دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان ها کد مطلب : 5441 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=5441

دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان ها

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای از امسال بدون کنکور فوق دیپلم پیوسته می گیرند.

دریافت مدرک فوق دیپلم بدون کنکور برای هنرجویان هنرستان هابه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، براساس تفاهم نامه‌ای که امروز میان آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای منعقد شد هنرجویان هنرستان‌ها از امسال می‌توانند پس از کسب دیپلم به صورت پیوسته و بدون کنکور در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه تحصیل دهند و مدرک فوق دیپلم دریافت کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ادامه تحصیل تا کاردانی در 43 رشته فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود و در صورت داشتن ظرفیت خالی دانشگاه مشمول هنرجویان کاردانش نیز خواهد شد.

علی زرافشان افزود: براساس این تفاهم نامه همچنین هنرآموزان هنرستان‌ها در دانشگاه فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند و وارد هنرستان‌ها خواهند شد.

وی تاکید کرد: از 15 هزار ظرفیت پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش امسال 3200 نفر برای هنرآموزان و استادکاران هنرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

زرافشان افزود: طبق این تفاهم نامه همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم، آموزش‌های مهارتی خود را در دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی خواهند کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه، رشد کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی به عنوان تکلیف قانونی مورد توجه است و باید 50 درصد دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل کنند.

زرافشان گفت: قانون برنامه ششم توسعه تاکید دارد که وزارت علوم، دوره کاردانی پیوسته را دنبال کند و دانش‌آموزان هنرستانی با 5 سال تحصیل مدرک کاردانی دریافت کنند و وارد بازار کار شوند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=5441