سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

. . . . . . . . . . . . .

راهنمای تیزهوشان نهم

 

 

 

دورۀ دوم متوسطه مهم‌ترین مقطع زمانی در زندگی تحصیلی دانش‌آموزان است. در این دوره نقش امکانات آموزشی و تحصیل در مدارس عالیه بیش از پیش برای دانش‌آموزان داوطلب تیزهوشان نهم اهمیت پیدا می‌کند. اهمیت این موضوع منجر به کلافگی و سرگردانی بسیاری از دانش‌آموزان در انتخاب مدرسه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید در ایران چندین نوع مدرسه وجود دارد که مدارس تیزهوشان با بهره‌مندی از امکانات و خدمات آموزشی متنوع اولویت اول بسیاری از داوطلبان تیزهوشان نهم به دهم است. این نوع مدارس با هدف کشف استعدادهای برتر تاسیس گردید و مهم‌ترین هدف خود از ارائه امکانات و خدمات آموزشی را هم کشف و پرورش استعدادهای برتر می‌داند.

 اگرچه محبوبیت این مدارس در بین همۀ افراد بسیار شایع و فراگیر بوده، با این حال ظرفیت پذیرش این نوع مدارس کاملا محدود است. به همین دلیل تنها تعداد اندکی از داوطلبان تیزهوشان نهم فرصت حضور و تحصیل در آن مدارس را پیدا می‌کنند. لازم به ذکر است که مدارس تیزهوشان برخلاف سایر مدارس دیگر، شرایط و ضوابط سختی برای پذیرش دانش‌آموز دارند که مهم‌ترین آن کسب رتبۀ قابل‌قبول در آزمون تیزهوشان نهم است. از آنجایی که این نوع مدارس دستورالعمل‌های خاصی را در هر مرحله برای پذیرش دانش‌آموز دارند، ما تصمیم گرفتیم در این مطلب به موضوع تیزهوشان نهم به دهم و شرایط و ضوابط ورود به مدارس تیزهوشان بپردازیم. شما نیز اگر از داوطلبان تیزهوشان نه هستید، در این مطلب همراه ما باشید.

 

شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم

 

آزمون تیزهوشان 1401-1402 نهم

مدارس تیزهوشان به دلیل محبوبیت بالا در بین دانش‌آموزان شرایط و ضوابط خاصی برای پذیرش دانش‌آموز دارد. به عبارتی شرایط ورود به این مدرسه با سایر مدارس دیگر متفاوت است. مدارس سمپاد با برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام به پذیرش دانش‌آموز می‌کند. بنابراین اولین و مهم‌ترین شرط ورود به این مدارس کسب رتبۀ قابل‌قبول در آزمون ورودی این مدارس است. اما قبل از موفقیت در این آزمون لازم است شما دانش‌آموزان پایه نهم با شرایط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم آشنایی کامل پیدا کنید. به همین منظور ما در این بخش به شرح کامل شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم می‌پردازیم.

 

 

 

داوطلبان تیزهوشان نهم به دهم می‌توانند شرایط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان را از طریق دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام مطالعه نمایند. این دفترچه هرساله از سوی مرکز سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان بر روی سامانه استعدادهای درخشان منتشر می‌شود.

 

لازم به ذکر است که داوطلبان می‌توانند شرایط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم را از طریق دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام مطالعه نمایند. این دفترچه هرساله از سوی مرکز سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان بر روی سامانه استعدادهای درخشان منتشر می‌شود. طبق اطلاعات مندرج در این دفترچه شرایط ثبت‌نام دانش‌آموز در آزمون تیزهوشان نهم به دو دستۀ شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود.

 

 

آزمون تیزهوشان نهم 1403

 

 

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایرانی (داوطلبان غیرایرانی هم با داشتن شرایطی خاصی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
 • داشتن معدل کل 19 در پایه هشتم
 • دانش‌آموزانی که در حال تحصیل در پایه نهم مدارس تیزهوشان هستند، مجاز هستند بدون شرکت در آزمون تیزهوشان نهم وارد مقطع دهم در مدارس تیزهوشان شوند (شرط ورود این گروه از دانش‌آموزان به پایه دهم، داشتن معدل 16 است؛ لازم به ذکر است که تعیین مدارس تیزهوشان دورۀ دوم متوسطه این گروه از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود)

 

شرایط اختصاصی

 • شرط پذیرش دانش‌آموزان در پایه دهم مدارس تیزهوشان کسب رتبه قابل قبول در آزمون تیزهوشان نهم به دهم خواهد بود.
 • داوطلبان بایستی مدرسه مورد نظر را بر اساس منطقه محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • دانش‌آموزانی که ساکن شهرستان هستند، می‌توانند از بین مدارس تیزهوشان موجود در شهرستان خود، تنها سه مدرسه را بر حسب اولویت خود انتخاب کنند.
 • در صورتی که دانش‌آموزان همزاد در آزمون تیزهوشان نهم شرکت کنند و تنها یک نفر از آن‌ها نمره قابل قبول در این آزمون را کسب کند، دیگری می‌تواند با کسب 80 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده ثبت‌نام خود را در مدرسه مورد نظر به صورت مازاد بر ظرفیت تکمیل نماید.
 • امکان تغییر رشته در سال اول پذیرش در مدارس تیزهوشان برای دانش‌آموزان وجود ندارد.

 

سرفصل‌ها و بودجه‌بندی آزمون تیزهوشان نهم

 

نمونه سوالات تیزهوشان نهم به دهم

برای آن گروه از داوطلبانی که موفق به انجام ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شده‌اند، شرط موفقیت در این ماراتن نفس‌گیر آگاهی از منابع امتحانی و مطالعه دقیق آن‌هاست. به همین منظور ما در ادامه مطلب به معرفی کامل منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم می‌پردازیم.

 

 

 

 

 

 

منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به دو بخش سوالات استعداد تحلیلی و تحصیلی تقسیم می‌شود و هر کدام از این بخش‌ها شامل 50 سوال با زمان‌بندی پاسخ‌دهی متفاوت می‌شود.

 

 

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دو گروه سوال تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 

سوالات استعداد تحلیلی

هدف از طراحی این سوالات سنجش وضعیت استعداد و هوش هر داوطلب است. در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 50 سوال آن به بخش استعداد تحلیلی اختصاص دارد که داوطلبان برای پاسخگویی به آن 50 دقیقه فرصت دارند.

از آنجایی که این بخش از سوالات به سنجش و ارزیابی هوش و استعداد داوطلبان می‌پردازد، نمی‌توان منبع امتحانی مشخصی را برای آن درنظر گرفت. با این حال داوطلبان می‌توانند با حل مداوم تست‌های هوش خود را برای این آزمون سرنوشت‌ساز آماده کنند. مطالعه کتاب‌های زیر هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 • کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم سری IQ – انتشارات گاج (ویژۀ آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، دارای درس‌نامه آموزشی و پاسخ‌نامه تشریحی و به‌همراه تست‌های تألیفی آزمون‌های سال‌های گذشته)
 • کتاب 1500 تست استعداد تحلیلی تیزهوشان نهم – انتشارات مهر و ماه (دارای 1721 تست و سوال هوش غیرکلامی)
 • هوش و استعداد تحلیلی نهم تیزهوشان خیلی سبز (دارای 1478 تست به‌همراه پاسخ‌نامه تشریحی)
 • هوش و استعداد تحلیلی نهم مرشد مبتکران (دارای 1911 تست به‌همراه پاسخ‌نامه تشریحی و آزمون‌های معتبری نظیر ریون، کمبریج و منسا)
 • هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم کاهه

 

سوالات استعداد تحصیلی

نیمی دیگر از سوالات آزمون به سوالات استعداد تحصیلی اختصاص دارد. سوالات استعداد تحصیلی از دل کتاب‌های پایه هشتم و نهم داوطلبان طراحی می‌شود. این بخش حاوی 50 سوال است و زمان پاسخگویی به آن 70 دقیقه درنظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در این بخش ضریب هر درس نشان‌دهنده اهمیت آن در نمرۀ نهایی هر داوطلب است. برخی از دروس با توجه به رشته داوطلب از ضریب بیشتری برخوردارند که همین امر موجب اهمیت بیشتر آن درس در آزمون تیزهوشان نهم خواهد بود.

