جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزان کد مطلب : 3657 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=3657

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزان

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش آموزان مربوط به آزمون های مشاوره ای، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش آموزان به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزانبه گزارش تیزلند، به نقل از معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان در چهاردهمین همایش تجلیل از برترین‌های آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه 65 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان متوسطه، علاقه و آزمون مشاوره‌ای است، اظهار داشت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان مربوط به آزمون‌های مشاوره‌ای است که در مدارس برگزار می‌شود، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش‌آموزان‌ به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افزایش گرایش خانواده‌ها به رشته علوم تجربی در سال گذشته خبر داد و افزود: تقاضای والدین و دانش‌آموزان برای ورود به رشته علوم تجربی بیشتر از ظرفیت مدرسه و معلمان بود و پاسخگویی به این میزان تقاضا ممکن نبود.

وی با اشاره به اینکه در شاخه فنی‌وحرفه‌ای 47 رشته و در شاخه کاردانش 150 رشته تحصیلی وجود دارد، یادآور شد: سال گذشته، برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های فنی‌وحرفه ای، کاردانش، علوم ریاضی و فیزیک و علوم انسانی هیچ مشکلی وجود نداشت.

زرافشان با اشاره به اینکه دوره آموزش متوسط نیمه تخصصی است، یادآور شد: تامین نیازهای جامعه بر اساس برنامه‌های هدایت تحصیلی با متوازن شدن رشته‌ها از اهداف برنامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام تلاش این وزارتخانه این است که با همکاری رسانه‌ها و مشاوران مدارس، آشنایی مطلوبی برای دانش‌آموزان و مربیان نسبت به شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای ایجاد شود.

 

اینجا کلی مطلب و فیلم مفید در مورد انتخاب رشته هست، حتما یه نگاهی بهشون بنداز:

1- نکات مهم در مورد تغییر رشته

2- ملاک های انتخاب رشته

3- جزئیات انتخاب رشته

4- راه های انتخاب رشته ی خوب

5- انتخاب رشته و آینده شما

6- شرایط انتخاب رشته ی موفق

7- نمونه فرم هدایت تحصیلی و انتخاب رشته

8- آشنایی با رشته های تحصیلی

9- آشنایی با برخی اصطلاحات انتخاب رشته

10- عوامل موثر در انتخاب رشته

11- همایش انتخاب رشته نهم

12- کلاس آنلاین راهنمای انتخاب رشته نهم

منبع : معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=3657

کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها