سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ثبت نام مدارس تیزهوشان : دستورالعمل و منابع

اطلاعات بیشتر ...

منابع آزمون تیزهوشان و بودجه بندی

اطلاعات بیشتر ...
 کاهش قدرت مغز از سن 27 سالگی کد مطلب : 543 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کاهش قدرت مغز از سن 27 سالگی

پروفسور تیموتی سالت هاوس در مطالعات دقیق و عمیق خود در این زمینه دریافته است که قدرت استدلال، سرعت فکر کردن و دید فضایی همگی در سال های پایانی دهه 20 سالگی کم کم کاهش پیدا می کنند.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش ایسنا، پروفسور تیموتی سالت‌هاوس در مطالعات دقیق و عمیق خود در این زمینه دریافته است که قدرت استدلال،‌ سرعت فکر کردن و دید فضایی همگی در سال‌های پایانی دهه‌ 20 سالگی کم کم کاهش پیدا می‌کنند.

به این ترتیب پروفسور سالت‌هاوس تاکید می‌کند که روش‌های درمانی و توانبخشی برای متوقف و یا معکوس کردن جریان پیری باید از سال‌های پیش از میانسالی آغاز شده و به کارگفته شود.

سالت‌هاوس برای بررسی قدرت ذهنی افراد روی دو هزا ر شخص سالم در گروه‌های سنی 18 تا 60 ساله مطالعه و آزمایش کرد. در این آزمایشات داوطلبان کارهایی چون حل کردن معما، به یاد آوردن واژه‌ها و نقل جزییات و الگوهای نقطه‌ای در حروف و نشانه‌ها را انجام می‌دادند.

پژوهشگران دریافتند که اولین نشانه کاهش توان و کارآیی ذهن در آزمون‌ها در سن 27 سالگی مشاهده می‌شود،‌ اما از سوی دیگر معلوم شد که قدرت حافظه تا سن 37 سالگی دست نخورده و پا برجا باقی می‌ماند، اما در عوض توانایی‌های مغز که مبتنی بر دانش جمع‌آوری شده است، از جمله انجام آزمون‌های مربوط به لغات و اطلاعات عمومی، ‌تا سن 60 سالگی افزایش می‌یابد.

کلمات کلیدی مطلب : مقالات | دانستنی های علمی و آموزشی | علوم و زیست شناسی 

 


منبع: دانشجو


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1112 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب 1000 تست تحلیلی مهروماه  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

کاهش قدرت مغز از سن 27 سالگی

پروفسور تیموتی سالت هاوس در مطالعات دقیق و عمیق خود در این زمینه دریافته است که قدرت استدلال، سرعت فکر کردن و دید فضایی همگی در سال های پایانی دهه 20 سالگی کم کم کاهش پیدا می کنند.