 

 

سوالات تیزهوشان نهم به دهم

 

 

 

 

کتاب‌های کمک درسی تیزهوشان نهم

داوطلبان می‌توانند با مطالعه دقیق کتاب‌ها درسی پایۀ هشتم و نهم و استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی آمادگی خود برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم را ارتقا دهند. منابع امتحانی سوالات مربوط به استعداد تحصیلی شامل موارد زیر می‌شود:

 

 

 

 

https://360x.ir/tizland.ir/ads/1401/baner/source-min.jpg

 

از جمله کتاب‌های کمک آموزشی برتر که می‌تواند سهم موثری در موفقیت بیشتر داوطلبان در آزمون تیزهوشان نهم داشته باشد، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 

ریاضی

 • کتاب ریاضی تیزهوشان نهم – انتشارات خیلی سیز
 • کتاب ریاضی نهم سری IQ – انتشارات گاج
 • کتاب ریاضی هشتم پیشرفته مبتکران

 

علوم تجربی

 • کتاب علوم هشتم سری IQ – انتشارات گاج
 • کتاب علوم تیزهوشان نهم – انتشارات خیلی سیز
 • کتاب آموزش پیشرفته علوم تجربی تیزهوشان نهم – انتشارات گل‌واژه

 

زبان و ادبیات فارسی

 • کتاب فارسی نهم – انتشارات مبتکران
 • کتاب فارسی تیزهوشان نهم – انتشارات نشر الگو
 • ادبیات فارسی تیزهوشان هشتم انتشارات کاهه

 

مطالعات اجتماعی

 • مطالعات اجتماعی نهم تیزهوشان خیلی سبز
 • مطالعات اجتماعی هشتم تیزهوشان سری رشادت مبتکران
 • مطالعات اجتماعی نهم تیزهوشان سری رشادت مبتکران

 

قرآن و پیام‌های آسمانی

 • پیام‌های آسمانی آموزش قرآن هشتم و نهم تیزهوشان خیلی سبز
 • کتاب مسابقات عربی، قرآن و پیام‌های آسمانی هشتم سری مرشد مبتکران

 

 

کتاب‌های کمک درسی تیزهوشان نهم به دهم

 

 

تحلیل نتایج و تراز قبولی تیزهوشان نهم

 

محاسبه درصد در آزمون تیزهوشان نهم

طبق آمار قبولی تیزهوشان نهم به دهم در سال‌های گذشته ملاک پذیرش داوطلب در مدرسه تیزهوشان کسب تراز بالا در آزمون ورودی این مدارس است. به میزانی که تراز یا نمره کل داوطلب در آزمون بیشتر باشد احتمال راه پیدا کردن او به مدارس تیزهوشان هم افزایش پیدا می‌کند. تراز کل هر داوطلب از مجموع درصدهای او در دروس امتحانی مختلف به دست می‌آید. ضمن اینکه نحوه عملکرد رقبا و سختی یا آسانی سوالات هم تاثیر به مراتب چشمگیری در میزان تراز هر داوطلب دارد. بنابراین با در دست داشتن درصدهای داوطلب در هر درس نمی‌توان به تخمین تراز واقعی او در این آزمون پرداخت.

درصد داوطلبان در هر درس هم از ترکیب تعداد پاسخ‌های درست، تعداد پاسخ‌های غلط و ضریب هر درس حاصل می‌شود. درصدها در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شبیه به نمره هر دانش‌آموز در امتحانات نهایی هستند؛ با این تفاوت که نمره امتحانی از 20 و درصدها از 100 محاسبه می‌شوند. به میزانی که درصد هر فرد به عدد 100 نزدیک‌تر باشد، احتمال موفقیت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم هم بیشتر می‌شود.

 

 

 

مقایسه آزمون تیزهوشان 1402 و 1403

 

محاسبه درصد در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

 

 

زمان‌بندی ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم

 

هرساله از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان زمانی جهت ثبت‌نام داوطلبان در آزمون تیزهوشان اعلام می‌گردد که داوطلبان موظفند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه my.medu.ir و تکمیل فرم و پرداخت هزینه اقدامات مربوط به ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند. تمامی مراحل ثبت‌نام کاملا اینترنتی بوده و بر عهده خود داوطلبان یا اولیای آنهاست. بنابراین مدرسه در قبال ثبت‌نام داوطلبان هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. طبق روال هر سال زمان ثبت‌نام در تیزهوشان نهم اواسط فروردین ماه است. جهت انجام ثبت‌نام داشتن کد ملی و رمز عبور همگام الزامی‌ست. مراحل ثبت‌نام در تیزهوشان نهم به صورت زیر انجام می‌پذیرد:

 • ورود به سامانه ثبت‌نام آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس اینترنتی my.medu.ir
 • وارد کردن کد ملی و رمز عبور همگام در فیلدهای مربوطه
 • انتخاب نقش خود به عنوان دانش‌آموز و عنوان مدرسه
 • کلیک بر روی بخش ماژول‌ها و انتخاب بخش استعدادهای درخشان پایه دهم
 • کلیک بر روی گزینه ثبت‌نام و تکمیل فرم نمایش داده شده بر روی سامانه

  

 

 

نحوه ورود به سایت تیزهوشان نهم به دهم

 

 

نحوه و زمان دریافت کارت تیزهوشان نهم

 

آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شده‌اند، جهت آگاهی از زمان و مکان برگزاری آزمون باید در زمان مقرر اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه نمایند. لازم به ذکر است که بدون داشتن کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آزمون برای داوطلبان تیزهوشان نهم وجود نخواهد داشت. معمولا کارت ورود به جلسه یک هفته تا ده روز قبل از برگزاری آزمون روی سامانه ثبت‌نام استعدادهای درخشان به نشانی my.medu.ir قرار می‌گیرد. این کارت حاوی اطلاعات مهمی نظیر نام و نام خانوادگی، رشتۀ تحصیلی، شمارۀ شناسنامه و عکس داوطلب است. هدف از دریافت این کارت را می‌توان نوعی احراز هویت دانست. ضمن اینکه داوطلبان لازم است اطلاعات مندرج در این کارت را با اطلاعات واقعی خود تطبیق دهند تا در صورت مغایرت اقدام به اصلاح و ویرایش آن نمایند. مراحل دریافت کارت ورود به جلسه به شرح زیر است:

 1. مرورگر را در سیستم خود باز کرده و آدرس اینترنتی my.medu.ir را در آن جستجو کنید.
 2. در دو کادر ظاهرشده کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید.
 3. نقش خود را به عنوان دانش‌آموز  انتخاب کنید و عنوان مدرسه را وارد نمایید.
 4. حالا وارد صفحه کاربری خود می‌شوید؛ فقط کافی‌ست با کلیک بر روی گزینه ماژول کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید.
 5. بعد از دریافت کارت ورود به جلسه از آن پرینت بگیرید و تا زمان برگزاری آزمون آن را همراه خود داشته باشید.

 

 پرتال وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir

 

 

زمان آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

دانش‌آموزانی که موفق به انجام ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم شده‌اند، حالا باید منتظر تاریخ برگزاری این آزمون باشند. داوطلبان می‌توانند با مطالعه دقیق دفترچه ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم که بر روی سامانه آزمون‌های وزارت آموزش و پرورش بارگذاری می‌شود، از تاریخ و زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم مطلع شوند. معمولا این آزمون طبق روال هرساله بعد از اتمام امتحانات نهایی داوطلبان و در اواخر خردادماه برگزار می‌شود.

 

تاریخ اعلام نتایج تیزهوشان نهم

 

اخبار تیزهوشان نهم

آن دسته از داوطلبانی که موفق به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم شده‌اند، بی‌صبرانه منتظر آمدن نتایج این آزمون هستند. نتایج این آزمون سرنوشت‌ساز تعیین‌کننده آینده تحصیلی داوطلبان است. به عبارتی با اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم داوطلبان از وضعیت ادامه تحصیل خود در مدارس تیزهوشان آگاهی پیدا می‌کنند. به طور کلی نتایج آزمون تیزهوشان دهم از طریق سامانه my.medu.ir قابل پیگیری است. این نتایج چند هفته بعد از برگزاری آزمون معمولا در مردادماه هر سال به سمع و نظر داوطلبان می‌رسد. برای آن دسته از داوطلبانی که بی‌صبرانه منتظر آمدن نتایج آزمون تیزهوشان دهم هستند، مراحل کامل آگاهی از نتایج آزمون را در ادامه شرح داده‌ایم.

 1. مرورگر را در سیستم خود باز کنید و آدرس اینترنتی my.medu.ir در آن جستجو کنید.
 2. کد ملی و رمز عبور پادا را در کادرهای ظاهر شده وارد کنید.
 3. وارد پنل دانش‌آموزی خود شوید و نتایج آزمون تیزهوشان نهم را مشاهده نمایید.

برای تمامی داوطلبان که موفق به حضور در آزمون تیزهوشان دهم شده‌اند سه حالت زیر وجود دارد:

 

عنوان پذیرفته‌شده

آن گروه از داوطلبانی که با مطالعه دقیق منابع امتحانی موفق به دریافت درصد و تراز بالا در آزمون شده‌اند، با عنوان پذیرفته‌شده در وضعیت قبولی خود مواجه خواهند شد. این گروه از داوطلبان ضمن آماده کردن مدارک مورد نیاز خود برای ثبت‌نام حضوری بایستی در زمان مقرر به یکی از مدارسی که جز اولویت‌های انتخابی‌شان بوده است، مراجعه نمایند.

