سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاثیر صبحانه بر افزایش یادگیری کد مطلب : 907 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر صبحانه بر افزایش یادگیری

یک متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه دانش آموزان برای افزایش یادگیری بهتر است هفته ای دو بار خوراک دریایی استفاده کنند، گفت: مصرف غذاهای دریایی همچون ماهی و میگو به دلیل فسفر بالا در افزایش قدرت یادگیری دانش آموزان موثر است.

. . . . . . . . . . . . .

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با تغذیه دانش‌‌آموزان اظهار داشت: کودکان و دانش‌آموزان در دوران مدرسه برای افزایش یادگیری نیاز به غذاهای ویژه‌ای دارند که خوراک‌های دریایی از جمله غذاهای مناسب برای آنان به شمار می‌رود.

وی افزود: خوراک دریایی دارای فسفر بالا بوده و در یادگیری افراد به ویژه کودکان موثر است؛ مغزیجات به ویژه بادام زمینی نیز هوش کودکان را افزایش می‌دهد و مصرف آن برای دانش‌آموزان به صورت روزانه توصیه می‌‌شود.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه خوردن صبحانه نیز در افزایش یادگیری دانش‌آموزان بسیار موثر است، گفت: بهترین میان‌وعده نیز برای دانش‌آموزان نان و پنیر و گردو یا نان و پنیر و خرما بوده است لذا به والدین توصیه می‌شود نسبت به گذاشتن این خوراکی‌ها در کیف مدرسه بچه‌ها اهتمام داشته باشند.

صفوی گفت: خوردن چیس، پفک و ساندیس بر روی جسم و هوش کودکان تاثیر منفی داشته و باید از مصرف آنها توسط کودکان جلوگیری شود.

 


منبع: خبرگزاری فارسآشنایی با هوش های هشتگانه

تصور اینکه انسان فقط با توان ذهنی و IQ قابل مقایسه است و امکان پیشرفتی هم برای او در این زمینه وجود ندارد توسط تئوری هوشهای چندگانه آقای گاردنر از میان رفت!


تاثیر آزمون های تستی در پیشرفت درسی دانش آموزان

برخی به آزمونهای تستی به عنوان یک پدیده شوم و منفی نگاه می کنند.آیا واقعاً چنین تصوری از آزمون های تستی درست است؟


چرا در یادگیری خیلی موفق نیستم؟

موضوع اینکه همه ما گاهی ده ها کتاب در سال می خریم و دانش آموزان ما هم دائم در حال خرید کتابهای مختلف هستند اما در یادگیری همگی ما یک سکون جدی وجود دارد از مواردی است که در ذهن اکثرما بدون جواب مانده است.


مطالب مرتبط::
» بررسی تغذیه در کودکان

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1439 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موسسه آموزش عالی بهار  class=
آیا کنکور سراسری سال 98 عادلانه تصحیح می شود  class=
مدرسه ممتاز ایران  class=

تاثیر صبحانه بر افزایش یادگیری

یک متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه دانش آموزان برای افزایش یادگیری بهتر است هفته ای دو بار خوراک دریایی استفاده کنند، گفت: مصرف غذاهای دریایی همچون ماهی و میگو به دلیل فسفر بالا در افزایش قدرت یادگیری دانش آموزان موثر است.