اضافه شدن یک سال تحصیلی به هنرستان کد مطلب : 5333 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=5333

اضافه شدن یک سال تحصیلی به هنرستان

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با استقرار ساختار جدید آموزشی از امسال یک پایه تحصیلی به هنرستان ها اضافه می شود و هنرستان ها سه ساله می شوند.

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی زرافشان گفت: با افزایش پایه تحصیلی هنرستان‌ها 330 هزار دانش آموز به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اضافه خواهد شد و جمعیت دانش آموزان هنرستان‌ها به یک میلیون دانش آموز می‌رسد.

وی افزود: 6 رشته جدید تحصیلی برای هنرستانی‌ها به شورا عالی آموزش و پرورش پیشنهاد داده ایم که پس از تایید شورا اجرایی خواهد شد که بیشتر آن‌ها رشته‌های هنری در شاخه فنی و حرفه‌ای خواهند بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح اهدا حق الزحمه به هنرجویان خبر داد و گفت: برای ارتقا تولید محصول همراه با آموزش در هنرستان‌ها به هنرجویانی که محصول تولیدی قابل قبولی تولید کرده و درآمدزایی داشته باشند بخشی از درآمد حاصل از فروش محصولات به عنوان حق الزحمه تولید به هنرجویان اهدا می‌شود.

{video1}

زرافشان به سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در کنکور 97 اشاره کرد و افزود: دانش آموزانی که امتحانات نهایی پارسال را گذرانده اند، امسال در 4 درس امتحان نهایی دوره پیش دانشگاهی شرکت خواهند کرد و نمرات این دروس به عنوان سوابق تحصیلی در اختیار سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همه دانش آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای هنرستان‌ها در کنکور 97 بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته خواهند شد.

زرافشان گفت: طرح ایران مهارت برای افزایش مهارت دانش آموزان امسال در 8 استان و 250 مدرسه آغاز شده است و این طرح از مهر سال تحصیلی آینده برای همه دانش آموزان مقطع متوسطه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح به هنرجویان هنرستان‌ها گواهی نامه مشترک آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای اهدا خواهد

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=5333