 

عنوان پذیرفته‌نشده

برای آن گروه از داوطلبانی که موفق به کسب تراز مورد قبول در آزمون نشده‌اند، عنوان پذیرفته‌نشده در کادر مربوط به اعلام نتایج ظاهر می‌شود. این گروه از داوطلبان مجاز به ثبت‌نام در هیچ یک از مدارس تیزهوشان انتخابی خود نیستند. لازم به ذکر است که برای این گروه از افراد کارنامه‌ای حاوی تعداد پاسخ‌های درست، تعداد پاسخ‌های اشتباه و نمره آخرین فرد پذیرفته شده صادر می‌شود. این گروه از داوطلبان بعد از دریافت کارنامه خود در صورت مشاهده یکی از موارد زیر می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه با هدف بررسی و ارزیابی دوباره کارنامه به ثبت برسانند.

 • وجود اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون
 • وجود مغایرت در تعداد پاسخ‌های درست و غلط و سوالات بدون پاسخ در کارنامه با پاسخ‌نامه داوطلب
 • عدم اعمال شرایط مربوط به پذیرش دوقلوها یا چندقلوها
 • عدم تطابق اولویت‌های انتخابی داوطلب در کارنامه با اولویت‌های انتخابی درج‌شده بر روی کارت ورود به جلسه

داوطلبان می‌توانند در صورت مشاهده یکی از موارد فوق با مراجعه به سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و دریافت فرم درخواست تجدید نظر مراحل لازم را جهت ثبت درخواست اعتراض خود تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که نتایج اعتراض ثبت‌شده از سوی داوطلب بعد از اتمام مهلت اعتراض اعلام می‌گردد.

 

عنوان عدم انتخاب

عنوان عدم انتخاب زمانی ظاهر می‌شود که داوطلبان در هنگام ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم هیچ مدرسه‌ای را در اولویت‌های مدارس تیزهوشان انتخاب نکرده باشند.

 

 

جدیدترین اخبار تیزهوشان نهم

 

 

زمان ثبت‌نام مدارس تیزهوشان نهم

 

بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم داوطلبان با مراجعه با سامانه سازمان استعدادهای درخشان می‌توانند از وضعیت قبولی خود در این آزمون مطلع شوند. هم‌زمان با انتشار اعلام نتایج آزمون تیزهوشان آدرس و نشانی دقیق دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان به سمع و نظر داوطلبان می‌رسد. لازم به ذکر است که داوطلبان طبق زمان مقرر موظف هستند با مدارک مورد نیاز خود به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود نمایند. عدم حضور به موقع داوطلبان در مدرسه جهت تکمیل فرآیند ثبت‌نام به منزله انصراف او بوده و بعد از تاریخ مقرر امکان ثبت‌نام برای داوطلب وجود نخواهد داشت. مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام حضوری در مدارس تیزهوشان پایه دهم شامل موارد زیر می‌شود:

 • اصل شناسنامه عکس‌دار دانش‌آموز
 • کپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر دانش‌آموز
 • حکم کارگزینی اولیاء فرهنگی
 • پرینت قبولی آزمون تیزهوشان دهم از سایت my.medu.ir
 • اصل و کپی کارت جانبازی (درصورت جانباز بودن اولیا)
 • کارنامه کلاس هفتم تا نهم (دارای تمبر و مهر)
 • شش قطعه عکس رنگی 3*4 جدید با زمینه سفید و پشت‌نویسی‌شده
 • کارت واکسن دانش‌آموز
 • برگ هدایت تحصیلی دارای مهر آموزشگاه یا مدرسه و با امضاء مدیر، مشاور و معاون اجرایی
 • تکمیل فرم‌های آموزشگاه در محل ثبت‌نام مدرسه تیزهوشان
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام و سرویس

 

مدارس تیزهوشان دهم

 

ظرفیت کل مدارس سمپاد تهران

علی‌رغم محبوبیت زیاد مدارس تیزهوشان در میان دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها ظرفیت پذیرش این مدارس کاملا محدود است. اهمیت تحصیل در این مدارس در دوره متوسطه دوم هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. دانش‌آموزان ترجیح می‌دهند در این مقطع زمانی که قرار است سرنوشت تحصیلی و شغلی خود را رقم بزنند، در مدارسی با امکانات آموزشی بالا مشغول به تحصیل شوند. مدارس تیزهوشان با بهره‌مندی از امکانات متنوع آموزشی، اساتید حرفه‌ای و روش تدریس متفاوت اولین گزینه انتخابی داوطلبان برای تحصیل در مقطع دوم متوسطه خواهد بود. ما در ادامه برای راحتی بیشتر داوطلبان فهرستی از مدارس تیزهوشان متوسطه دوم دخترانه (مدارس فرزانگان) و پسرانه تهران (مدارس علامه حلی) فراهم کرده‌ایم که در آن به ظرفیت پذیرش داوطلبان در هر رشته تحصیلی پرداخته شده است.

  

 

https://360x.ir/tizland.ir/ads/1401/baner/tizhighschool-min.jpg

 

https://360x.ir/tizland.ir/ads/1401/baner/tizgirl-min.jpg

 

 ظرفیت کل مدارس تیزهوشان تهران

 

 

 

شهریه آزمون و مدارس تیزهوشان نهم

 

مدارس سمپاد

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ذهنی دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها میزان شهریه تحصیل در مدارس تیزهوشان است. مدارس سمپاد در مقایسه با سایر مدارس دیگر به دلیل ارائه امکانات آموزشی و رفاهی بالا به دانش‌آموزان از میزان شهریه بالاتری برخوردار است. شهریه دریافتی از دانش‌آموزان هم به منظور ارائه بهتر خدمات و امکانات آموزشی به دانش‌آموزان است. از آنجایی که میزان شهریه تحصیل در مدارس تیزهوشان به عوامل متعددی از جمله توانایی مالی مردم هر منطقه دارد نمی‌توان نرخ مشخصی را برای تحصیل در این نوع مدارس ارائه داد. با این حال طبق آمار سال 1402 حداقل شهریه تحصیل در این مدارس شش میلیون و حداکثر آن 14 میلیون تومان است. لازم به ذکر است که این نوع مدارس تسهیلاتی را برای دریافت شهریه درنظر گرفته است که امکان پرداخت شهریه را برای خانواده‌ها سهولت بخشیده است. از جمله این تسهیلات پرداخت اقساطی شهریه تا پایان سال تحصیلی است. همان‌طور که ذکر شد عوامل متعددی در میزان شهریه مدارس تیزهوشان در هر منطقه تاثیرگذار است که ما در ادامه به ذکر این موارد می‌پردازیم:

 

 

لیست مدارس سمپاد متوسطه دوم

 

 

 

خدمات آموزشی

اولین و مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در میزان شهریه تحصیل در مدارس تیزهوشان نهم ارائه خدمات و امکانات آموزشی متنوع است. این امکانات و خدمات در تمام مدارس تیزهوشان به یک نسبت توزیع نشده است. به همین دلیل ما شاهد تغییر میزان شهریه مدارس تیزهوشان در هر منطقه هستیم. از جمله امکانات آموزشی موثر در میزان شهریه باید به میزان ساعات آموزشی، میزان ساعات مهارت‌آموزی و بهره‌گیری از اساتید برجسته و نمونه اشاره کرد.

 

خدمات رفاهی

خدمات رفاهی ارائه‌شده در مدارس تیزهوشان هم مانند خدمات آموزشی متنوع و گوناگون است. قاعدتا این شکل از خدمات در کلان شهرها مانند تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها با کمیت و کیفیت بیشتری به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. از جمله خدمات رفاهی می‌توان به سالن‌های ورزشی، ارائه آموزش‌های هوشمند و بهره‌گیری از وسایلی نظیر لپ‌تاپ اشاره کرد.

 

سهمیه‌ها

در هیچ آیین‌نامه و دستورالعملی به تاثیر سهمیه در کاهش شهریه تحصیل در مدارس تیزهوشان اشاره نشده است. با این حال برخی از مدارس تیزهوشان با درنظر گرفتن سهمیه‌های فرهنگی اولیا، تخفیفاتی را در میزان شهریه دریافتی اتخاذ می‌کنند.

 

 

تاثیر سهمیه‌ها برای ورود به مدارس تیزهوشان

 

آزمون‌های شبیه‌ساز تیزهوشان نهم به دهم

 

آزمون آنلاین تیزهوشان نهم

برای آن دسته از داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مدارس تیزهوشان دارند، داشتن آمادگی و تسلط بر منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرط اول ورود به این مدارس است. داشتن برنامه‌ریزی مستمر، مطالعه دقیق منابع امتحانی و حل مداوم تست‌های هوش و استعداد می‌تواند از جمله عوامل موثر در پیروزی و موفقیت داوطلبان در کسب نمره قبولی آزمون تیزهوشان نهم است. با این حال یک راه میان‌بر برای اینکه داوطلبان بتوانند قبل از برگزاری آزمون میزان تسلط و آمادگی خود را محک بزنند شرکت در آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان نهم به دهم است. این آزمون‌ها که نوعی آزمون شبه‌سازی‌شده با آزمون اصلی تیزهوشان است، قبل از برگزاری آزمون اصلی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. هدف از برگزاری این نوع آزمون آشنایی بیشتر داوطلبان با نوع سوالات امتحان، مدیریت زمان و زمان پاسخگویی به سوالات امتحانی است. لازم به ذکر است که محتوای آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان نهم سوالات طراحی‌شده در سال‌های قبل تیزهوشان نهم است. مدارس یا مراکز مختلف آموزشی از مجریان اصلی آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان نهم به دهم هستند.

