سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی کد مطلب : 5933 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی در استان های مختلف کشور خبر داد .
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

راه اندازی مدارس سمپاد مهارتیبه گزارش تیزلند، به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، وجود مدارس استعدادهای درخشان که از سال 66 در کشور ایجاد شد را عین عدالت آموزشی دانست و اظهار کرد: تلفیق این مدارس با باشگاه دانش پژوهان جوان که در سال 89 صورت گرفت، این مدارس را با مشکل استقلال مالی مواجه کرد.

وی تصریح کرد: احیای مجدد مدارس سمپاد با حمایت مقام معظم رهبری و دستور معظم له در شورای انقلاب فرهنگی مطرح و اساسنامه آن نیز هفته گذشته تصویب شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکیل مجدد سازمان سمپاد به عنوان سازمانی با بودجه مستقل تصویب شود.

وی همچنین از راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی در استان های مختلف کشور خبر داد و افزود: نخستین مدرسه در استان البرز راه‌اندازی شده است.

مهاجرانی، توجه به نخبه‌پروری در استان‌های مرزی، توجه به مهارت آموزی در حوزه های مختلف زندگی و خوب زیستن، تقویت حس وطن دوستی، مهارت آموزی، اردوهای جهادی علمی، تجاری‌سازی ایده‌ها متناسب با ظرفیت‌های استانی و نیز برگزاری کارسوق‌ها و جشنواره خوارزمی در استان‌ها را از مهم‌ترین برنامه‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان برشمرد.

وی گفت: هم اینک 670 مدرسه استعدادهای درخشان در سراسر کشور با 125 هزار دانش‌آموز فعال است و بطور میانگین بالای 70 درصد رتبه های زیر 100 در آزمون سراسری از دانش‌آموزان سمپاد هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نانو، با بیان اینکه با کمک ستاد نانو به دستاوردهای خوبی رسیدیم، تصریح کرد: همزمان با این ستاد و با ارتباطات خوبی که با این بخش وجود دارد در پژوهشسراهای کل کشور نیز به آموزش نانو و کاربرد آن در زندگی پرداخته می‌شود.

وی افزود: مسابقاتی در همین زمینه هر ساله از سوی پژوهشسراهای دانش‌آموزی برگزار می‌شود که باید با تاکید بر ایجاد دو رویکرد انگیزش و نگرش باشد.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1686 را در این کادر وارد کنید:

   آقای علی
امسال امتحان تیزهوشان برای ششمی ها چگونه برگزار می شود با وجود سمپاد مهارتی امتحان تستی از کتاب هایشان برگرار نمی شود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تمامی این موارد زمان ابلاغ بخشنامه ثبت نام مشخص خواهد شد. دوست عزیزم صبور باشید از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی در استان های مختلف کشور خبر داد .