توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران کد مطلب : 3634 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=3634

توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار ناشران محصولات کمک آموزشی

ناشران و پدیدآورندگان فرهیخته و بزرگوار، همانگونه که آگاه هستید، معضل عرضه غیرقانونی محصولات فرهنگی و آموزشی، چند سالی است که به شکل فزاینده ای صنعت نشر و زندگی فرهنگی و اقتصادی اهل قلم را به مخاطره انداخته است تا جایی که پربسامدترین موضوع مطرح شده در جلسه اخیر اصحاب نشر و قلم با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، جناب صالحی امیری، همین مورد بوده است.

خوشبختانه انجمن فرهنگی ناشران آموزشی از سال گذشته با همراهی اعضای هیات مدیره و یاری مالی چهار ناشر عضو انجمن ، واحد حقوقی انجمن ناشران را پایه گذاری کرد که از همان ابتدا تمرکز فعالیتهای آن، پیگیری قضایی عاملان این پدیده ی شوم بوده است . شکایت از دو فروشگاه و چندین سایت و کانال در فضای مجازی به احضار صاحبان آنها به دادسرا انجامید که در یک مورد متهم با اظهار پشیمانی و پرداخت حق الوکاله ، رضایت شاکی را جلب کرد و درسایر موارد پرونده ها همچنان مفتوح می باشد و تلاش برای دستگیری متهمین ادامه دارد. جای بسیار خوشحالی ست که با پیگیری های کارشناسانه و مسئولانه ی وکیل انجمن آقای سجاد حجازی در طول ماه های گذشته، دستور فیلترینگ 15 سایت عرضه ی غیرقانونی محصولات ناشران آموزشی صادر شد و در حال حاضر فیلترینگ 7 سایت انجام شده است. دستور فیلترینگ کانالهای تلگرامی خاطی نیز از سوی دادسرا صادر شده است و به احتمال بسیار با تلاش های پلیس فتا عملی خواهدشد ،گرچه این مورد نهایتا به همکاری مسئولان شبکه تلگرام وابسته است .

اما از آن مهمتر احضار ، بازجویی و جلب ادمین های این سایتها و کانال هاست که احتمالا با مجازات های جدی روبه رو هستند و امیدواریم که با اطلاع رسانی های موثر ، این پدیده ی شوم به سنت تبدیل نشود و صنعت نشر ایران از این خطر مهلک جان سالم به در برد. لطفا در پوشش خبری و اطلاع رسانی این موفقیتهای قضایی مانند همیشه همراه ما باشید.

مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی

توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشرانتوقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

 توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

منبع : انجمن فرهنگی ناشران آموزشی

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=3634