بهترین زمان برای شرکت در آزمون شبیه‌ساز تیزهوشان نهم بعد از مطالعه کامل منابع امتحانی و تسلط پیدا کردن بر محتوای آموزشی هر درس است. پیشنهاد می‌شود برای بازدهی بیشتر این آزمون داوطلبان در خانه شرایطی را مشابه شرایط برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم فراهم کنند تا پیش‌بینی درستی از توانایی و تسلط خود داشته باشند. ضمن اینکه به واسطه این شبیه‌سازی موقعیت، آمادگی بیشتری را برای حضور در آزمون اصلی تیزهوشان نهم کسب خواهند کرد.

 

 

آزمون آنلاین تیزهوشان نهم به دهم

 

 

مشاوران تحصیلی تیزلند

برای هر دانش‌آموزی تحصیل در بهترین مدرسه یک موهبت بزرگ است. جای هیچ‌گونه تردیدی وجود ندارد که مدارس نقشی غیر قابل انکار در رشد شخصیت و ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان دارند. به همین دلیل هم مدارس تیزهوشان با ارائه خدمات رفاهی و آموزشی بالا اولویت اول بسیاری از دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها هستند. با این حال این نوع مدارس با داشتن شرایط استثنایی جهت پذیرش دانش‌آموز رقابت را برای داوطلبان سخت می‌کند. ما تلاش کردیم با شرح مفصل جزئیات مربوط به شرایط تحصیل مدارس تیزهوشان بستر موفقیت و پیروزی داوطلبان تیزهوشان نهم به دهم و علاقه‌مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان را فراهم کنیم؛ نظرات و پرسش‌وپاسخ‌های شما می‌تواند تکمیل‌کننده بحث ما باشد.

 

 

مشاوران تحصیلی سرزمین تیزهوش ها 1. شرایط ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم امسال چیست؟
 2. نحوه ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم به چه صورت است؟
 3. منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟
 4. ضرایب هر یک از مواد آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم نشان‌دهنده چیست؟
 5. برای تیزهوشان نهم به دهم چه کتاب‌هایی بخوانیم؟
 1. شرایط ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم امسال چیست؟  شرایط ثبت‌نام تیزهوشان نهم طبق دفترچه راهنمایی که هر سال منتشر می‌شود، به دو دستۀ شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود که در ادامه مطلب تمامی موارد آن آورده شده است.
 2. نحوه ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم به چه صورت است؟  معمولا بهار هر سال با ورود به سایت azmoon.medu.ir، دادن اطلاعات دانش‌آموز و پرداخت هزینه، ثبت‌نام تیزهوشان نهم انجام می‌شود.
 3. منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟  سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم و منابع آن در دو دسته استعداد تحلیلی و تحصیلی قرار دارد و هر کدام به مباحث مختلفی که در ادامه مطلب توضیح داده‌ایم، تقسیم می‌شوند.
 4. ضرایب هر یک از مواد آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم نشان‌دهنده چیست؟  ضریب هر درس در آزمون تیزهوشان نهم به دهم که به صورت جدول داخل متن آمده، نشان‌دهندۀ میزان اهمیت آن در نمرۀ نهایی داوطلب است.
 5. برای تیزهوشان نهم به دهم چه کتاب‌هایی بخوانیم؟  برای هر دو بخش استعداد تحلیلی و تحصیلی انتشارات مختلفی مثل: گاج، مبتکران، الگو، خیلی سبز و... کتاب‌های مختلفی دارند که در ادامه لیست کتاب‌های برگزیدۀ تیزهوشان نهم به دهم آورده شده است.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1833 را در این کادر وارد کنید:

   خانم هستی حبیبی


   آقای علی
یک سوال داشتم
برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم یکی از شروط کسب معدل 19 به بالا در ترم اول نهم هست.
خب در ترم اول نهم در کدوم قسمت باید معدل 19 به بالا کسب کنیم؟ چون که کارنامه ترم اول نهم 3 تا معدل داره یک معدل برای تکوینی (مستمر) هست یک معدل برای پایانی (امتحانات ترم اول) هست و یک معدل هم نوشته نوبت اول که جمع نمرات تکوینی و نمرات امتحانات ترم اول تقسیم بر دو هست.
برای شرکت در آزمون تیزهوشان توی کدوم یک از این 3 مورد معدل بالای 19 باید کسب کنیم؟
من از معلم ریاضی مدرسه پرسیدم گفت توی بخش پایانی معدل باید بالای 19 بشه در صورتی که از یک سایت پرسیدم گفت توی بخش نوبت اول معدل باید بالای 19 بشه الان من گیج شدم نمی‌دونم کدوم درست میگن توی بخشنامه هم بهش اشاره نشده که منظورشون کدوم معدل هست میشه جواب صحیح رو بهم بگید ممنون


   خانم مطی
سلام وقت شما بخیر باشه.
ببخشید اگر معدل کلاس هشتم 16یا 17 باشه امکان شرکت در ازمون و مدرسه تیزهوشان هسته.؟؟؟


   خانم مطی
سلام وقت شما بخیر باشه..
ببخشید اگر معدل کلاس هشتم 16 یا 17 باشه امکان شرکت در ازمون و مدسه تیزهوشان رو داره؟


   خانم
سلام


   خانم
سلام آیا باید گواهی اشتغال به تحصیل را از مدرسه بگیریم ؟


   آقای رضا
سلام وقت بخیر
آزمون تیزهوشان نهم از منابع پایه هشتم هم سوال میدن یعنی؟؟
خوندن کتاب های پایۀ نهم کافی نیست؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نیمی از امتیاز آزمون تیزهوشان به سوالاتی اختصاص می یابد که از کتب درسی پایه های هشتم و نهم دوره اول متوسطه مطرح می شوند. مجموع سوالات آزمون استعداد تحصیلی شامل 50 سوال است و دانش آموزان می بایست در مدت زمان 70 دقیقه، به آن ها پاسخ دهند. هر یک از مواد امتحانی دارای ضریب مختص خود بوده و برخی از آن ها نیز با توجه به رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز، متفاوت می باشند.


   خانم آتنا
سلام شب تون بخیر من پابه ی هشتم هستم ریاضی ام ضعیفه میشه راهنماییم کنید چه کار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اینکه در درس ریاضی قوی تر شوید باید این درس را از ابتدای ترم بخوانید و برای یادگیری آن وقت بگذارید. ریاضی درسی است که برای یادگیری به زمان نیاز دارد. با شروع مطالعه درس از ابتدای ترم زمان خوبی برای یادگیری آن در اختیار خواهید داشت.


   خانم فاطیما
ببخشید همراه نهم به غیر از علوم کتاب ها و فیلم های دیگه نداره (مثلاً من می‌خوام فیلم های آموزشی ریاضی رو نگاه کنم باید چیکار کنم )میشه راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نه متاسفانه


   خانم اسرا صالحی
برای قبولی در تیزهوشان چقدر درس بخونیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی داره، به برنامه درسی مدرسه، به برنامه و حجم کاری هفتگی شما، به سوابق تحصیلی شما، از چه منابع استفاده می‍کنید، در چه آزمون‌های شرکت می‌کنید و ... . اما در حالت کلی هرچه ساعت مطالعه به همراه تست و تمرین بیشتر باشد بهتر است.


   آقای بازدیدکننده سایت
تو تیزهوشان چنتا سوال از مطالعات میاد؟ اصلا باید این درسا مثل مطالعات و ادبیاتو بخونیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، هر درس در آزمون تیزهوشان دارای اهمیت است. برای مثال در آزمون تیزهوشان از درس‌های ریاضی، علوم تجربی، قرآن و پیام‌های آسمانی، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی 10 سوال مطرح می‌شود. هر درس اهمیت و ارزش خود را دارد و برای آزمون تیزهوشان باید به تمامی دروس توجه لازم را داشت.


   خانم پریسا عزتی
تو کدوم ازمون و کلاس برای قبولی تو تیزهوشان ثبت نام کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، کلاس‌ها و آزمون‌های آموزشگا‌ه‌های معتبر و دارای مجوز رسمی از آموزش‌و‌پرورش.


   خانم نفس مرادی
تیزهوشان نهم چنتا دفترچه داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون تیزهوشان نهم به دهم هر سال در دو دفترچه مجزا تعریف می‌شود. دفترچه استعداد تحلیلی و دفترچه استعداد تحصیلی.


