متقاضیان تغییر رشته همزمان با امتحانات شهریور آزمون می دهند کد مطلب : 4323 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=4323

متقاضیان تغییر رشته همزمان با امتحانات شهریور آزمون می دهند

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از اتمام فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم به استثنای دانش آموزان شرکت کننده در امتحانات شهریور ماه خبر داد و گفت: زمان آزمون تغییر رشته، همزمان با امتحانات شهریور ماه است.

 متقاضیان تغییر رشته همزمان با امتحانات شهریور آزمون می دهندبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش، در خصوص «آخرین وضعیت هدایت تحصیلی دانش‌آموزان»، اظهار داشت: هدایت تحصیلی تقریباً تمام شده است و فقط دانش آموزانی که در شهریور ماه باید امتحان بدهند باقی مانده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و 17 هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که هدایت تحصیلی شده‌اند؛ البته آمار قطعی هفته اول مهرماه اعلام خواهد شد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در خصوص «مهلت زمان انجام هدایت تحصیلی»، خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان تا پایان شهریورماه می‌توانند برای ثبت‌نام به مدارس مراجعه کنند، اما تا یک هفته بعد از نتایج شهریور ماه می‌توانند مراجعه کرده و فرم هدایت تحصیلی را تکمیل کنند.

شکوهی در خصوص «زمان برگزاری آزمون تغییر رشته دانش‌آموزان»، تصریح کرد: همزمان با دانش‌آموزانی که در امتحانات شهریور ماه شرکت می‌کنند، از دانش‌آموزان متقاضی نیز آزمون جداگانه‌ای گرفته می‌شود که زمان برگزاری آن، بر عهده آموزش و پرورش هر منطقه است.

منبع : خبرگزاری فارس

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=4323

کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها