چرا نباید شکلات به کلاس برد کد مطلب : 3458 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=3458

چرا نباید شکلات به کلاس برد

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: مطالب و مقالات علمی و آموزشی :: خانواده و روانشناسی

از شکلات و شیرینی که در کلاس به کودک شما داده می شوند خسته شده اید؟ در این مطلب به شما می گوییم را این گونه است و همچنین بیان می کنیم که چه کاری باید انجام دهید.

من خوش شانس هستم چون هیچ وقت در مدرسه به بچه های من شکلات داده نشده است و فقط تعدادی آدامس بدون شکر به آن ها داده شده است که اصرار داشته اند در روز های امتحان بخورند.

اما داستانی را که از پدر و مادرهای دیگر شنیده ام باعث ناراحتی من شده است: یک پاستیل به ازای هر جواب درست در ریاضی، یک شکلات کامل برای رفتار خوب، حتی یک بطری نوشابه به عنوان جایزه به بچه ها داده شده است. مطالعه ای در سال 2013 نشان داد که حدود 65 درصد از مدارس دولتی از چیزهای شیرین به عنوان پاداش استفاده می کنند.

من درک می کنم که چرا شکلات محرکی کوتاه مدت و موثر است و معلم ها از آن ها استفاده می کنند. اما در طولانی مدت، ایده وحشتناکی است. این کار به کودکان یاد می دهد که شکلات، پاداشی برای کارهای خوب است، عادتی است که در طول زندگی اصلا خوب نیست. تغذیه بدی است. برای دندان ها اصلا خوب نیست. و قند بیشتری را به کیک های تولد، جشن ها مختلف، و مهمانی های مدرسه می افزاید. به علاوه، مدارس بسیاری در حال حاضر، بهداشت و سلامتی را به عنوان بخشی از برنامه آموزشی ارائه می دهند. پاداش دادن شکلات، پیام متفاوتی را به کودکان انتقال می دهد.

من تنها کسی نیستم که این طرز فکر را دارم. آکادمی آمریکایی اطفال و آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی نیز معتقدند که غذا نباید به عنوان پاداش استفاده شود.

اگر معلم از شکلات به عنوان پاداش استفاده می کند و شما از این کار خوشحال نیستید، کارهای زیر را می توانید انجام دهید.

با معلم صحبت کنید. بسیاری از معلمان ترجیح می دهند که اگر شما مسئله ای درباره کلاس دارید، ابتدا با آن ها صحبت کنید. بالاخره آن ها افراد اصلی هستند و آن ها هستند که تصمیم می گیرند در کلاس چه اتفاقی بیفتد و منطقی است که ابتدا با آن ها صحبت کنید. مودبانه توضیح دهید که درباره شکلات هایی که به عنوان پاداش داده می شوند نگران هستید و بپرسید آیا این امکان وجود دارد که از پاداش جایگزینی استفاده کنند.

با دیگر والدین صحبت کنید. این احتمال وجود دارد که والدین دیگر نیز حس شما را داشته باشند. در این صورت می توانید با مدیر صحبت کنید.

قوانین مدرسه درباره پاداش دادن را بررسی کنید. تمامی مدارس دولتی قوانینی برای پاداش دادن دارند. می توانید از مدیر بخواهید آن را به شما نشان دهد یا با آموزش و پرورش منطقه تماس بگیرید و از آن ها بخواهید قوانین را به شما بگویند. در قانون منطقه ما ذکر شده است که نباید از شکلات به عنوان پاداش استفاده کرد. اگر قانون منطقه شما نیز این چنین است، مدرسه باید از آن پیروی کند

 

 

 

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=3458