   آقای شاهین
بنظر شما از مشاوره تحصیلی استفاده کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، مشاوره تحصیلی یا راهنمای آموزشی شما می‌تواند مسیر موفقیت تحصیلی شما را هموارتر کند، درکنار استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی مدرسه یا آموزشگاهی که در آن ثبت نام داشته‌اید می‌توانید از فیلم‌های مشاوره‌ای و وبینار‌های رایگان تیزهوشان تیزلند استفاده کنید.


   خانم بازدیدکننده سایت
مرسی ممنونم مطالب کاربردی و خوبی بود. فقط یه سوال دارم چقدر شانس قبولی در تیزهوشان نهم داریم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، ممنونم، از همراهی شما ممنونیم. شانس یا احتمال قبولی شما در آزمون تیزهوشان نهم به دهم به مجموعه عواملی مانند: 1-سابقه آموزشی شما 2-برنامه درسی شما برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم 3- منابع آموزشی که از آنها برای تست و تمرین استفاده می‌کنید. 4-کلاس‌ها و آزمون‌هایی که در آن ثبت‌نام داشته‌اید. 5-رقابت آزمون در شهر و استان شما (تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون) و ... بستگی دارد.


   آقای آرمین کل لر
سلام. نکات بسیار خوبی در رابطه با آزمون تیزهوشان نهم به دهم گفتین. آزمون تیزهوشان نهم به دهم هم تراز با کنکور سراسری است و برای دانش آموزان نهم قبولی در این آزمون اهمیت بسیار زیادی دار. دانش آموزان نهمی متقاضی برای قبولی در آزمون تیزهوشان نهم، با برنامه ریزی هدفمند، حل تمرین و تست و بررسی نمونه سوالات آزمون های تیزهوشان سال های گذشته شانس قبولی در این آزمون را دارند.


   خانم فاطمه سرلک
ببخشید شما مباحث تیزهوشان رو میگید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به دستورالعمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=12299


   خانم خدیجه حسنی
سلام ممنون خانوم اسدی جونم💙💙💙💙💙💙💙💙 ببخشید یه سوال خانوم اسدی اخر چندتا کلیپ گفتن که نمونه سوال حل می کنن چرا فیلمشو نمی زارید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به زودی در سایت قرار می گیرد .


   خانم متینا سروقدی
سلام ببخشید یه سوال داشتم .من قبلا در این سایت برنامه مطالعاتی ای رو دیدم برای نهم و امروز ثبت نام کردم برای دانلود برنامه ،ولی الان نمیتونم در سایت پیداش کنم. ایا سایت میم سایت انحصاری این مجموعه هست و مطالبتون (درباره برنامه های مطالعاتی)رو در اون سایت قرار دادین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بله
برای دریافت برنامه های درسی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/study-program/


   خانم راحله مرتضوی
سلام
من پارسال از فیلم های علوم تیزلند استفاده کردم
هم نمره امتحانم 20 شد هم تونستم تیز قبول بشم ک درصد بالاییش به خاطر درس علوم و همین فیلم ها بود.
دوستانی ک میخان فیلمارو ببینن اصلا شک نکنن


   خانم آوا عیدی نژاد
سلام ببخشید فیلم آموزشی ریاضی نهم تیزهوشان رو از کجا می تونم دانلود کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، همراه نهم شامل درس علوم می باشد.


   خانم Mahtab
سلام عالی بود ...ببخشید ریاضی رو نمیتونم پیدا کنم میشه بگید چطوری پیدا کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/تیزهوشان/پایه-ششم/همراه-ششم-ریاضی/


   آقای محمد حسین آقاجان پور
عالی


   آقای هوشنگ فراهانی
بین روشنگران و ابوریحان کدام بهتراست?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به قسمت نظرات کاربران در سایت مراجعه کنید.


   خانم آیلار مهرکیا
سلام سایتتون عالیه ممنون ببخشید یه مشاوره برای انتخاب رشته می خواستم
خیلیی ممنون می شم کمکم کنید
سایتتون عالیه من و دختر خالم هر دو می خوایم تیزهوشان بریم و از سایت شما استفاده می کنیم خیلی ممنون


   خانم بازدیدکننده سایت
اهداف فصل که چنتا سوال در اول شروع فصل هست پاسخش رومیخاسم از کجا باید بیارم هیجا نیس


   خانم اوه
ببخشید چطوری باید برنامه رو دانلود کنم من از اول سال چیزی یاد نگرفتم والان واسه امتحانات نپبت دوم باید خودم شروع کنم یاد بگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دانلود روی ویدیو کلیک راست کنید . ... save video as بزنید.مکان که ویدیو رو ذخیر کنید انتخاب کنید.


   آقای سپهراخلاقی
خوبه


   خانم
عالی هست


   خانم بازدید کننده سایت
بد


   خانم یسنا بابایی
سلام ببخشید برای گرفتن برنامه ی مختص به خودمون کجا باید بریم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education


   خانم محمد مهدی بسحاق
عالی هست


   خانم یسنا سیدنا
سلام
ببخشید کجا میتوانیم خلاصه ای از 6 درس هدیه ها پیدا کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به زودی در سایت قرار می گیرد.


   خانم مرضیه جوان فکر
با سلام ببخشید برای گرفتن نمونه سوالات درس قران باید به کجا مراجعه کنم 😨😨😨

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم ریحانه صدری
خوب مرسی


   خانم یسنا سیدنا
ببخشید برای گرفتن برنامه ی مطالعه ای چیکار باید انجام بدیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه درسی به سایت میم مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/


   خانم سانازپارسا
خیلی خوب فقط ریاضی نهم نمونه سوال حل کنید ک بزارین خیلی خوبه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم آیدا براهیمی
خیلی عالیی بود فقط چرا فقط علوم پس درسای دیگه چی ؟ بقیه ی درس ها هست ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، فعلا درس علوم و ریاضی در سایت قرار گرفته است .


   خانم ثمین جلالی
سلام کلاس اموزشی دروس هم دارید انلاین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر


   خانم خانم حدیثه بهروز
سلام ببخشید من پایه نهمم
سایتتون عالیه
تدرس ریاضی نهم را میزارید؟
بخصوص فصل 1

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام انشالله قرار میگیره


   آقای امیر محمد صفایی
مدرسه شاهد رهران امام مدرسه خوبی است


   خانم زینب حاجبی
بی زحمت برنامه ریزی درسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه درسی به سایت میم مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/


   آقای سید احسان سلیمانی
سلام خسته نباشید .
یه سوال داشتم من دنبال یه کتاب تست که درس به درس رو تست داشته باشه نه اینکه کل باشه .برای نمونه میخوام.میشه راهنمایی کنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم لاوین عثمانی
سلام فیلم آموزشی ریاضی رو هم دارین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر


   خانم مختاری
بی زحمت نمونه سوال

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم خانم دیانا قربانی
سلام وتشکر از تلاش های شما درخصوص کمک به دانش آموزان در شرایط فعلی .چه خوبه تدریس درس ریاضی رو هم تهیه کنید برای بچه ممنون میشیم


   خانم انصاری
برای دروس دیگه ویدیو اموزشی ندارید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر


   خانم محمدی
چرا اصلا نمونه سوال نیست
من نمونه سوال تایپ کردم ولی این سایت هیچی رو نشون نمیده لطفا رسیدگی شود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم ریحانه صابری
خوب بود


   خانم علیرضا عرب درازی
واقعا عالیه من خیلی متشکرم


   خانم مائده صمدی
عالیه من که خیلی راضیم


   خانم خانم آیدا براهیمی
چرا من دروس دیگه نمیتونم پیداکنم؟ ندارید ؟
فیلم ها عالی بودند . لطفا اگر درس ریاضی رو ندارید بزارید من خیلی نیاز دارم .
واقعا مطالب مفیدند پیشنهاد میکنم حتما ببینید عالیه.


   آقای ناشناس
دروس دیگر رو ندارید؟


   خانم غزل حسینی
چگونه میتوانم فیلم های آموزشی ریاضی را تماشا کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم متاسفانه هنوز ریاضی پایه نهم رو اضافه نکردیم.


   خانم نادیا
با سلام
میشه در این چند روز باقی مانده مطالبی درباره شرایط ازمون و کاهش استرس بگذارید
با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام کلی راهکار اینجا هست

https://mim.education/مشاوره-تحصیلی/اثر-استرس-اضطراب-بر-یادگیری/راه-کارهای-ساده-عملی-برای-کاهش-استرس/


   آقای شهید
بچه ها خواهشن دعا کنید تو نمونه یا تیزهوشان قبول بشم


   آقای احمد محمدی
با سلام.اکثر سوالات سایت بدون حل تشریحی می باشد و به نظر من این یکی از معایب سایت تیزلند هست.لطف کنید حداقل دروس ریاضی و علوم و بالاخص سوالات تیزهوشان با پاسخ نامه تشریحی همراه باشد. با تشکر از سایت خوبتون و تشکر فراوان از عوامل علمی وگردانندگان سایت. احمد محمدی زاده


   خانم نسترن بناری
سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته ریاضی فیزیک در مدارس نمونه دولتی برای ازمون ورودیشون ریاضی رو حداقل چند درصد باید بزنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای مهدی مهدوی
سلام
ببخشید برای تیزهوشان ونمونه برنامه ای ندارید که توی این چند روز باقی مانده پیشرفت خوبی داشته باشیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم ستایش علیزاده
ممنون خیلی عالی بود دستتون درد نکنه


   خانم یگانه
فقط برای نهم برنامه مطالعاتی دارید پس اموزش درسهای کتابمون کجان؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام برنامه درسی رو از سایت میم بگیر و طبق اون پیش برو
https://mim.education


   خانم زینب
ببخشید تاریخ ازمون نمونه کی هستش

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم هر خبر ی در این مورد منتشر بشه در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی میشود.


   خانم ستاره
درود و ادب
آیا عضویت در تیزلند هزینه دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ، خیر
عضویت در سایت تیزلند رایگان میباشد.


   خانم النا
سلام ببخشید چرا من هر کار می کنم اون فرم نمونه سوالات و جواب بدم بازم میگه فرم درست پر نشده


   خانم ملیکا قربانی
سلام امتحان نوبت دوم حضوریه یا غیر حضوری؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم هر خبر ی در این مورد منتشر بشه در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی می شود.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام، من پایه نهم هستم،
چطور فیلم های آموزشی‌ریاضی نهم رو از سایتتون پیدا کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فیلم های آموزشی نهم رو باید از سایت دونس خریداری کنید


   خانم ستایش دولتشاهی
چطور دانلودش کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
روی ویدیو کلیک راست کنید و سیو ویدیو رو بزنید


   خانم عبادی
چطوری میشه دانلود کرد برنامتون رو ممنون میشم کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
ممنون از شما، برای ذخیره فیلم ها، کلیلک راست کرده و گزینه save video as را انتخاب کنید .


   آقای آقای محمدرضا شیخی
سلام من کلاس نهم هستم
فیلم های آموزشی رو کجا میتونم پیدا کنم؟
و یه سوال دیگه امتحان تیزهوشان چه زمانی برگزار میشه و کی باید برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295
برای دریافت فیلم های آموزشی به لینگ زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/تیزهوشان/تفریح-سرگرمی/فیلم-های-آموزشی/


   آقای آرش
سلام من کلاس نهم هستم و میخوام تو ازمون تیز هوشان شرکت میخواستم بدونم با وضع کرونا ممکنه تاریخش کی بیفته و یه سوال دیگه برای گرفتن کارت ورود به جلسه باید همون زمان یعنی از 19 فروردین اقدام کنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم هر خبر ی در این باره منتشر بشه در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی می شود.


   آقای الیا دهواری
سلام من کلاس نهم هستم. اموزش درس ریاضی هست؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله آموزش ریاضی داریم


   خانم بازدید کننده سایت
ازمون نهم به دهم تیزهوشان و نمونه دولتی سال 98 -99 یکی شده؟ من به مشاوره رفتم اونجا بهم گفتن یکی شده. راسته؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295


   آقای محمد ناطقی
سلام
من نهمم و ازمونی که برای انتخاب رشته هست را متاسفانه بد زدم ایا من رشته ای میارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای پوریوسف
ببخشید نمونه سولات نمونه دولتی سال های قبل رو نمیزارین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
از بخش بانک نمونه سوالات میتونید دریافت کنید


   خانم الهام صالح نیا
جزوه ی درسی ندارید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوس عزیز ، خیر
ولی برای دریافت نمونه سوالات به قسمت بانک نمونه سوالات در سایت مراجعه کنید. و می توانید از قسمت جستجوی پیشرفته نمونه سوال مورد نظر خود را جستجو کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم جمشید فرجی
سلام چرا نمی توانم بروم روی هدا یت تحصیلی خودم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
از مشاور مدرسه خود راهنمایی بگیرید.


   آقای محمدحسین
ببخشید آزمون های تستی علوم برای ورودی تیززهوشان ندارین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت نمونه سوالات آزمون های مدارس استعدادهای درخشان به قسمت بانک نمونه سوالات در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم طیبه افروز
خوبه اما فقط یه سوال دارم من میخوام برم فنی برای رفتن به فنی طراحی دوخت باید ضریب درس علوم وریاضی چقدر باشه وجمع کل نمرات ۳ سال باید چقدر باشه ونمره اخر ش باید چند بشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم نجمه شاکردوست
سلام.من تیزهوشان درس میخونم معدل هفتمم19/86وهشتم18ونهمم فک کنم 19 بشم ...میتونم بااین معدل هاتجربی بزنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوال شما در کانال انتخاب رشته نهم به دهم هست پیشنهاد میدم صحبت های مشاور سرزمین تیزهوش ها رو بشنوی
آدرس کانال:
https://t.me/ernohom


   خانم ربابه کیا
چه درسایی داره
فیلم آموزشی داره
آخه کجا میشه معلماشو دید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خانم بهناز اسدی درس های علوم و ریاضی نهم رو در قالب فیلم آموزشی تدریس می کنند. ویدیوهای فصل اول رو از لینک زیر ببینید:
https://tizland.ir/show/?id=4405

در صورتی که تمایل دارید بقیه فصل ها رو هم ببینید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://goo.gl/w5VU88


   آقای مهدی سهرابوندی
چگونه تمرکز خود را در سر ازمون ها افزایش دهیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز پیشنهاد می کنم ویدیوهای مشاوره ای سایت میم رو با موضوع تمرکز مشاهده کنیی

این هم لینک:
https://mim.education/show/?id=218


   آقای علی طاهری
لطفا نمونه سولات نوبت اول از استان قم برای راهنمایی ها بیشتر بگزارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیزم در صورتی که سایت تیزلند رو به معلم های استان خودتون معرفی کنی ما و همکاران آموزشی با همکاری هم می تونیم نمونه سوالات بیشتری در اختیار شما دانش اموزها بگذاریم


   خانم رکسانا
شما فیلم اموزشی علوم نهم ندارید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیزم خانم اسدی در همراه نهم دو درس اصلی رو به خوبی تدریس میکنند


   خانم نرگس فتاحی
سلام ببخشید من توی قسمت جستجو واسه نمونه سوالو آزمون هرچی میزنم حتی وقتی تموم کادر هارو پر کردم میزنه نتیجه ای یافت نشد.چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
سرچتون رو محدود نکنید و همه کادرها رو پر نکنید مثلا فقط پایه درسیتون رو انتخاب کنید


   خانم ایزدی
سلام واسه نهم برنامه مطالعاتی دارین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
بله دوست عزیز داخل سایت برنامه مطالعاتی برای سال هفتم تا دوازدهم هست


   آقای محمد
لطفا اموزش ریاضی بذارید


   خانم نرگس سادات
لطفا راجب زبان انگلیسی بیشتر در سایت بگذارید


   خانم یاسمین
سلام ببخشید من در مدرسه نمونه درس می خونم و میخواستم بگم اگر میشه برنامه مطالعاتی در سطح نمونه و تیزهوشان بذارین


   آقای ایلقار شکری
سلام چگونه در تیز هوشان قبول شویم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، قبولی در تیزهوشان با برنامه ریزی خوب و پشتکار در مطالعه و کسب مهارت تست زنی امکان پذیره


   خانم سحرامیری
لطفا برای رشته های هنری شرط هاشون و نمره هایی ک باید داشته باشیمو هم بزنید ... :)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم ...
لطفا برنامه ریزی درسی هم بزارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
ما داخل سایتمون برنامه های مطالعاتی داریم


   آقای امیر
چرا واسه ریاضی فیلم اموزشی نمی زارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
فعلا فقط برای سال ششم فیلم اموزشی ریاضی داریم


   خانم یک دختر
سلام میخواستم برای آزمون نمونه دولتی یک برنامه ریزی داشته باشم میشه راهنمایی کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
میتونید از برنامه مطالعاتی داخل سایت تیزلند استفاده کنید


   خانم سارا
سلام ببخشید من میخام ازمون ورودی تیزهوشان امسال بدم به نظرتون برای کتاب کار علوم و ریاضی چ کتاب هایی بهتره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم زهرا مولایی
سلام. برای قبولی در نمونه کدام کتاب کار را بگیرم که سوال هاش مشابه نمونه دولتی باشه؟.میدونم که اول باید تسلط کافی روی کتابای اصلی رو داشته باشم.از مبتکران و گاج و خیلی سبز خیلی تعریف شنیدم ولی موندم کدومو بگیرم. فقط برای علوم و ریاضی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم نازنین
سلام بهترین کتاب کار برای درس ریاضی و علوم در آزمون ورودی چی هست ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شما اول از همه که باید روی کتاب درسی خودتون تسلط عالی و کافی داشته باشید
در مورد کتاب های کمک درسی هم میتونید پاسخ خودتون رو از مشاور سایت در کانال @ernohom بگیرید


   آقای امیرحسین محمد نیا
خوب است


   آقای آقای محمدامین مقامی
دستتون درد نکنه خیلی مفیده


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ميشه كمكم كنيد تا آزمون يا نمونه سوالات مربوط به درس رياضي براي پايه ي نهم رو پيدا كنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت نمونه سوالات به قسمت بانک نمونه سوال در سایت مراجعه و با توجه به نوع آزمون و پایه تحصیلی سوالات مورد نظر خود را دریافت نمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
لطفا در باره روش تت زنی ر هه درسا مطلب بزارید


   خانم بازدید کننده سایت
ببخشید من یه سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید،من کلاس نهمم و در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم،موقع ثبت نام آزمون مشکلاتی پیش اومد که نتونستم ثبت نام کنم،میخاستم بپرسم امکان داره که تومرحله بعد که سایت استعدادهای درخشان بازمیشه برای واریز پول بتونم ثبت نام کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر باید به سایت سمپاد مراجعه و یا تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری را دراختیارتان قرار دهند.


