شروع ثبت نام آزمون هوش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم کد مطلب : 5511 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=5511

شروع ثبت نام آزمون هوش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار تیزهوشان

ثبت نام آزمون هوش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم از امروز 19 خرداد ماه آعاز می شود.

به گزارش تیزلند، به نقل از کیهان، مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای، شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان سال 98-97 را اعلام کرد.

براین اساس؛ به منظور انتخاب دانش‌آموزان واجدشرایط، فرآیند سنجش هوش داوطلبان همزمان در سراسر کشور در تاریخ 5 مردادماه 97 انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌شدگان در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود، بنابراین متقاضیان می‌توانند از تاریخ 19 لغایت 24 خردادماه برای ثبت‌نام به آدرس اینترنتی hoosh.medu.ir مراجعه کنند.

در راستای سیاست‌های جدید آموزش و پرورش، دانش‌آموزان برای موفقیت در این فرآیند هیچ نیازی به مطالعه منابع درسی یا غیردرسی و یا شرکت در کلاس‌های تقویتی ندارند، بنابراین خانواده‌ها از هزینه کردن منابع خود در این زمینه اجتناب کنند.

شایان ذکر است؛ چنانچه دانش‌آموزی قبلاً در مدارس غیردولتی ثبت‌نام شده باشد در صورت پذیرش در مدارس استعدادهای درخشان، انتقال وی برای خانواده هیچ هزینه‌ای را در بر نخواهد داشت.

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، گزینش و ورود به مدارس سمپاد دوره اول متوسطه بر خلاف سال‌های گذشته بدون برگزاری آزمون و بر پایه سنجش هوش انجام می‌شود.

منبع : کیهان

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=5511