سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها کد مطلب : 12815 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم جهت انتخاب رشته پایه دهم گفت: صدور نمون برگ‌ها انجام و تمام شده و مشاوره‌ها در حال آغاز است؛ به این معنا که مشاوران در مدارس مستقر می‌شوند و بچه‌ها را هدایت می‌کنند.
تاریخ خبر 1401/05/12

. . . . . . . . . . . . .

آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌هابه گزارش تیزلند، اصغر باقرزاده افزود: قبل از پایان مهلت ثبت‌نام مدارس، هدایت تحصیلی و مشاوره انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره صدور دیرهنگام برگه‌های هدایت تحصیلی و نگرانی نسبت به پایان مهلت ثبت‌نام گفت: این فرایند همه ساله انجام و قسمت عمده‌ای از ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود. معمولا بخشی از دانش‌آموزان ما باقی می‌مانند؛ دانش‌آموزانی داریم که نمره‌ قبولی کسب نکرده‌اند و در شهریورماه دوباره امتحان می‌دهند و وضعیت تحصیلی‌شان مشخص شود.

باقرزاده ادامه داد: ضمن آنکه بازماندگان و جاماندگانی هم داریم که تعداد کمی هستند و اینها اجازه دارند که در شهریورماه هدایت تحصیلی‌شان را انجام و به مدارس مدنظر هدایت شوند.

وی درباره ساماندهی هدایت تحصیلی‌ و هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌ها گفت: تشویق و ترغیب ما به سمت رشته‌های علوم پایه ریاضی و علوم انسانی و رشته‌های فنی است؛ ولی طبیعتاً تصمیم‌گیری نهایی به وضعیت تحصیلی و مشاوره و همچنین رغبت و توانایی دانش‌آموزان بستگی دارد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1635 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران