزان ما این است که قصد دارند واژگان را حفظ شوند، در حالیکه یک اصل همیشگی، در بحث زبان آموزی، آن هم نه صرفا برای کنکور و دانش آموزان و حتی زبان انگلیسی، که در هر مقطع و هر هر مخاطب و در هر زبانی، اینست که زبان آموز می بایست لغت را ضمن متن بیاموزد. یعنی لغت، باید ضمن تکرار و در بطن متن انگلیسی در ذهن دانش آموز نهادینه شود.

اما به هر دانش آموزان هم برای عدم پیروی از این الگو دلایلی مثل نداشتن وقت کافی را ارائه می دهند، که البته دلیل موجهی هم به نظر می رسد.

پس با توجه به این دلیل ما چند کتاب لغت را، البته بازهم با چند توصیه کلیدی، به دانش آموزان عزیز معرفی می کنیم که امیدواریم در مسیر موفقیت آنها کارآمد باشد.

برای کنکور چه واژگانی را حفظ کنیم:

در سالیان اخیر نگاه طراحان کنکور، فراتر از کتاب های درسی است، اما به این صورت هم نیست که واژگانی در آزمون  کنکور بیاید که شاید در آزمون های تخصصی زبان انگلیسی هم مطرح نشود.

دانش آموزان باید توجه داشته باشند، که تسلط آنها بر روی لغات کتاب های درسی میتواند اکثر مشکلات آنها را حل نماید. به عبارت، با وجود نگاه فرادرسی طراحان سوالات آزمون های سراسری، درصد بالایی از لغات این آزمون ها، از همان واژگان کتب درسی استخراج می شود. پس قدم اول برای تسلط در بحث واژگان تسلط به واژگان کتاب های درسی است.

در بخش دوم ، و در صورت حصول تسلط به واژگان کتب درسی، نوبت به واژگان بالاتر می رویم. در این قدم هم می بایست از کتابچه های لغت نشرهای معتبر کمک درسی یاری گرفت و برخی ا توصیه ها مثل حفظ کردن واژگان کتاب 504 واژه ضروری یا واژگان ضروری برای تافل، کاری اشتباه است و فقط به هدر رفت زمان و انرژی دانش آموز منتج می شود.

چه کتاب هایی را برای این اهداف بهتر است:

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : محمد خادمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1546 را در این کادر وارد کنید:

   خانم - احمد محمدی
جالب است


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی مدکاپ  class=
کلاس آنلاین نکته های آرایه های ادبی و زبان فارسی استاد عبدالمحمدی  class=

چگونه برای کنکور واژگان را به خاطر بسپاریم؟

یکی از دروس عمومی آزمون کنکور، درس زبان انگلیسی است، که از قضا با توجه به ضعف اکثر دانش آموزان در این درس نقش تعیین کننده ای در رتبه دانش آموزان دارد. دانش آموزان در صورتی که قصد دارند در این درس مهارت بالایی کسب کنند، می بایست در چند مهارت درک مطلب، قواعد و واژگان توانایی پیدا کنند.