   خانم اسیه شیدایی
سلام خسته نباشید ایا درس خواندن در مدرسه نمونه خوبه وباید چه معدلی رو توی ازمون نمونه کسب کنی تا توی رشته تجربی قبول بشی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم آقای محمد فخاریان
سلام ببخشید ازمون نوبت دوم مطالاعات اجتماعی نهم 97 لینک دانلود نداره چرا؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر لطفا لینک مطلب و یا آدرس اینترنتی صفحه را ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.


   خانم بازدید کننده سایت
چرا دانلود نمی شوند

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز لطفا دقیقا اعلام کنید که کدام بخش قابلیت دانلود ندارد . آیا شما عضو سایت تیزلند هستید ؟


   خانم ساغر مترجم
سایت خیلی خوبی دارید مرسی از زحمات شما


   خانم مانا حبشی زاده
سلام ببخشید من میخوام برم تربیت بدنی . الان نهمم داره تموم میشه . اگه امکانش هست من رو راهنمایی کنین ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم خانم اعظم
سلام با تشکر از زحمات شما
فقط میتونم بگم شما از بهترین هایید. دست مریزاد
   آقای احسان مولانایی کمانگر
عالی خیلی ممنون


   خانم خانم مریم فرهمند
سلام
من هر چی داخله بانک سوالات میگردم نمی تونم نمونه سوال نوبت دوم امادگی رو پیدا کنم. بهم لطف میکنین اگه کمکم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز لطفا دقیقا به ما اعلام بفرمایید برای چه پایه و رشته ای مورد نظرتان است که مورد بررسی قرار گیرد .


   خانم یسنا محمدی
عالی بود


   خانم رعنا محمود زاده
عالی


   خانم خاتون محمودی
سلام وقت بخیر
چطور میتونم نمونه سوالات پایانی نهم دینی سال 95 را دریافت کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با سلام وقت بخیر
دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به قسمت بانک نمونه سوال در سایت سوالات مورد نظرتان را دریافت نمایید.


   خانم فاطمه دلاوری
خیلی خوب است


   خانم خانم ثریتا فلاح
از مطالب فوق العاده ی سرزمین تیزهوش ها و تلاشی که در این زمینه دارید که کمک خیلی بزرگی به ما دانش آموز ها فرقی نمی کنه در چه پایه ای میکنه بسیار ممنونم و از اینکه با سرزمین تیزهوش ها آشنا شدم خیلی خوشحالم . در مورد همراه نهم اگر ریاضی رو هم مثل علوم قرار بدید خیلی عالی میشه .
ممنونم


   خانم مبینا قدیری
من دوشنبه 9 اردیبهشت امتحان ترم دوم ادبیات دارم و امروز 5 اردیبهشت است امتحان ما از درس 7 به بعد است می شه راهنماییم کنید چه جوری درس بخونم برای این 3 روز

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم مبینا هادی
ببخشید من الان نهمم نمره زبانم 18 و19 است میتونم برم رشته زبان

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
ببخشید خب الان باید چیکار کنیم برای ثبت نام؟ فقط بریم تو سایت اسم و مشخصات و اینا رو بزنیم و الویت بندی کنیم بعد وقتی به مرحله ی پرداخت وجه رسیدیم تا تکمیل بشه ولش کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر در رابطه با پرداخت و کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه فرمایید.
http://tizland.ir/show/?id=6548


   آقای آقای متین پیلی
با سلام با قدرت می توانم بگم که سایت تیزلند بهترین سایت در زمینه ی ارائه ی مطالب درسی و تحصیلی در بین تمام سایت های دیگر است. سایت تیزلند نه فقط در زمینه ی ارائه ی خدمات ویژه ی دانش آموزان با قدرت عمل می کند بلکه در زمینه ی ارائه ی خدمات ویژه معلمان و مدرسان نیز قدم بزرگی را برداشته است و من به خاطر ارائه ی خدمات با کیفیت و با ارزش صمیمانه از مدیر این سایت تشکر می کنم.


   آقای امیر عباس زاده
سلام لطفا ازمون نوبت دوم ریاضی هماهنگ نهم استان کرمان باپاسخنامه بگذارید ممنون از سایت خوبتون


   آقای آقای سجاد ابراهیمی
سلام...اگرمیشود نمونه سوالات فصلی ریاضی بگذارید


   خانم خانم پرنیان ابراهیمی
سلام لطفا در مورد منابع آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم 98-99 توضیح فرمایید متشکرم


   خانم کیمیا میرانی
سلام ببخشید درمورد انتخاب رشته که تازگیا شروع شده مطلب بزارید


   آقای ملاشهی
خوب است


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خیلی لز دوستام دارن کلی کلاس می رن و تست می زنم ولی من شرایطش رو ندارم معدلمم ترم اول بیست بود می تونم به قبول شدن تو نمونه دولتی امید داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم خانم فاطمه بوباش
سلام خسته نباشید
ببخشید آیا در همراه نهم نمونه سوالات امتحانی هم قرار داده میشه؟
راستش من هر چقدر تو قسمت نمونه سوالات سایت سرچ می کنم هیچی بالا نمیاد.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با سلام وقت بخیر
در همراه نهم حل نمونه سوالات و مبحث یادآوری موجود است و نیز شما با عضویت در سایت تیزلند میتوانید به سوالات در بخش بانک نمونه سوالات دسترسی داشته باشید.


   خانم پایکاری
سلام چطوری می تونم آزمون رغبت و توانایی بدم امروز نام کاربری و رمز عبور دادن ولی می رم تو سایت همگام نمی تونم آزمون بدم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیزم برای پیگیری این مورد با سایت همگام به صورت مستقیم در ارتباط باشید.


   خانم - امیرمهدی طاهری
سلام ببخشید یک سوال میخواستم بدونم آیا آموزش ریاضی هم قرار می دهید یا خیر لطفا سریعا جواب بدهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام و وقت بخیر
نمی توان به طور دقیق و با صراحت پاسخ داد ولی تیزلند در تلاش است تا با قرار دادن فایل های آموزشی به شما جهت یادگیری دروس کمک کند.


   خانم آیرین دانشور
سلام من می خواستم برم رشته تجربی معدل هفتمم 18.68 بود معدل هشتمم 19.93 بود امسال حداقل نمره ای که باید بگیرم چنده؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم امیرمحمد تاجیان
سلام خسته نباشید.اگرمیشه به جز اموزش علوم .اموزش ریاضی هم بزارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
به مرور و با توجه به استقبال بازدید کنندگان سایت دروس دیگر نیز بارگزاری خواهد شد.


   خانم فاطمه گودرزی
سلام چه طوری در ازمون های انلاین شرکت کنم؟لطفا راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز باید عضو سایت شوید به بخش آزمون آن لاین مراجعه کنید و در آزمون مورد نظر شرکت کنید.


   آقای ناشناس
جواب ها رو کی اعلام میکنند؟ خسته شدیم از استرس ...


   آقای آقای محمد استقامت
ببخشید جواب نمونه و تیزهوشان رو کی اعلام میکنند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
در این مورد تاریخ دقیق اعلام نشده , در صورت اعلام در سایت تیزلند اخبار آن قرار خواهد گرفت.


   خانم بازدید کننده سایت
ببخشید نتایج نمونه دولتی نهم 97-98 رو کی میزنن؟آخه امروز 30 تیر هستیم و هیچ خبری از نتایج نیست.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
تا کنون تاریخ آن مشخص نشده اخبار بروز را از طریق این سایت دنبال بفرمایید.


   خانم آیلین روشن
سلام ببخشید میشه زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان و نمونه دولتی 97-98 دهم رو اعلام کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
زمان دقیق اعلام نتایج هنوز مشخص نشده است.


