کنکور 98 با تاثیر «20 درصد قطعی و 10 درصد مثبت سوابق تحصیلی» کد مطلب : 5895 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=5895

کنکور 98 با تاثیر «20 درصد قطعی و 10 درصد مثبت سوابق تحصیلی»

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش برای سوابق تحصیلی، 50 درصد قطعی را پیشنهاد داده بود که در نهایت این عدد به 20 درصد تاثیر قطعی و 10 درصد تاثیر مثبت رسید.

کنکور 98 با تاثیر «20 درصد قطعی و 10 درصد مثبت سوابق تحصیلی»به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در خصوص تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای سوابق تحصیلی، 50 درصد قطعی را پیشنهاد داد که 30 درصد آن تصویب شد ولی با بحث‌های مفصلی که در شورای پذیرش و سنجش کنکور انجام شد، این عدد به 20 درصد تاثیر قطعی و 10 درصد تاثیر مثبت رسید.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما تاثیر قطعی سوابق تحصیلی است، گفت: روح قانون سنجش و پذیرش دانشجو، اعمال سوابق تحصیلی است که 3 روش پذیرش دانشجو داریم و در 2 شیوه‌اش می‌توان آزمون‌های عمومی و اختصاصی کنکور را حذف کرد و فقط سوابق تحصیلی باشد؛ به عبارت دیگر در هر 3 شیوه، سوابق تحصیلی وجود دارد.

عمادی تاکید کرد: روح این قانون، اعمال سابقه تحصیلی به قصد کم کردن تاثیر کنکور است و این موضوع فقط با تاثیر قطعی ممکن است و باید این تاثیر نهایتاً قطعی شود.

منبع : خبرگزاری فارس

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=5895