شرکت 90 درصد دانش آموزان پایه نهم در طرح هدایت تحصیلی کد مطلب : 4288 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=4288

شرکت 90 درصد دانش آموزان پایه نهم در طرح هدایت تحصیلی

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: از یک میلیون و 17 هزار دانش آموز پایه نهم برای ورود به دوره متوسطه دوم در سال تحصیلی 97 - 96، تاکنون برای 980 هزار نفر طرح هدایت تحصیلی اجرا شده است.

شرکت 90 درصد دانش آموزان پایه نهم در طرح هدایت تحصیلیبه گزارش تیزلند، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مسعود شکوهی با بیان اینکه افزون بر 90 درصد هدایت تحصیلی دانش آموزان در این دوره تحصیلی انجام شد، افزود: امیدواریم هدایت تحصیلی بقیه دانش آموزان هم در ماه های آتی صورت گیرد.

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام ظرفیت ها برای دانش آموزان در رشته های مختلف فراهم شده اظهارکرد: براساس نظر سنجی صورت گرفته در تمام رشته ها به جز تجربی، رضایتمندی ایجاد شده که این نارضایتی در رشته یاد شده هم طبیعی است زیرا حجم درخواست ها و علاقمندی دانش آموزان در آن بیشتر از سایر رشته هاست.

وی با بیان اینکه هدایت تحصیلی مسیر زندگی فرد را پایه ریزی می کند، تصریح کرد: شناساندن توانایی واستعداد، رغبت ها، ارزش ها و ویژگی شخصیتی دانش آموزان جهت انتخاب رشته صحیح امری ضروری است.

شکوهی از تشکیل پرونده الکترونیک مشاوره برای دانش آموزان پایه هفتم تا نهم از ابتدای سال تحصیلی آینده خبرداد وافزود: برای سه میلیون دانش آموزان، این پرونده تشکیل می شود.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش اظهارکرد: با تشکیل پرونده یاد شده دسته بندی کردن اطلاعات دانش آموزان، اولیاء و مشاوران مدیران مدارس در شناساندن استعدادها کمک شایانی می کند و روند هدایت تحصیلی را هم تسهیل تر می سازد.

وی نقش مشاوره را برای رسیدن به هدایت تحصیلی درست دانش آموزان بسیار مهم خواند و تعداد مشاوران استخدامی وزارت آموزش و پرورش را 18 هزار نفر اعلام کرد.

شکوهی با بیان اینکه به جز مقطع متوسطه اول در سایر مقاطع، کمبود مشاوره داریم، بیان کرد: به 34 هزار مشاور در مدارس سراسر کشور نیازمندیم.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اعلام نتایج آزمون سراسری 96گفت: مقدمات یکهزار پایگاه انتخاب رشته به منظور ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره ای به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاهی در سطح کشور ایجاد شده است.

گفتنی است؛ بر اساس ماده 30 آئین نامه هدایت تحصیلی ملاک ها و عوامل انتخاب رشته و هدایت تحصیلی بر اساس 6 مولفه شامل نظر دانش آموز10 امتیاز، عملکرد تحصیلی 35 امتیاز، آزمون های مشاوره ای رغبت 30 امتیاز، نظر خواهی از دبیران10 امتیاز،نظر خواهی از اولیاء 5 امتیاز و نظر مشاور 10 امتیاز می باشد.

منبع : آموزش و پرورش

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=4288

کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها