سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

در مورد حیوانات کیسه دار چه می دانید؟ کد مطلب : 3946 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

در مورد حیوانات کیسه دار چه می دانید؟

حیوانات کیسه دار در گروه پستانداران قرار دارند که بدنشان پوشیده از مو است .اندام های کیسه داران برای پرواز کردن،بالا رفتن،راه رفتن سازگار شده است. در این مطلب می توانید با زندگی حیوانات کیسه دار بیشتر آشنا شوید.

. . . . . . . . . . . . .

حیوانات کیسه‌دار، نوزاد خود را داخل کیسه‌ای که در زیر شکم مادر قرار دارد پرورش می‌دهند. وقتی نوزاد حیوان کیسه‌دار متولد می‌شود، خیلی کوچک و ناتوان است. این نوزاد به‌طور غریزی در داخل کیسه زندگی می‌کند و از شیر مادر می‌خورد. وقتی نوزاد به‌حدی از رشد رسید که بتواند از خود دفاع کند، کیسه را ترک می‌کند. کانگورو، خرس کوالا و والایی، از کیسه‌داران مشهور و شناخته شده‌اند. خفاش و موش کور هم دارای کیسه‌اند. کیسه‌داران قبل از حیواناتی که جنین خود را داخل شکم پرورش می‌دهند، به‌وجود آمده‌اند. حیواناتی که جنین را در داخل شکم پرورش می‌دهند، بهتر از کیسه‌داران می‌توانند جنین خود را تغذیه نمایند. به‌ همین دلیل، نسل کیسه‌داران در بیشتر نقاط دنیا از بین رفته است.

هنگامی که استرالیا از قاره‌های دیگر جدا شد، حیواناتی که جنین خود را داخل رحم پرورش می‌دادند نتوانستند خود را به آنجا برسانند. به همین دلیل، تعداد حیوانات کیسه‌دار در استرالیا رو به افزایش گذاشت. در آمریکا نیز این نوع حیوانات یافت می‌شود.

 

 

کلمات کلیدی: حیوانات کیسه دار| پستانداران| سرزمین تیزهوش ها| ویدئو آموزشینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1133 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبستان مهر دکتر شاکری  class=
همایش رایگان آمادگی آزمون تیزهوشان  class=
پیش دبستان و دبستان سرو اندیشان آفتاب  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

در مورد حیوانات کیسه دار چه می دانید؟

حیوانات کیسه دار در گروه پستانداران قرار دارند که بدنشان پوشیده از مو است .اندام های کیسه داران برای پرواز کردن،بالا رفتن،راه رفتن سازگار شده است. در این مطلب می توانید با زندگی حیوانات کیسه دار بیشتر آشنا شوید.