سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چرا ریاضی جیرجیرک ها خوب است؟ کد مطلب : 3947 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چرا ریاضی جیرجیرک ها خوب است؟

جیرجیرک ها خویشاوندان ملخ ها هستند.آنها می توانند به کمک پاهای عقبی بزرگشان به اندازه چند برابر طول بدن خود بپرند. برای آشنایی بیشتر با زندگی جیرجیرک ها تماشای این ویدئو را از دست ندهید.

. . . . . . . . . . . . .

جیرجیرک یک حشره است که به راسته راست بالان تعلق دارد. 900 گونه از جیرجیرک ها وجود دارد که با توجه به ریخت شناسی و زیستگاهشان به چند دسته تقسیم می شوند.

جیرجیرک ها در سرتاسر دنیا یافت می شوند. آنها می توانند در اکثر زیستگاه ها دوام بیاورند از جمله: جنگلها، علفزارها، دشتها، مناطق سنگلاخی و غارها.

برخی از آنها زیر زمین زندگی می کنند. آنها بیشتر بخاطر صدایی که تولید می کنند معروف هستند. آنها نشانه خوش شانسی هستند و در گذشته در چین جیرجیرک ها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کرده اند.

بیشتر گونه های جیرجیرک ها در طبیعت به وفور یافت می شوند. برخی گونه های جیرجیرکها به علت از دست رفتن زیستگاه هایشان آینده نامعلومی دارند(جیرجیرک ها نمی توانند پرواز کنند و اغلب با از بین رفتن زیستگاهشان آنها هم از بین می روند). به همین علت چندین گونه از جیرجیرک ها در معرض خطر قرار گرفته اند.

اندازه جیرجیرک ها بستگی به گونه آنها دارد. اغلب اندازه آنها بین 2.5 تا 5 سانت است.

جیرجیرک ها می توانند سیاه، قرمز، قهوه ای و یا سبز باشند.

بیشتر گونه های جیرجیرک ها بدنی تخت و دو بال غشایی دارند.

جیرجیرک ها یک جفت شاخک 2.5 سانتی دارند که به آنها feeler (احساس کننده) می گویند. آنها با شاخک هایشان حرکات شکار را تشخیص می دهند و پیدا کردن غذا را برایشان آسان می کنند.

آنها دید بسیار قوی دارند. چشمانشان(چشم مرکب) شامل تعداد زیادی لنز است که باعث می شود بتوانند تصاویر مختلفی را در یک زمان ببینند.  

 

 

کلمات کلیدی: زندگی جیرجیرک ها| انواع جیرجیرک ها | محل زندگی جیرجیرک ها | سرزمین تیزهوش ها | 
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1862 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبستان مهر دکتر شاکری  class=
همایش رایگان آمادگی آزمون تیزهوشان  class=
پیش دبستان و دبستان سرو اندیشان آفتاب  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

چرا ریاضی جیرجیرک ها خوب است؟

جیرجیرک ها خویشاوندان ملخ ها هستند.آنها می توانند به کمک پاهای عقبی بزرگشان به اندازه چند برابر طول بدن خود بپرند. برای آشنایی بیشتر با زندگی جیرجیرک ها تماشای این ویدئو را از دست ندهید.