سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آخرین جزئیات شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد کد مطلب : 12568 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آخرین جزئیات شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی درباره جزئیات شهریه مدارس توضیحاتی ارائه کرد و گفت شهریه درصدی اعلام نخواهد شد.
تاریخ خبر 1401/03/08

. . . . . . . . . . . . .

آخرین جزئیات شهریه مدارس غیردولتی اعلام شدبه گزارش تیزلند، احمد محمودزاده با بیان اینکه 18 هزار مدرسه غیردولتی در سطح کشور داریم، درباره جزئیات شهریه مدارس اظهار کرد: هنوز شهریه‌ای برای سال تحصیلی 1402ـ1401 اعلام نشده است که بنا داریم شهریه را درصدی اعلام نکنیم و متناسب با عملکرد مدارس این شهریه اعلام شود.

وی افزود: شهریه مدارس بر اساس الگوی تعیین شهریه هرساله و با توجه به فرآیندهای تعلیم و تربیتی که در مدرسه انجام می‌شود همچنین اجرای سند تحول بنیادین و شاخص‌های کیفیت بخشی، فضا و نیروی انسانی، اعلام خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استان‌ها در حال تدوین شهریه برای مدارس هستند اعلام کرد: تعیین شهریه مراکز آموزشی را به استان‌ها واگذار کردیم که بر اساس الگو و شاخص‌هایی، شهریه اعلام می‌شود اما درباره مدارس غیردولتی باید متناسب با فعالیت‌های مدارس، شهریه اعلام شود.

 

بیشتر بخوانید: شهریه مدارس تهران 

 

محمودزاده با بیان اینکه کیفیت بخشی به مدارس و مراکز غیردولتی، موضوعات کنکور و المپیادهای دانش‌آموزی نیست اشاره کرد: تمام فرآیندها و مسابقات فرهنگی، تربیتی و ورزشی برای ما مهم است یعنی تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش و مدارس غیردولتی مدنظر خواهد بود.

وی با اعلام اینکه براساس قانون مدارس غیردولتی، این مدارس می‌توانند تا 50 درصد، علاوه بر فعالیت‌های ثابت برای فعالیت‌های فوق برنامه نیز شهریه دریافت کنند اضافه کرد: مقرر کردیم عدد شهریه اعلام شده با عدد شهریه‌ای که از اولیا گرفته می‌شود، یکسان باشد که این رقم بجز فعالیت‌های فوق برنامه است تاکید داریم برنامه‌های ارائه شده در مدارس باید آموزشی، تربیتی و فرهنگی باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در ادامه به موضوع نامه یکی از مدیران کل آموزش و پرورش برای تأسیس مدرسه غیردولتی اشاره کرد و گفت: این مجوز لغو شده است ما تلاش می‌کنیم مجوز تاسیس مدارس را به افرادی دهیم که صلاحیت حرفه‌ای را براساس ماده 9 قانون دارند. دستگاه‌هایی که صلاحیت حرفه‌ای مدرسه‌داری دارند می‌توانند در این موضوع ورود پیدا کنند.

محمودزاده با بیان اینکه در مطالعات مشخص شده به صورت میانگین 18 درصد دانش‌آموزان دنیا در مدارس غیردولتی و 13 درصد دانش‌آموزان از این تعداد در مدارس وابسته و موسسات درس می‌خوانند گفت: در مأموریت و رویکرد جدید به دنبال این هستیم که با هماهنگی موسسات مختلف، روند فعالیت را گسترش و توسعه دهیم، ظرفیت آموزش و پرورش را بالا ببریم و تراکم دانش‌آموزی را کاهش دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی به اجرایی شدن سند تحول بنیادین اشاره و بیان کرد: قرارگاهی برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش راه‌اندازی شده است تا برش‌های اجرایی در مدرسه و ستاد تعیین و محتواهای آموزشی بر اساس سند تحول اعلام شود.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1361 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران