سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ناگفته‌های انتخاب مدرسه

اطلاعات بیشتر ...

کدام مدرسه برای فرزند من مناسب‌تر است؟

اطلاعات بیشتر ...
دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان ها کد مطلب : 5441 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان ها

هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای از امسال بدون کنکور فوق دیپلم پیوسته می گیرند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان هابه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، براساس تفاهم نامه‌ای که امروز میان آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای منعقد شد هنرجویان هنرستان‌ها از امسال می‌توانند پس از کسب دیپلم به صورت پیوسته و بدون کنکور در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه تحصیل دهند و مدرک فوق دیپلم دریافت کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ادامه تحصیل تا کاردانی در 43 رشته فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود و در صورت داشتن ظرفیت خالی دانشگاه مشمول هنرجویان کاردانش نیز خواهد شد.

علی زرافشان افزود: براساس این تفاهم نامه همچنین هنرآموزان هنرستان‌ها در دانشگاه فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند و وارد هنرستان‌ها خواهند شد.

وی تاکید کرد: از 15 هزار ظرفیت پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش امسال 3200 نفر برای هنرآموزان و استادکاران هنرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

زرافشان افزود: طبق این تفاهم نامه همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم، آموزش‌های مهارتی خود را در دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی خواهند کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه، رشد کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی به عنوان تکلیف قانونی مورد توجه است و باید 50 درصد دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل کنند.

زرافشان گفت: قانون برنامه ششم توسعه تاکید دارد که وزارت علوم، دوره کاردانی پیوسته را دنبال کند و دانش‌آموزان هنرستانی با 5 سال تحصیل مدرک کاردانی دریافت کنند و وارد بازار کار شوند.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1835 را در این کادر وارد کنید:

   خانم فرزانه فروزانفر
با سلام بسیار ممنونم از اطلاع رسانی عالی شما لطفا در رمورد کنکور رشته نمایش و سینما و کتب درسی و درصد های که باید کسب شود توضیح دهید و همچنین منابع کنکور برای این دو رشته .با سپاس


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

جشنواره دانش آموزی سینا  class=
هوپا ناشر کتاب های خوردنی  class=
هدیه نوروزی تیزلند به مدارس تهران  class=

دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان ها

هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای از امسال بدون کنکور فوق دیپلم پیوسته می گیرند.