   خانم آقای طاها اکبرزاده
سلام میخواستم بدونم بازار ریاضی بهتره با فنی ممنون میشم جواب بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم - آیدا مهدیان
سلام من کلاس هشتمم دارم میرم نهم .لازمه که در طول تابستون درسای هشتم رو مرور کنم یا نه؟ برای تابستون هم برنامه میذارید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای امیرمهدی خسروآبادی
سلام . برای تابستان برنامه ریزی درسی می گذارید؟ اگر می گذارید زمانش چه موقعی است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای ستاری
سلام با معدل 18/19میشه رفت تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای پاسخ دهی به سوالتون با عضویت در کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom جوابتون رو از مشاور دریافت کنید.


   آقای علی فائزی
در قسمت نمونه سوالات بعضی سوالات خراب هست اند

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نمونه سوالی که نمی توانید از آن استفاده کنید را برای ما فرستید که توسط همکاران بررسی شود.


   آقای محمد علی یاری
خیلی خوب میشد لیست مدارس رو برای استانای دیگه هم میذاشتید
و البته که کار مشکلیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، ارائه لیست مدارس شهرستان نیاز به مجموزهای لازم داره. تلاش می کنید در آینده نزدیک امکان استفاده از لیست مدارس شهرستان رو هم فراهم کنیم. از پیشنهاد شما متشکریم.


   خانم آیلین خدنگان
برای تابستون هم برنامه ریزی درسی نهم میزارین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، تلاش می کنیم برنامه های درسی را برای تابستان هم در اختیار شما قرار دهیم.


   خانم فاطمه
سلام آیا بامعدل 16.99 میشه رفت رشته ی معارف یا انسانی ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم غزال
وای فردا آزمون تیزهاشانه واااای


   آقای علی
دم مدیر و طراحش گرم واقعا عالیه


   خانم خانم مجتهدزاده
سلام.از سوالات خوبتون بسیار متشکرم.خیلی مفید بود مخصوصا پاسخنامه های امتحانات نوبت دوم.
پاسخنامه امتحان نوبت دوم عربی نهم امسال رو چه موقع توی سایت میزنید؟
متشکرم (:


   آقای آرمان
سلام به نظر شما سطح سوالات نهم به دهم امسال در چه حدی هست؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم زهرا فتح ابادی
میخواستم ببینم میتونم با معدل1986 تو رشته ریاضی برم چون رشته دشواریه میپرسم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم مهسا حیدری
پاسخ نامه ی امتحانات نهایی نهم استانی رو روی سایتی میزنند؟
از کجا میشه جوابای امتحانات خرداد امسال رو فهمید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،هنوز پاسخنامه ای منتشر نشده است.


   خانم مهسا حیدری
من دنبال امتحان نهایی خرداد نهم اصفهانم ولی تو سایت نبود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به آدرس https://goo.gl/vu1EUo مراجعه کنید. بخش نمونه سوالات سایت.


   آقای امیر مهدی ایزدیان
با سلام میخواستم بپرسم که اگر امکان دارد سوالات امتحان نهایی نهم برای خرداد 97 رو بگذارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نمونه سوالات خرداد امسال هنوز منتشر نشده است. به محض انتشار در سایت قرار خواهند گرفت.


   خانم بهار نورالهی
سلام من سوالای امتحان خرداد 95 تهران رو میخوام

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به آدرس زیر مراجعه کنید https://goo.gl/5SX1gk


   خانم مهدیه
سلام من فرزانگان ۲مشهد هستم و امسال ازمون تعیین مرکز دارم اما گفتن محتوا از کتاب درسی هس ولازم نیس کتب تکمیلی مطالعه بشه اما از اونجا که این ازمون با ازمون بچه های عادی فرق میکنه وفقط بین ما بچه ها سمپاده من نمیدونم از چه کتاب هایی واسه این ازمون استفاده کنم لطفا رانمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم غلامی
کارت ورود به جلسه نهم را کی میدهند

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، حدوداً 5 روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه توزیع می شود.


   خانم رها راد
ببخشید آزمون علوم خرداد نهم 95-96 اصفهان رو نتونستم پیدا کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به آدرس زیر مراجعه کنید. https://goo.gl/qbSdJF


   آقای علی
سلام من آزمون هماهنگ دینی، نوبت دوم استان خوزستان رو میخواستم ولی پیدا نمیکنم میشه راهنماییم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید https://goo.gl/YVo1sg


   خانم هدیه احمدی پور
سلام من یک دانش آموز کلاس هشتمی هستم می خواستم بدونم برای اینکه درآزمون نمونه دولتی قبول بشم باید چی کار کنم آیا تست زدن واقعا موثر هست یک سوال دیگر هم دارم چگونه می توان زمان را در آزمون ها مدیریت کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم رقیه
سلام بامعدل 17 میشه بری انسانی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست خوبم ملاک فقط معدل شما نیست و سنجه هایی مانند ریز نمرات بعضی از دروس، نظر اولیا، دبیران و مشاوران و ... نیز ملاک سنجش شما هستند.


   خانم مبینا سوری
سلام من معدلم20 اما اصلا حوصله تست زدن و درس خوندن ندارم میشه یه راه حل برای من پیداکنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به شما پیشنهاد می کنیم با مشاور صحبت کنید تا بعد از بررسی تمامی جوانب شما رو به بهترین شکل راهنمایی کنند.


   آقای مهدی موسایی
سایت خوبیه ممنون بابت نمونه سوالات


   آقای امیر حسین شهرکی
ممنون از سوالات خوبتون


   خانم مبینا بخشی
سلام من معدل ترم اولم 19 و 86 به دلیل مشکلاتی شد و برای ازمون نمونه میخونم ،تمام طول عید را خواهم خوند و روزی 120 تست میزنم میخواستم ببینم تو ازمون از هر درس چندتا بزنم تو ازمون در میام و اینکه خوندن مطالب هشتم ضروریه؟ممنون از پاسخگوییتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای محمد یوسفی
سلام ببخشید به نظر شما دیر شده من از الان شروع کردم برای آمادگی در آزمون نمونه دولتی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم ترانه
سلام ممنون از سایت خوبتون نمونه سوالات درس فشار رو میخواستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به بخش نمونه سوالات مراجعه کنید.


   آقای مهدی قاچاقچی
سلام سایت خوبیه ولی من آزمون نهم مطالعات نوبت دوم یعنی ازدرس 13 تا24 رومیخواستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس yon.ir/neN29 مراجعه کنید.


   خانم رقیه جنتی مهر
سلام من میخواهم در رشته علوم انسانی انتخاب شوم ومعدلم 18/82بالاست لطفادرباره ی این رشته توضیح دهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   خانم مهدیه رضوی
سلام.ممنون از سایت خوبتون . نمونه سوالات فصل 11و 12نهم تیزهوشان و می خواستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس yon.ir/4nsxu مراجعه کنید.


   آقای مهدی میکائیل وند
لطفااگه میشه سوالات مربوطه به درس ادبیات نوبت اول نهم رو داشته باشم خیلی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس yon.ir/Ro2xo مراجعه کنید.


   خانم نیلا آرام منش
سلام
باتشکر از سایت مفیدتون `میخواستم نمونه سوالات علوم پایه نهم نوبت اول رو داشته باشم
لطفاٌ راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید.
yon.ir/g7GtH


   آقای حسن صفرعلی
عالی


   خانم استقلالی
خیلی سایت خوبی دارین ولی من نمیتونم تو آزمون آنلاین شرکت کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت آمون های آن لاین اول عضو سایت شوید. بعد به بخش آزمون های آن لاین مراجعه کنید. اگر باز هم موفق به دریافت آزمون های آن لاین نشدید از یک مرورگر دیگر استفاده کنید فایرفاکس یا گوگل کروم


   خانم خانم طهورا خدامرادی
من نمونه سوالای ریاضی فصل ۳ نهم رو میخوام . اما هرچی میگردم پیدا نمیکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در حال حاضر فقط فیلم های آموزشی درس علوم در سایت قرار دارد و برای درس ریاضی هنوز فیلم ها و نمونه سوالات منتشر نشده است.


   خانم آقای ابوالفضل شنبدی
ممنون از مطالب طلایی تان با تشکر فراوان


   خانم مارال
سلام ببخشیدمی خواستم بدونم با معدل 18می توان تجربی خواند لطفا جواب بدید مرسی از پاسختون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   خانم مریم مولائی
سلام من می خوام تو سایت عضو شم فرم رو تکمیل می کنم ولی وقتی می زنم عضویت می گه خطا در عضویت دوست عزیز بالای گزینه عضویت یک کد موجود است آنرا بزنید و بعد گزینه عضویت را بزنید لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، احتمال دارد شماره همراه خود را اشتباه وارد می کنید. لطفاً مجدداً تلاش کنید و چنانچه هنوز مشکل داشتید با شماره 88996316 تماس بگیرید تا به شما راهنمایی شود.


   آقای نیما نزدیک بخش
خیلی سایت خوبی است ممنون از مطالبتون