احتمال برگزاری اولین المپیاد ادبی جهانی دانش آموزی در تابستان 98 کد مطلب : 6486 | لینک : http://tizland.ir/show/?id=6486

احتمال برگزاری اولین المپیاد ادبی جهانی دانش آموزی در تابستان 98

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار تیزهوشان

رئیس مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه در حال حاضر فقط المپیاد ادبیات در حوزه علوم انسانی برگزار می شود گفت: در حال حاضر به شدت فرآیند جهانی کردن المپیادهای ادبی دنبال می شود و امیدواریم تابستان امسال اولین المپیاد جهانی را برگزار کنیم.

احتمال برگزاری اولین المپیاد ادبی جهانی دانش آموزی در تابستان 98به گزارش تیزلند، به نقل ازخبرگزاری ایسنا، فاطمه مهاجرانی در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد گفت: نتایج مرحله اول المپیادهای ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست،ادبیات، کامپیوتر، نجوم و اختر فیزیک و جغرافیا تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

وی افزود: در رشته جدیدالورود "المپیاد جغرافیا" 85 هزار شرکت کننده داشتیم.

‌مهاجرانی با اشاره به مراحل بعدی المپیادها گفت: بنا به نظر کمیته‌های علمی تقریبا حدود 10 درصد دانش آموزان به مرحله دوم راه پیدا می کنند که در ایام تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی‌هایی برای آماده سازی دانش آموزان انجام خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان افزود: برای سال٩٨ به دنبال گسترش المپیادها هستیم و رشته‌های دیگری به المپیادها اضافه شده است که در حوزه علوم انسانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که از جمله آنها می‌توان به المپیاد حقوق، اقتصاد، مدیریت، علوم و معارف قرآنی ویژه کشورهای اسلامی و علوم زمین اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط المپیاد ادبیات در حوزه علوم انسانی برگزار می‌شود گفت: در حال حاضر به شدت فرایند جهانی کردن المپیادهای ادبی دنبال می شود و امیدواریم تابستان امسال اولین المپیاد جهانی را برگزار کنیم.

مهاجرانی با اشاره به هدف برگزاری المپیادها اظهار کرد: گسترش دانش، ایحاد تعمیق دانش و ایجاد شور دانش به همراه افزایش تنوع‌ها هدف اصلی ما است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
http://tizland.ir/show/?id=6486