سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 سابقه تحصیلی منحصر به پایه دوازدهم شد کد مطلب : 6485 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

سابقه تحصیلی منحصر به پایه دوازدهم شد

اینجا هستید: سرزمین تیزهوش ها
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای امسال اتفاق خاصی در خصوص برنامه امتحان نهایی نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهایی نیز مانند سال های گذشته تهیه و ارسال شده است، گفت: امتحان نهایی امسال از 31 اردیبهشت ماه آغاز می شود البته سعی شده است برنامه جمع و جورتر در نظر گرفته شود.

. . . . . . . . . . . . .

 سابقه تحصیلی منحصر به پایه دوازدهم شدبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، عبدالرسول عمادی در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد درباره گلایه‌های دانش‌آموزان پایه دوازدهم برای کنکور اظهار کرد: برای آزمون سراسری در حال حاضر سابقه تحصیلی صرفاً منحصر به پایه دوازدهم شده است و دیگر در پایه‌های یازدهم و دهم سابقه تحصیلی تولید نمی‌کنیم.

وی افزود: در نظام آموزشی قبلی عمده سابقه تحصیلی متمرکز در پایه سوم متوسطه بود و چهار درس پیش‌دانشگاهی تاثیر پنج درصدی داشت. به عبارت دیگر 25 درصد سوابق تحصیلی در پایه سوم متوسطه و پنج درصد در پیش دانشگاهی بود.

عمادی ادامه داد: در نظام قبلی فرصت یک ساله‌ای داشتیم تا سابقه تحصیلی را تولید کنیم یعنی یک سال قبل از شرکت داوطلبان در کنکور سابقه تحصیلی پایه سوم متوسطه آماده می‌شد و این را به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌کردیم اما در نظام جدید این فرصت از ما گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دانش‌آموزان پایه دوازدهم از اول تا آخر خرداد ماه امتحان نهایی دارند و بلافاصله باید سابقه تحصیلی آن‌ها به سازمان سنجش ارسال شود، گفت: به عبارت دیگر فرصت ما برای ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش آموزش کشور کفایت نمی‌کند. نکته دوم این است که فاصله میان آزمون سراسری و روز پایانی امتحان نهایی کوتاه است و این باعث می‌شود استرس به دانش‌آموزان وارد شود.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: پیشنهاد می‌کنیم که زمان امتحان نهایی را قدری عقب‌تر بیاوریم یعنی به جای اینکه امتحانات از اول خردادماه شروع شود، به میانه اردیبهشت‌ماه منتقل شود البته این مورد نیاز به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش دارد بنابراین این پیشنهاد را به محمد بطحایی - وزیر آموزش و پرورش - ارائه کردیم و او هم طبیعتاً در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

عمادی درباره گلایه دانش‌آموزان درباره درس‌های پایه دوازدهم و سنگینی آن گفت: امسال 35 ساعت زمان مصوب پایه دوازدهم است و شورای عالی آموزش می‌شود مصوبه جدیدی ندارد.

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1886 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=
کتاب زنان پیشرو  class=

سابقه تحصیلی منحصر به پایه دوازدهم شد

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای امسال اتفاق خاصی در خصوص برنامه امتحان نهایی نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهایی نیز مانند سال های گذشته تهیه و ارسال شده است، گفت: امتحان نهایی امسال از 31 اردیبهشت ماه آغاز می شود البته سعی شده است برنامه جمع و جورتر در نظر گرفته شود.